Sizce Nato Zirvesi Nasıl Geçti?

byJam
Öncelikle ben Sabah gazetesinde adını hatırlayamadığım yazarın köşe yazısını okumuştum; Yazıda, Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diğer devletlerle önemli toplantılar gerçekleştirirken (Nato Zirvesi gibi), arkasından Türkiye'yi diğer devletler tarafindan kışkırtmak için çalışmalar yürüttüğünü, hatta bu sebeple Recep Tayyip Erdoğan'ın bu iki muhalefet liderlerini yurt dışına götürmediği anlatılıyor. Amerika Başkanı Joe Biden, Rusya'ya Ukrayna'ya saldırmasını durdurmasını isteyerek çağrı yaptı. Aksi durumda Amerika'nın Ukrayna taraflarından Rusya'ya saldıracağını söylemişti. Bunun ardından ise Ukrayna Devlet Başkanı, Nato'ya üye olacağını duyurdu. Ben bu savaşta Ukrayna taraftarıyım. Çünkü; Rusya, haksız yere Ukrayna'nın toprağına göz dikerek Ukrayna'ya saldırdı. Bundan başka Joe Biden, diğer tüm devletlerle özellikle de Recep Tayyip Erdoğan ile iyi ilişkiler gerçekleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan-Biden görüşmesinde; Recep Tayyip Erdoğan, Joe Biden'den terör örgütleri arasında ayrım yapılamayacağını söylerek Pkk'ya verilen desteğin artık durdurulmasını istedi. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan, S-400 ve F-35 konularının da çözülmesini istedi. Bunun yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Recep Tayyip Erdoğan'a kendisinin İslam düşmanı olmadığını söyledi. Ama şunun altını çizmek istiyorum; Recep Tayyip Erdoğan'ın Vladimir Putin ile işbirliğini kesmesi gerekir. Sonuçta arkasında kocaman bir Nato vardır. Yorumlarınızı bekliyorum.
Sizce Nato Zirvesi Nasıl Geçti?
1
3
Görüşünü yaz