1 ay

CHP'li Ünal Çeviköz" Yeni seçilen ABD başkanı Türkiye'de demokrasi'ye vurgu yapmalı dedi. Konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

halilim123
Cumhuriyet Halk Partisi Dış İliskiler Başkan Yardımcı;Ünal Çeviköz
Cumhuriyet Halk Partisi Dış İliskiler Başkan Yardımcı;Ünal Çeviköz
CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, ABD’de 3 Kasım seçimlerinin galibi ilan edilen Joe Biden yönetiminden beklentilerinin Türkiye’de demokrasiye vurgu yapması olduğunu söyledi.

“Biden’ın Türk-Amerikan ilişkilerini onarmak için Türkiye’ye Trump’ın önermediği neleri önerebileceği” sorusuna Çeviköz, “Demokrasi” yanıtını verdi. Çeviköz, “Biden yönetiminden ilk beklentimizin şu olacağını düşünüyorum: Hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, yargı sisteminin siyasetten arındırılmasına, güçler ayrılığına, demokratik reformlara, medya, ifade, toplanma özgürlüğü gibi tüm temel hak ve özgürlüklere çok güçlü bir vurgu yapması” diye konuştu.

Benim şahsi görüşüm bu sözleri" Bir İngiliz bir Fransız veya Yunanlı söylese eyvallah derim.
Ama Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinden bu sözlerin söylenmesi beni rahatsız etti. Sizin düsünceleriniz nelerdir?

Kaynak haber
CHP'li Ünal Çeviköz" Yeni seçilen ABD başkanı Türkiye'de demokrasi'ye vurgu yapmalı dedi. Konu hakkında görüşleriniz nelerdir?
6
15
Görüşünü yaz