Sizce Helal Oy, Haram Oy Ayrımı Yapmak Yanlış mıdır? Hdp Hangi Partiyi Daha Çok Destekler?

byJam
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir skandala ve halkı kutuplaştırmaya bir imza daha attı. Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklamasında Millet İttifakına oy veren vatandaşların helal lokma yediğini ve verdiği oyların da helal oy olduğunu, fakat Cumhur İttifakına oy veren vatandaşların haram lokma yediğini ve verdiği oyların da haram oy olduğunu söyledi. Bence bir vatandaş hangi partiye oyunu verirse versin, o kişinin haram veya helal lokma yediği bilinemez. Kemal Kılıçdaroğlu yine bu açıklamasında halkı kutuplaştırmıştır. Düşünceleriniz nelerdir?
Hdp, eskiden Chp'yi destekliyordu. Hatta ben Hdp'li üye vatandaşların Chp konvoyunda gezdiklerini kendi gözlerimle görmüşümdür. 31 Mart Seçiminde Hdp yine Chp'yi desteklemişti. Fakat 2023 hem yerel hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dengelerin değişeceği söylenmektedir. Benim kendi görüşüm şu yönde; Hdp, ne kadar İyi Partiye kızsa da Hdp ile İyi Parti'nin arasında gizli bir dostluk var geçmişteki ilişkilerden ötürü. Zaten Hdp, Chp'ye destek veriyordu. Böylece bu üç parti hem cumhurbaşkanlığı hem de yerel seçimlerde ortak aday/adaylar çıkaracaklardır. Hdp, bildiğim kadarıyla Millet İttifakına dahil değildi. 2023'ten beri dahil olacaktır. Ancak Muharrem İnce ortak ( çatı) aday çıkarmanın matematiğe aykırı olduğunu ( mümkün olamayacağını) ifade etmişti. Ancak 2023 seçimlerini yine her seçimde olduğu gibi 2023 seçimlerini de Cumhur İttifakı göstermiş olduğu hizmet anlayışıyla kazanacaktır. Böylece Anayasa Referandumu da yapılarak Anayasanın bazı maddeleri değişmiş olacaktır. Tahminleriniz nelerdir?
Güncellemeler:
4 ay
Bence 2023 yılına kadar Hdpkk da kapatılıp tüm yöneticileri ve üyeleri de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılabilir.
4 ay
Teşekkürler boş boş görüşler yaptığınız için. Lütfen sorumu dikkate alarak görüş yapabilir misiniz?
Sizce Helal Oy, Haram Oy Ayrımı Yapmak Yanlış mıdır? Hdp Hangi Partiyi Daha Çok Destekler?
3
2
Görüşünü yaz