1 ay

İnternet yasası Yapay gündem olabilir mi?

TuncerDemirim
Arkadaşlar maddeler o kadar saçma ki galiba dünyanın en güçlü ülkesi zannediyoruz kendimizi. Kim hazırladıysa helal olsun. Ben bunun yapay bir gündem olduğunu ve asıl olayların üstünün kapatıldığını düşünüyorum. Bir şeyler oluyor bence. Pat diye internet yasası çıktı hazırladık dendi.

Ak parti'ye bende oy verdim olayın partisinde filan değilim ama ben bunun gelirse de amaca uygun kullanılacağını düşünmüyorum. Kim gelirse gelsin karşıt görüşlü insanları susturmak için kullanacaktır.

Gelelim maddelerin oluruna...

1) Temsimcilik açma, açmazsa kapatırız.
— Kapatamazsın sadece engellersin ve aynı kullanıcı trafiği ek yazılımlar (VPN) ile kullanmaya devam eder.
2) Kullanıcı bilgilerinin Türkiye'de tutulması
— Bak bunu destekliyorum ama diyelim ki bir olay oldu sen gittin adamın veri merkezine aç şu belgeleri dedin, hemen açar mı? Kaldı ki bu veri merkezini gelip kurar mı?
3 ) Normal kullanıcılar bile içerik kaldırma isteğinde bulunacak.
— Şu an zaten şikayet edince kaldırıyor ama canı sıkılan şundan rahatsız oldum kalksın mantığı işlemez. Çünkü bunu hiçbir platform kabul etmez gereksiz maliyet doğurur adam zaten kâr etmek için her türlü yolu deniyor.

Bence bu yasa gelmeyecek arkadaşlar, gelirse de aynı Paypal gibi hadi biz gidiyoruz usta sen ne yapıyorsan yap derler.

Ve üstüne üstlük bu şirketlerden bize tehditler yağar. Küresel çapta büyük şirketler bunlar istese ülke karıştırır.

Bizim ülkemizde yapamaz da istese bazı canım kişileri sokağa döker.
Güncellemeler:
1 ay
Detayları bilmiyoruz ama işin şu tarafını atlama uydularımızı ileride spaceX fırlatacak yani bu para demek. O yüzden dinlerler.
2
6
Görüşünü yaz