REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid
2 ay

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Hastalıklar Allah'ın gazabı mıdır?

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Dün ve bugün işyerimde iki "MÜSLÜMAN" arkadaşım aralarında konuşuyor. İtalya ve İngiltere'deki corona virüs salgınından ölenlere sevinerek beter olsun şerefsizler diyorlar. Bunu söyleyenlerden birinin sülalesinin yarısı Belçika'da yaşıyor. Yine bu aynı iki arkadaş kabenin ibadete kapatılmasına üzülüyor. Müslümanların aymazlığından, dinden uzaklaştığı için bu virüse maruz kaldıklarını düşünüyor. Yine aynı arkadaşlar depremleri de Allah'ın günahkar insanlara gazabı olduğunu savunuyordu. Yahu O zaman Lasvegas, Amsterdam, Paris, Prag gibi şehirleri Allah neden depremlerle yerle bir etmiyor?

Hastalıklar dua ile tedavi olur mu?

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Hastalıklar dua ile kuran okumayla düzeliyorsa 1000 yıldır tıp bilimi neden var? Onca farmakoloji, patoloji, cerrahi bilimler vs neden çalışılıyor? Otur, kuran oku, hastalık kapına uğramasın öyle mi? Sonra bu iki arkadaşım İtalya'da müslüman olmayan insanların ezan okuyup namaz kılmaya başladığını ve hastalıktan kurtulmak için çareyi islamda aradıklarını konuşuyor.
Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça. Ya da islam bu mudur?

Biz buna Müstahakız

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Sen bilimden, teknikten, Allah'ın verdiği akıldan ve insanlıktan nasibini almamışsan yapacak birşey yok. İslam diyor ki bir insanın canını kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir.
Müslüman diyor ki beter olsun, gebersin şerefsizler. Hadi insanlık erdemini geçtim kenara. İslamlık açısından bakalım. O ülkelerde yaşayan müslümanlar yok mu? Gebersin şerefsizler dediğin kategoriye onlar da giriyor mu? Aynı binada yaşayan hıristiyan ölsün, müslüman yaşasın mı? Bu islam dininin neresine sığar? Bu Allah'a inanan insanın yapabileceği bir davranış mıdır?

İnsanlıktan nasibin olsa bu lafları söylerken utanırsın.

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?

Umarım bu paylaşımım provakatif olduğu gerekçesiyle kaldırılmaz.

Virüs ve salgın hastalık durumlarından dolayı ölen insanlara sevinmek insanlığa sığar mı?
10
8
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • QueenFrigg
  din elden gitmesin çığırtkanlığı yüzünden bilimden mantıktan uzaklaşan bir ülkeyiz. 99 depreminde jeoloji ve jeofizik mühendislerine yapıştık bir halttan haberimiz olmadığı için. şimdi de doktorlara aynı muameleyi yapıyoruz. ama kadir kıymet bilir miyiz salgın sonrası bilemiyorum. geçen bir haberde cemaatsiz namaz kılan ve bir yandan ağlayan imamların haberi vardı. işte bunları yapmamak gerek. imanlı olmak mantıklı ve bilimsel gerçeklerden uzak yaşamaya bahane olmamalı.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Ya herşeyi geç bir kenara. Bir insanın hayatınıkurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir diyen bir paygamberin getirdiği dine inandığını söyleyen insan nasıl olur da insanların hastalıktan ölmesine sevinebilir?

  • QueenFrigg

   sözde müslümanların ülkesi burası. şaşırdın mı gerçekten?

  • Şaşırmadım ama çok üzüldüm.
   Ben insanlığımdan utandım, onlarda utanma emaresi yok

En İyi Erkek Görüşü

 • Hastalıkları üzerinden ölen insanlara sevinilmez. Bu tür şeylerde din, dil, ırk her şey kenarı bırakılır.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

97
 • Muallime__
  Bu konuyu ben size anlatmaktan yoruldum, siz anlamamaktan yorulmamışsınız hâlâ "Yahu O zaman Lasvegas, Amsterdam, Paris, Prag gibi şehirleri Allah neden depremlerle yerle bir etmiyor?" diyorsunuz ya.. PES.
  • Ne kızıyon öertmenim yaa

  • Muallime__

   Evet artık kızmamak için soru ve bencelerinizi okumayacağım sanırım.

