İsrail'de sokaklar savaş alanına döndü, yoksa İsrail'in sonu mu geliyor?

Gizli Üye
Hamas'tan İsrail'e yapılan füze saldırıları sonrası İsrail tarafında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

İsrail'in Tel Aviv kentine yönelik füze saldırıları sonrası sirenler çalmaya başladı ve Demir Kubbe hava savunma sistemi devreye girdi. Hava savunma sistemlerinin bazı roketleri engelleyemediği görüldü.

Hamas'ın askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, 130 roketle Tel Aviv ve çevresine saldırılar düzenlendiği bilgisi verildi.

İsrail'in Lod kentinde sokaklar adeta savaş alanına döndü. Kentin Belediye Başkanı Yair Revivo, Başbakan Benyamin Netanyahu'dan olağanüstü hal ilan etmesini istediğini söyledi. Revivo, 'Yaşananlar polis için büyük ve ağır olaylar' diyerek ordunun şehirde konuşlandırılması çağrısında bulunurken, 'Tüm İsrailliler bilmeli, kontrol kaybedildi. Sinagoglar yakılıyor, yüzlerce araba ateşe verildi. Sokaklarda yüzlerce eşkıya Arap dolaşıyor. Burada iç savaş patlak verdi' ifadelerini kullandı.

Revivo, Lod'da meydana gelen olayları, 1938 yılında Almanya'da Nazilerin Yahudilere ait ev, iş yeri ve sinagoglara yönelik saldırılar düzenlediği 'Kristal Gece'ye benzetti.

Netanyahu ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kontrolün kaybedildiği Lod kentine Yahudiye ve Samarya'daki sınır taburlarının gönderileceği bilgisini verdi. Netanyahu, 'Lod'da ve ülkenin her yerinde asayişi yeniden sağlayacağız' dedi.
İsrailde sokaklar savaş alanına döndü, yoksa İsrailin sonu mu geliyor?
Güncellemeler:
5 ay
Bazı İsrail yanlıları veya hayranları, İsraili çok yüceltmiş.. Unutmayın ki hiç bir devlet hiçbir güç sonsuz değildir, başlangıcı olan herşeyin birde sonu olmak zorundadır, İsrail de azdı ve sonları yaklaşıyor, Eğer yok olmasaydı firavunlar, karunlar yok olmazlardı...
İsrail'de sokaklar savaş alanına döndü, yoksa İsrail'in sonu mu geliyor?
9
9
Görüşünü yaz