12 gü

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Bu Virüsler Nereden Çıkıyor?

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Dünyada son 15 yıla bakınca sürekli olarak dünya çapında virüs salgınları ortaya çıkmaya başladı. Sars, Mers, H5N1, Ebola, İnfluenza, Covid 19 gibi virüsler. Nasıl oluyor da Afrika'da vahşi yaşamın devam ettiği kabilelerine kadar bu virüsler nasıl ulaşabiliyor? Bunları hiç düşündük mü? Herkes biliyor ki biyolojik silahlar 2. dünya savaşı boyunca savaşan bütün ülkelerce çalışılan bir konuydu ve bunu teknik olarak en iyi başaranlar da Alman bilim adamlarıydı. Bu nedenledir ki 2. dünya savaşı sonunda Berlin düşerken doğudan Ruslar, batıdan Amerikalılar ilk iş gerek biyolojik, gerek kimyasal gerekse nükleer ve konvansiyonel olsun bütün silah projelerinde çalışan Alman bilim adamlarını bulup kendi ülkelerine kaçırdılar.

2015 Bill Gates TED X konuşmasını dinleyen var mı?

2015 yılında Microsoft'un kurucusu ve sahibi Bill Gates yaptığı konuşmada neleri işaret ediyor dinleyin. Artık insanları öldürmek için nükleer silahların pahalı yatırımlar olduğunu anlatıyor ve o zaman gündemde olan Ebola virüsünü anlatıyor. Dikkat edin Batı afrika'nın sahile yakın ülkelerinde etkiliydi. Daha önce Sars Uzakdoğu'nun denize yakın taraflarında etkiliydi. Konuşmanın devamında Bill Gates diyor ki fakir ülkelerde güçlü sağlık sistemleri kurabiliriz. Amaç ne? Salgınlardan insan ölümlerini minimuma indirmek. Peki bunu bireysel olarak isteyenleri kenara çıkarsak Devletler ve dünyayı yöneten küresel sermaye açısından bakarsak isteyen var mı diye ne olur? İştiyor "MUŞ" gibi yapanlar vardır ama isteyen yoktur.

Küresel Isınma ve Buzulların Hızla Erimesiyle Salgınların İlgisi Nedir?

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

İlk bakışta ne alakası var diyenler olabilir. Kutuplardaki buzulların erimesiyle salgınların ne alakası olabilir diye. Yapılan hesaplamalara göre buzulların hepsi eridiğinde küresel bazda deniz seviyesi en az 3 ile 4 metre yükselecek. Bu nedemek oluyor dersek Gerek Avrupa gerek Amerika ve gerekse afrika ve asyada milyarlarca insanın yaşadığı topraklar su altında kalacak. İnsanların yaşayacağı alanlar azalırken gıda ve içilebilir suya ulaşmak ciddi bir sorun olacak ve savaşlara, kaoslara neden olacak. Bu ne demektir? Güçlü olanların zayıfları ezip yeni yerleşim alanları kurma ihtiyacı olacaktır. Bunun için de dünyada nufus seyreltmesi yapılması gerekecektir.

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Bu virüsler nufus seyreltmek için kasıtlı olarak üretilip yayılıyor olamaz mı? Tabi bir de buzulların içinde binlerce yıldır donmuş vaziyette bekleyen virüsler var.

Gen Haritaları çıkarılıp coğrafyaya göre virüsler geliştiriliyor

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Bu nasıl oluyor diyebilirsiniz. Fazla mı komplo teorisi ürettiğimi düşünüyorsunuz? Alın size çarpıcı bir örnek. 2001 yılıydı. Adnan hoca cemaatinin müritlerinden ilahiyat profesörü Cevat Babuna'nın oğlu Oktan Babuna vardı. Giya kan kanseriydi ve ABD'de donör arıyordu. Bir anda Türkiye çapında kan örneği verme kampanyaları başlatıldı. Ama babası diyordu ki benim oğlumun bir hastalığı yok, bu Adnan hoca cemaati bir dümen çeviriyor. Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Mersin'e memleketin hemen her ilçesinden örnek kanlar alınmaya başlandı. Ve bu kanlar Amrika'da, adı ve adresi TC sağlık bakanlığına bildirilmeyen bir laboratuvara gönderilmeye başlandı.

