1 ay

Eğitim ve öğretim yeniden başlıyor. Kafeler ve restoranlar yüzde 50 kapasite ile açılıyor. Sizin ilde durum ne?

fangoria u

Kısıtlamalarda son durum ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.
Eğitim ve öğretim yeniden başlıyor. Kafeler ve restoranlar yüzde 50 kapasite ile açılıyor. Sizin ilde durum ne?
  • 65 yaş için kısıtlama düşük(mavi) ve orta riskli(sarı) illerde kaldırılırken, yüksek(turuncu) ve çok yüksek riskli(kırmızı) illerde genişletilecektir.
  • Kafe, restoran, kıraathaneler çok riskli iller(kırmızı) dışında sabah 07.00 - 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılacaktır.
  • Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecektir.
  • Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise pazar günü olarak devam edecek. Cumartesi günü ise 21.00'den sonra sokağa çıkma yasağı devam edecek.
  • 8 ve 12. sınıflarda eğitim öğretim açılacak. Düşük ve orta riskteki illerde diğer kademelerde de eğitime başlanılacaktır. Liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Risk haritası

Daha anlaşılır bir tablo:

Yeni alınan kararlar
Yeni alınan kararlar

Alınan tüm kararlar

45
48
Görüşünü yaz