Orman yangınları kontrol altına alınıyor değil mi?

06romeo
Yangınlar söndürülüyor.
Yangınlar söndürülüyor.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, az önce canlı yayında açıklamalarda bulundu.

"107 tane orman yangını çıktı, bunun 98'i kontrol altında 9'u devam ediyor. Marmaris'teki yangına 3 uçak, 9 helikopter, 146 arazöz, 20 su tankeri, 8 dozer ve 529 personelle müdahale ediyoruz." dedi.

Bugün saat 12.00'den itibaren nemin yüzde 10'a düşeceğini belirten Pakdemirli, "Çok daha dikkatli olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

"Teşkilatımızın moralini bozmaya hiç kimsenin hakkı yok"
Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Sivil ve orman teşkilatından şehitlerin olduğu bir dönemde teşkilatımızın moralini bozmaya hiç kimsenin hakkı yoktur diye düşünüyorum."

Pakdemirli, "5,5 milyar fidan dikmiş bir teşkilatın başı olarak ilk yağmurlarla 1 giden fidan karşılığında bin fidan dikeceğiz." diye konuştu.

"Bir ağaca paha biçemeyiz." diyen Bakan Pakdemirli, "Artık eskimiş, miadı dolmuş, herhangi bir uçağı kullanma lüksümüz yok." ifadelerini kullandı.

Ben de diyorum ki:
Vatanımızı elbirliğiyle yeniden yeşerteceğiz🌲Allah (c. c.) devletimize, milletimize, yangın söndürme ekiplerimize yardım etsin. Zaman birlik beraberlik zamanıdır, kısır çekişmelerden polemiklerden uzak duralım. Serin kanlı olalım. Enerjimizi doğru kullanalım. Oyuna gelmeyelim.🇹🇷😎
Güncellemeler:
1 ay
28 Temmuz - 1 Ağustos 2021 tarihleri arasında çıkan 112 orman yangınının 107’si kontrol altına alındı.

📤 5 yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

[Tarım ve Orman Bakanlığı]
1 ay
Ankara-Nallıhan Kuş Cenneti yakınlarındaki Akçabayır mevkiinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktığını internetten az önce öğrendim. Yangını fark eden vatandaşlar itfaiye ve belediye ekiplerine haber vermişler. Olay yerine sevk edilen Nallıhan ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri yangına anında müdahale etmeye başlamış. Yangına ekiplerin müdahalesi sürüyormuş. Allah yardım etsin de daha fazla yayılmadan söndürülsün. 🙏😌♥️
25 gü
Çok Süper bir soru sormuşum, sorum artık vitrinde!  Şimdi sorumu daha çok üye görecek.
Teşekkürler dostlarım. 🙏😎👍
Orman yangınları kontrol altına alınıyor değil mi?
11
2
Görüşünü yaz