  • 1000 tane paylaşım yapıyorum. İçinden 1-2 tanesini beğenmedin diye böyle bir tavır mı sergileyeceksin?

  • Hepsini Göster
 • Bu salgın dil, din, ırk ayrımı yapmıyor maalesef. İnsanlık olarak tek cephede savaşmaya mecburuz bu salgın için
 • Allah o kadar büyükse nokta atıı yapsın, masumları öldürmesin o zaman. Bu korku tacirlerinden gına geldi
 • Onlar Müslümanlığı bilmeyen kişiler.
  Ölüm herkes için.
 • temayuz9876
  Ölen insanlara sevinmek, insanlığa sığmaz. Aynı şekilde Twitter'da bir fenerbahçe'linin Fatih Terim'in hasta olmasına sevinmesi de ne kadar insani. Böylesi taraftarından, dindarı dan, dinsizinden kısacası her kesimden çıkabilir. Bir de islamiyeti, bugünün mevcut müslüman kimliği ile eleştirmemek gerekir diye düşünüyorum. Zaten söylediğiniz gibi İslamiyet insan hayatına çok önem verdiği gibi, insanı öldürmeyi de en büyük günahlar içine almıştır. Kısacası kusurlar, ahlaksızlar, çirkinlikler insanlara aittir.
 • Sessizbukalemun
  Böyle kişiler de insanlık aramak saçma olur, insan bile değiller.
 • Asla olmaz ama çin vatandaşı hak ediyor onlar hayvanlara eziyet ediyorlar
 • Aɴᴇᴍᴏɴ
  İnsanlığa sığmaz bu tabiki insan sonuçta müslüman birine yakışmaz.
 • Insanlarin iyice dengesi bozuldu duygu karmasasi yasiyorlar
 • q3ti-b9r3
  Tabiiki insanlığa sığmaz birine gebersin ölsün demek. Amma ve lakin bu Çin"de her bir şeyi yiyorlar be kardeşim. Köpek akrep cenin yarasa da yaramasada valla daha bir sürü şey. E bu hayvan bünyesinde birşey barındırıyormu pis mi temizmi diyen yok. Sonra da mutasyona uğrayan virüsler hadi bakalım ordan enfekde oluyormu sana senden diğer insanlara sonra uğraş dur inflamasyon
  Ateş baş ağrısı kuru öksürük. E bir zahmet de cenin yemesinler kopek yemesinler hayvanlara işkence etmesinler. Ha virüs nerden peydahlandı ona dair bir fikrim yok ama bunlarda saglikli ve kabul edilebilir degil bence.
 • reisaga
  Güzel bir eleştiri olmuş. Kalemine sağlık.
 • sessizbirbayann
  Sevinmiyorum ama çinlilere acımıyorum
 • Fatih Terim ve Apo hariç herkese üzülürüm.
 • Gizli Üye
  Her hangi bir felekkette ne tanrının ne allahın ne de başka bir ilahi varlığın gelmiyiceğini ve din harcamalarının bir faydası dokunmamasından dolayı acilen tüm ülkelerde tüm dinlerin yasaklanması gereken evrensel bir yükseliş yaşanması açısından önem arz ettiğini düşünüyorum 🤨🤨🤨 böyle bir durumda insanlık 100 yıl daha öne atlıcanı da kesinlikle düşünüyorum. İnsanlar kafayı bozucak hurafe ve yalanlar olmuyunca bilim ve teknik meselelere yoğunlaşıp manuel arabadan otomatiğe geçmiş gibi olucak insanlık hem performansı hem verimliliği artıcağnı düşünmekteyim.
 • Gizli Üye
  bence sığmaz
 • Gizli Üye
  Kaldırılmaz bence. Ve müthişli bence olmuş
YÜKLENİYOR...