Hdp'ye Yeniden Kapatma Davası Açılması Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

byJam
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yeniden bir iddianame hazırlayıp Anayasa Mahkemesine göndererek Hdp'ye kapatma davası açtı. Bundan bir öncekinde de yine bir iddianame Anayasa Mahkemesine gönderilmişti. Fakat Anayasa Mahkemesi, iddianameyi yeniden usul eksikliğini haksız gerekçelerle sebep göstererek geri göndermişti. Benim görüşüm şu yönde; Zaten Hdp'nin il veya ilçe teşkilatlarında eli kanlı Abdullah Öcalan ve terör örgütü Pkk'nın posterleri kamerayla çekilerek herkese haberlerde delil olarak gösterilmişti. Hepimiz Hdp'nin Pkk'nın siyasi görünümlü uzantısı olduğunu biliyoruz. Ve Diyarbakır başta olmak üzere Cennet Vatan'ın bazı illerinde aileler, Hdp'nin Pkk'ya teslim ettiği evlatlarını Hdp binaları önlerinde bekliyorlar. Ben bu ailelere çok üzülüyorum. Bazı hadsiz kendini bilmez Hdp yöneticileri de binalarından ayrılırlarken evlatlarının verilmesini isteyen ailelere karşı hadsizce hareketler yapıyorlar. Bunların hepsi milletçe bilinen haberlerdir. Bunlar bilinerek Anayasa Mahkemesinin Hdp'yi doğrudan kapatması şarttır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde, Mustafa Kemal Atatürk ve daha eski atalarımıza düşman olan Pkk'nın siyasi görünümlü uzantısı Hdp'nin varlığı kabul edilemez. Bu yönden Devlet Bahçeli'nin de söylediği gibi Anayasa Mahkemesi Hdp'yi kapatmıyorsa Anayasa Mahkemesi'nin de Hdp ile birlikte kapatılması zorunluluktur. Çünkü Anayasa Mahkemesi, Hdp'yi kapatmak istemediği için bir yandan da terör görünümü taşımaktadır. Ayrıca her zaman değil de zor durumlarda Mustafa Kemal Atatürk'ün arkasına sığınan Atatürk'ün partisi Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hdp'li yöneticilerle bayramlarda ziyaret etmesi başta olmak üzere her zaman ilişki içinde olmuşlardır. İp Genel Başkanı ve aynı zamanda eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'in eskiden beri Hdp ile ilişkisi vardır. Meral Akşener'in bakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı kim ise o kişi de çok hain evladıdır. Çünkü Hdp ve önceki adı Bdp ile ilişkisi olan Meral Akşener, o dönemde bakanlığa alınmıştır.
Güncellemeler:
4 ay
Ben bu sorumu düşüncemi herkese gerçekleri anlatmak için yazdım.
Hdp'ye Yeniden Kapatma Davası Açılması Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?
1
6
Görüşünü yaz