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Zamanın sağlık bakanı sayın Osman Durmuş bas bas bağırdı. Memleketin gen haritasını çıkaracaklar, bize özel biyolojik silah geliştirecekler sakın kan vermeyin diye. Ama yüzbinlerle ifade edilen sayıda kan örneği adı ve adresi bilinmeyen laboratuvarlara gönderildi. Peki Oktar Babuna'ya ne oldu? Hangi donörden ilik nakli yapıldığı açıklanmadı, sessiz sedasız geldi. Olay sadece bir kişinin ilik nakli miydi sizce?

Virüsler dünyaya nasıl yayılıyor diye düşündünüz mü?

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Dünyaya hükmeden ülkelerin sürekli olarak bilimsel çalışmalar adı altında uzaya uydu gönderdiklerinin haberlerini izliyoruz değil mi? Genellikle bu uydular deniz seviyesinden 250 km ile 500 km arasında mesafelerde alçak yörünge denilen konumlara oturtuluyorlar. Yukarıda sormuştum ya bu virüsler vahşi yaşamın devam ettiği ilkel topraklara bile nasıl ulaşabiliyor diye. Peki virüsler bu uydular vasıtasıyla atmosfere salınıyor olamaz mı? Bence gayet de mümkün. Ya da bir diğer olasılık şu olabilir:

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

ABD ordusu ve NASA'ya ait uçaklar tarafından yapılan gizli uçuşlar var. Bu uçuşlar hiçbir ülkenin resmi makamlarına bildirilmez ve uçaklar radara yakalanmayacak elektronik donanıma ve boya kaplamasına sahipler. Bu uçuşlar esnasında belli coğrafyalara özel geliştirilen virüsler havadan o coğrafyalara salınıyor olamaz mı? Elbette olabilir

Gelelim Covid 19 olayına

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim

Covid 19 olayından önce ABD ve Avrupanın yaşlı nufus oranına bakmak gerekiyor. Gelişen teknoloji ve iyileşen hayat şartları insanların ömür ortalamasını uzatıyor. Bunun neticesi olarak da yaşlı nufus oranı gittikçe artıyor. Bunda ne var derseniz şu var: Yaşlı nufusun artması demek emekli nufusun artması demektir. Bütün ülkeler 65 yaş üzeri emekli nufusun gerek maaş, gerekse sosyal bakım ve sağlık hizmetleri için inanılmaz büyük bütçeler harcıyorlar ve bu harcamalar ülke ekonomilerini çok büyük maddi külfetler getiriyor. Covid 19 virüsünün birincil hedef kitlesi hangi yaş grubu? 65 yaş üzeri. Sağlık konusunda tıp alanında dünyanın en iyi devletlerinin sağlık sistemleri Covid 19 konusunda çuvallamış görünüyor ama acaba bu virüs dünya genelinde 65 yaş üzeri nufusun seyreltilmesi için geliştrilmiş bir kimyasal silah olamaz mı?

Bunları komplo teorileri olarak söylemiş olsam da ben yazdıklarımın doğruluğuna inanıyorum. Bir de geliştirilen her virüsün neden en çok ABD'de yayıldığını soranları da duyar gibiyim. Nedeni şudur: ABD dünyanın her yerinden göç alan bir ülkedir ve doğal olarak da ABD'de yaşayanların gerek kendileri gerekse yakınları hangi ülke kökenliyse o ülkelere sürekli olarak gidip geliyorlar ve virüse taşıyıcı vazifesi görüyorlar.

Umarım bencemi beğenirsiniz.

Salgın Halindeki Virüsler Hakkında Komplo Teorilerim
5
12
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

512
 • Komplo teorilerine hiç bir zaman inanmadım, inanacak kadar düşürmem beynimi.
 • SibelErdem
  Bana göre bu Corona özellikle yaşlı ve zencilerin ölmesi için özellkke Çin tarafından yapıldığını düşünüyorum. Yurtdışında direkt fişleri çekiliyormuş. Burada amaç nüfusu yarı yarıya azaltmak. Ve farkında iseniz bu derece büyük salgınlar her 100 yılda bir tekrarlanıyor. Her 100 yıla geri git araştır ne demek istediğimi anlayacaksın.
  • Senin gibi arkeolojik değere sahip eserlerden bilgi transferi yapıyoruz zaten niye araştıralım masterim Sibel hanımım :P

 • Realgar
  Baştan sona palavra.
  Komplo teorilerinin olayı budur zaten: Testle, gözlemle sınanamadığı gibi yanlışlanbilme özelliği de yoktur. Hep bir kılıf bulunur teoriye uydurmak için.

