9 gü

Medyadaki Türkiye ile gerçekteki Türkiye aynı mı?

Medyadaki Türkiye ile gerçekteki Türkiye aynı mı?
Bence değil. Ben artık sıradan 3 dünya ülkesi ve Ortadoğudan hallice bir ülke olduğumuzun kanaatine vardım. Türk milletinin ana iki damarı var ve o damarlar ile uyuytup duruyorlar. Birincisi Milli duygu, ikincisi din.

Medya' ya bakıyorsun gelişmiş, refah, mutlu, huzurlu, gelişmiş ülkelere kafa tutan, kendi ayakları üzerinde duran, kimseye minnet etmeyen, hiç bir şeye bağımlı kalmayan vesaire refah Türkiye deniliyor.

Ama gerçekte olan kadınların bir bir ölüp ziyan olduğu, gençlerin ceplerinde 5 kuruş olmadığı, adaletin sadece godomanlara işlediği, sadece çalışan kesimin yokluk ve darlık çektiği, emeklilerin aldığı 3 kuruşu, çoğu kişinin ölse mezarının olmadığı, devletin 2300 lira asgari ile 5000 liralık gider yüklediği, ifade özgürlüğünün olmadığı, gençlere yönelik yatırımların yapılmadığı, dışa bağımlı, refah seviyesi yerlerde olan, perişan bir ülke var.

Mutlaka iyi örnekler vereceksiniz ama 5 parmağı geçme, ama o verdiğiniz örnekler bile bir başkasının. Amacım provoke etmek değil. Sadece bu denli gerçekleri görmeyi uyutularak herkesin, özellikle gençlerin heba olduğu bir ülke olmamız.
Medyadaki Türkiye ile gerçekteki Türkiye aynı mı?
13
12
Görüşünü yaz