Pitbull köpeği saldırısına maruz kalan 16 yaşındaki kız ağır yaralandı. Bu olayların önüne geçmek için neden adım atılmıyor?

Ahmet-1992
Pitbull köpeği saldırısına maruz kalan 16 yaşındaki kız ağır yaralandı. Bu olayların önüne geçmek için neden adım atılmıyor?
Bir insan bir köpeğe tekme atsa yüzbinlerce tweet atılıyor, gündem oluyor önüne gelen duyar kasıyor. Ben hayvan düşmanı değilim ama merak ediyorum bu olaylar bir insanın başına gelince neden gündem olmuyor? Neden kimse tepki göstermiyor daha önemlisi neden bir çözüm bulunmuyor? Çok zor değil Avrupanın yaptığı gibi başı boş sahipsiz köpekleri toplarsın bir barınağa yerleştirirsin bakımını yaparsın.. O hayvanda sokakta çöplerden yemek arama derdinden kurtulmuş olur. Sahipli köpekleri de kayıt altına alırsın denetlersin kontrol edersin. Böyle bir adli olayda da sahibini tespit edip atarsın hapise olur biter. Hayat bu kadar ucuz ve değersiz olmamalı.
0
6
Görüşünü yaz