  Ama bu yazıdaki, çok daha beter, hiç bir doğrulayıcı gösterge de yok.

  Akılyürütmedeki sakatlığa örnek: "şu şu amaçla yapılmış olamaz mı, olabilir". E ben de söyleyeyim "osuruğumdan pamuk şeker yapmış olamaz mıyım, olabilir".

  Daha "ciddi" komplo teorilerinin sakatlığı, yanlış ya da çarpıtılmış bilgilere dayanmasıdır. Bu yazıda bu zahmete bile girilmemiş.

  Örneğin radara yakalanmayan uçaklar. Radar absorbe edici boyalar, ve hatta kompozit malzeme bir çok ülke tarafından üretiliyor, kullanılıyor. Nasa'nın gizli projesi falan değil. Bunun üzerinden gizlice salmışlar virüsü demek de, fazla sıkış :)

  Ayrıca bu adamlar neden bunu yapsın, manyak mı? Motivasyon ne? Yaşlı nüfusu yok etmek için yapıldıysa biraz fazla pahalıya mal olmadı mı? Dünyadaki ekonomik değer kaybı trilyonlarla ifade ediliyor. Epey masraflı oldu sanki.
  • Nasıl bir karakterin olduğunu osuruğundan belli ediyorsun zaten. Engelledim.

  • Aslında bir baktım da haklısın sanırım. Adamlar ekonomik krize giriyor. Neden emekli maşına ödedikleri emekliler için ayırdıkları bütçeleri çok görüp bir ekonomik krize girsinler.

 • Bir çok alandan ele alabiliriz, buna gerçekçi sebepler öne süreceğiniz gibi fantastik sebeplerin ardınada geçebiliriz. Ama diyebileceğim tek şey dünyada bir çok şey olup biterken , sorunları kendimizin dışında görmemiz, aslında sorunun ta kendisi olmamıza sebep olur. Emeğinize sağlık.
 • İzmirli_XX
  Bende salgınların biyolojik silah olduğunu düşünenlerdenim dünyayı yönetenler el değiştiriyor bknz dünyayı yönetenlerin hisse senetlerine yükselişte olanlar battı düşük oranda olan ilaç firmaları bir anda çok yüksek bir seviyeye geçti kalemine sağlık güzel olmuş 👏🏻
  • Simyacı55

   Size katılıyorum İzmirli. Bende Covit 19 un bir biyolojik silah olarak kullanıldığına inanıyorum. Genç insanlar çok kolay atlatırken (istisnalar hariç) Hep yaşlı insanları öldürüyor. u isanların yapmayacağı şey yoktur. Bakın 1945 Almanyasına Hitler en fazla yaşlı , hasta kişileri " bunlar tüketici, üretime hiç bir faydası yoktur diyerek öldürmiştiür.

 • Yani buzulların erimesi ve yaşanılacak yer sorunu sebebiyle insanların öldürülüyor olması muhtemeldir.
 • Biyolojik bir saldırı olduğunu düşünüyorum, birçok sebebim de var
 • biradetmehmet
  Komplolar hep ama hayat gercekler uzerine yasaniyor
 • Son zamanlarda insan oglunda dunya yetneyecek kaygisi bu teorileride tetikliyor.
  Su an oludugum kitapta bubkurgu uzerine
  Dan Brawn Cehennem
 • AyLazYaH
  Çay ve günüm mahvoldu gece bunları düşünmekten uyuyamayacağım, neyse lord of the rings i bir daha izlerim
 • Cengiz9090
  En güzel bagışıklık sistemi sevişmek
 • Bitinya
  Hiçbirşey imkansız degil tabi neden olmasın
 • Architecture38
  sonumuz hayır olsun
 • Ultrasonreyz
  Eline sağlık.
 • Anlamalıydım
  Bu bir oyundu
 • Gizli Üye
  Afiyet olsun xxx
 • Gizli Üye
  Virüsler çok tehlikeli.
YÜKLENİYOR...