1 ay

Covid-19 testlerine güveniyor musunuz?

kralkobrax21
Adana’da testi negatif çıktıktan iki gün sonra Muttalip Bayram ile evlenen Özlem Özcan, düğünden 4 gün sonra koronavirüs nedeniyle vefat etti.
Adana’nın Sarıçam ilçesindeki evinde ailesiyle birlikte yaşayan ve özel bir şirkette ön muhasebeci olan 28 yaşındaki Özlem Özcan, 30 yaşındaki Muttalip Bayram ile bir süre önce nişanlandı. Düğün tarihlerini 22 Kasım olarak belirleyen çift o güne kadar hazırlıklarını sürdürdü.
Fakat düğünden iki gün önce kendini kötü hisseden Özcan, ertesi gün koronavirüs şüphesiyle özel bir hastaneye gitti. Burada muayene olan genç kadın, testinin negatif çıkması üzerine evine döndü.
Bu gelişme üzerine düğünlerini iptal etmeyen çift, 22 Kasım günü kentteki bir düğün salonunda pandemi kuralları gözetilerek bir saat süren bir tören ile dünya evine girdi.

İKİ GÜN SONRA FENALAŞTI
Düğününden iki gün sonra Muttalip Bayram, ağrı ve şikayetleri artan eşini ertesi gün Adana Çukurova Balcalı Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan test sonucunun pozitif çıkmasıyla genç kadın tedaviye alındı. Doktorların incelemesi sonrası virüsün Özlem Özcan’ın akciğerlerine indiği tespit edildi. 25 Kasım günü yoğun bakımda tedavi altına alınan Özlem Özcan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 Kasım günü hayatını kaybetti. Düğününden 4 gün sonra ölen Özcan’ın cenazesi hastane morguna kaldırıldı.
Covid-19 testlerine güveniyor musunuz?
3
0
Görüşünü yaz