11 gü

TikTok'ta "Sonun Özgecan gibi olacak" demişti: Şüpheli hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ne düşünüyorsunuz?

Yaklaşık 7 gün önce tiktokta canlı yayınla ilgili bir haber paylaşmıştım. Hatırlarsanız şimdi o olayla ilgili yeni gelişmeler yaşandı yeni gelişmeyi sizle paylaşamak için haberi güncelliyorum.
Önceki haber şu linkte mevcut şimdi yeni gelişmeleri aktaralım...
TikTokta Sonun Özgecan gibi olacak demişti: Şüpheli hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ne düşünüyorsunuz?
Milliyet gazetesinin haberine göre :  • Azerbaycan uyruklu 21 yaşındaki Samır Balakıshıyev sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın sırasında Hacer isimli bir kadını tehdit etmeye başlamış ve, “Bu bayrak bana kaim olsun, onu bulup Allah'ın üzerine yemin ederim, Kuran-ı Kerim üzerine yemin ederim ailesinin önünde onu yakacağım. Polise kadar gidin kafasını kesmezsem adam değilim” ifadelerini kullanmıştı.
Elindeki kılıcı gösteren Balakıshıyev, Hacer isimli kişiye sonunun 2015 yılında Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan gibi olacağını söylemişti. Tepki çeken görüntülerin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Samır Balakıshıyev hakkında soruşturma başlattı. Fatih’te gözaltına alınan Balakıshıyev, ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Samır Balakıshıyev hakkında yürütülen soruşturma önceki günlerde tamamlandı.

  • Hazırlanan iddianamede Balakıshıyev’in ifadesine de yer verildi. Balakıshıyev ifadesinde olay günü ismini bilmediği bir erkek kullanıcı ile kurgusal bir yayın yapmak için anlaştıklarını söyledi.
  • Yayın sırasında Hacer isimli kişinin hakaret içerikli yorum yaptığını söyleyen Balakıshıyev, bu yüzden suçlamaya konu sözleri söylediğini belirtti. Videoda gösterdiği kılıcı ise daha önce tarihi dizilerde figüranlık yaptığı için satın aldığını söyleyen Balakıshıyev, Hacer isimli kişiyle de birbirlerinden özür dilediklerini söyledi.
  • Hazırlanan iddianamede sanık Balakıshıyev hakkında,“silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.
Ayrıca Hacer isimli kullanıcının İzmir’de yaşayan 21 yaşındaki Hacer K. olduğu tespit edildi. Hacer K. iddianamede mağdur sıfatıyla yer aldı.

Haber kaynağı: https://www.milliyet.com.tr/gundem/sonun-ozgecan-gibi-olur-demisti-5-yila-kadar-hapsi-istendi-6437782
#çarliabinizsoruyor #Tiktoktehditetmişti #Sonunözgecangibiolacakdemişti #5yılakadarhapiscezasıisteniyor
Güncellemeler:
10 gü
Soruda siyah yazıyla Azerbaycan uyruklu vatandaş diye belirtme sebebim. Daha önceki haber soruma hatırlatma amaçlıdır. Hiç bir Azerbaycan Türk'ü yanlış anlamamıştır umarım. Yanlış anlayan olduysa özür dilerim. Amacım sizi incitmek değil bunu bilmelisiniz.
TikTok'ta "Sonun Özgecan gibi olacak" demişti: Şüpheli hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ne düşünüyorsunuz?
66
81
Görüşünü yaz