3 gü

Bilim Kurulu üyesi profesör: Haziran başında virüsle ilgili bir rahatlama olacağını umuyorum. O zamana kadar ne yapacağız?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, koronavirüs tehlikesinin ne zaman sona ereceğine ilişkin, "Vatandaşlarımız her şeye çok riayet ederse, evden çıkmazsa, ellerini yıkarsa, benim kişisel tahminim tedbirler çok iyi olmak kaydıyla inşallah haziran başına falan bir rahatlama olacağını umuyorum" dedi. Ünal, sokağa çıkma yasağı ile ilgili ise "Bilimsel veriler değerlendiriliyor, devletin verebileceği bir karar. Gerektiği zaman mutlaka alınır. " açıklamasını yaptı.
Bilim Kurulu üyesi profesör: Haziran başında virüsle ilgili bir rahatlama olacağını umuyorum. O zamana kadar ne yapacağız?
Ünal, "Ellerinizi sık sık yıkayın, olmuyorsa el dezenfektanı kullanın, olmuyorsa kolonyayla temizleyin. Kalabalık yerlere girmeyin, aranıza mesafe koyun. Bulaşma zinciri en net nasıl kırılır? Bir araya gelmemekle, evden çıkmamakla, sonra elini temizlemekle. Çünkü eline bulaşsa bile hemen yıkarsan buradan kırdın zinciri" diye konuştu.(Mynet)

#fangoria
#salgın
Güncellemeler:
3 gü
bu arada : YÖK Başkanı Yekta Saraç, yaptığı son dakika açıklamasında YKS'nın 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurdu. YÖK Başkanı Saraç ayrıca üniversite tatilinin de uzatıldığını belirterek "Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak" dedi.
14
18
Görüşünü yaz