3 ay

15 temmuzda noldu?

Gizli Üye
saat 10.00 da köprüler kapatılarak darbe yapılabileceği düşünmek bana saçma geliyor. Halk uyanıkken ve sokaktayken darbe yapılmaz bunu asker neden düşünemiyor? Artı olarak internet neden kesilmedi kanallar neden yayınına devam etti? Asker darbe yaptım derken binali yıldırım televizyonda konuşuyordu. Bu darbenin olmayacağı o anlarda belliydi. Kimse darbe havasına girmedi bile. Bunları sorgulamak bile fetöcü olmaya yetmeye başladı bu ülkede ancak ben bu darbede bir tuhaflıklar oldugunu düsünüyorum. Peki 15 Temmuz sonrası oldu: OHAL ilan edildi. hukuksuzluklar başladı ama kanıt olmadan yüzbinlerce insan hukuksuzca ihraç edildi terör örgütüne üye olduğu söylenerek işsiz bırakıldı bu nasıl bişey düşünebiliyor musunuz? Aralarında muhakkak suçlu insanlar vardır onlar cezasını çekmeli. Ancak benim gördüğüm kadarıyla hakkı yenen fetöyle uzaktan yakından alakası olmadıgı halde işten atılan çok insan oldu. Bunu sorgulamak bile teröristlik olmamalı ülkemizde. Fetöye karşıyım temizlenmeli devletin içinde hiçbir paralel yapı olmamalı. Özellikle halkına kurşun atmış bir örgütü destekleyen herkes cezasını çekmeli. Bir başka yerden emirle hareket edilmemeli. Ancak bu temizlik yapılırken adaletten şaşılmamalı. Ülkede herşeyin birbirine girdiğini ortalığın çok karıştığını adaletin olmadığını düşünüyorum. Fetö operasyonu yapan savcı hakim fetöcü çıkabiliyor böyle bir yerde adaletten söz edilebilir mi? Onca insan tutuklanırken adil öKSüz niye serbest bırakıldı mesela?
15 temmuzda noldu?
3
3
Görüşünü yaz