1 ay

Türkiye'nin muhafazakarlığını ve siyasal İslam'ı bir videoyla anlatır mısınız?

SorupGideceğim123
Benim anlatacağım video budur.
Not: Gerçek İslam bu değel. Demin Celal Şengör ile Besim Tibuk'un tartışma videosunu izledim. 2012 yılında çekilmiş Mehmet Ali Birand'ın programı. Konuklar Besim Tibuk, Adnan Tanrıverdi ve Celal Şengör. Celal Şengör'ü doğru düzgün konuşturmamalarına rağmen ikisine birden tek atmış ve adamın o videodaki anlattıkları, ne kadar haklı olduğu, o zamanki öngörüleri, endişeleri 2021 Ağustosundan izlediğimde tekrar tekrar anladım. 15 Temmuz 2016 darbesini de hangi akılların yaptığı, yaptırdığı da belli. Bize İlber Ortaylı ve Celal Şengör gibi bilgili, gerçek elit, aristokrat insanlar lazım. Keşke sayıları daha çok olsalar da konuşsalar kafamıza vursalar bazı şeyleri. Ben bu adamlara toplumsal öğretmen diyorum. İlk paylaşıma gelirsek onu yeni gördüm Twitter'da. Denizden ıstakoz, yengeç, kalamar, karides yemenin yasak olduğunu söyleyen Diyanete videoyu izletmek lazım. Denizden karides, kalamar, ıstakoz yengeç yemek mi günah bu mu günah diye :D :D :D İşin en iğrenç, ahlaksız ve trajik yanı da millet kırmızı et, tavuk ve hamsi gibi o bilindik sık tükettiğimiz balıkları bile alamazken sen hangi akla hizmet böyle bir fetva yayınlarsın. Kim yiyor lan bu ülkede 400-500 liraya deniz restoranında ıstakozu, yengeci? Kim yiyor jumbo karidesi? Erdoğan'ın sarayı ve AKP'nin Beşli Müteahhit Çetesi ve diğer yandaş zenginleri için fetva yayınlıyor Diyanet sanırım. Ulan halkın Diyaneti ol a-m-k. Zenginin değil.

Türkiye'nin muhafazakarlığını ve siyasal İslam'ı bir videoyla anlatır mısınız?
7
2
Görüşünü yaz