Atatürk'ün yaptığı şeylere karşılık insanların ona düşman olması?

Gizli Üye
Tarih dersi çalıştığım için neler yaptığını artık çok daha iyi biliyorum ve insanların ona düşman kesilmesine daha çok sinirleniyorum. Böyle bir adam karşı nasıl düşman olurlar? Kendi kendime neden bu halk için çabaladı ki diyorum. O zamanki halkı bilememem. Belki o zamankiler için değerdi. Adam bildiğin anne-baba gibi halkının kapasitesini arttırmak için uğraşmış. Dünya'da bugüne kadar kaç devlet adamı halkını geliştirmek için uğraştı? reis için ölüyorlar ama Atatürk'e reise gösterdikleri saygının yarısını göstermiyorlar. Sen o kadar uğraş ama senin kadar uğraşmayan adamları sevsinler. Bana şunun cevabını verin Dünya bu mu? biz iyi işler yapsak da her zaman sevmeyen %50 kesim olacak mı?
Güncellemeler:
5 ay
Adam bizi orta doğudan uzaklaştırıp şu an herkesin gitmeyi hayal ettiği batıya yakınlaştırmaya uğraştı ama bu yüzden eleştiri alıyor nasıl oluyorsa. Oysaki onun gittiği yoldan gitseydik daha medeni daha çağdaş olup hayalini kurduğumuz Avrupa Birliğine girmiştik bile. Biz tam ortadayız. Avrupa ülkesi veya Ortadoğu ülkesi olmak bizim elimizde. Ama biz Ortadoğu ülkesi olmayı seçiyoruz.
Atatürk'ün yaptığı şeylere karşılık insanların ona düşman olması?
2
6
Görüşünü yaz