F-35 savaş uçaklarının aynısını sanayide yapsak işimize yarar mı?

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının teslimatının geçici durdurulmasını öngören tasarıyı imzalamasının ardından, Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde oto tamirciliği yapan Rasim Küçük, hem Twitter hem de Facebook hesaplarından çağrıda bulundu. Rasim Küçük, yaptığı paylaşımda F-35'in örneğinin ellerinde olması halinde sanayi esnafıyla birlikte aynısını yapabileceklerini kaydetti. Küçük, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
F-35 savaş uçaklarının aynısını sanayide yapsak işimize yarar mı?

"Sayın Cumhurbaşkanım, bu çağrımı şov olsun diye yapmıyorum. Sanayide çekirdekten yetişmiş bir sanatkâr olarak belki uçak mühendisi değilim, ancak başlangıçta acemilik çeksek de yapılacak işin örneği elimizin altında olduktan sonra bir uçak mühendisinin yaptığı uçağın aynını yapmaya muktediriz. Hatta yapılan uçağı daha da geliştirerek mükemmel bir sanat eseri ortaya koyabiliriz. Gelin esnafınıza sanatkârınıza güvenin, bize destek verin."
Tüp de taktırdık mı bu iş tamam
Tüp de taktırdık mı bu iş tamam

Haber

0|0
1130

En İyi Kız Görüşleri

• Bizim elimizde öyle büyük bir güç var ki aslında... TÜRK AZMİ ve YÜREĞİ. Bizim vatan millet aşkımızla sırtımız yere gelmez!!!

1|1
    0|0
  • Su ana kadar yapmadığımız kabahat. Artık üretim zamanı geldi de geçiyor. Yol ve ev yapmakla kalkınma olmaz.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Önemli olan yapmak değil. Malzeme malzemeyi üretsin aselsan da yapar aynını. Atak helikopteri yapan Tusaş uçağıda yapar fakat sıkıntı şu üretim yok. %100 yerli olmadıktan sonra yapmanın da mantığı yok. Dolayısı ile önce üretim yapılacak sonra yapacak firma bulunur. İşi şov haline getirmeye gerek yok. Sanayide bozulan bir aracı 20 esnaf gezip tamir ettiremiyorsun teknik eleman yok uçağımı yapacaksın dememiş biri çıkıp.

0|1
    0|0
  • F35 konusu baska bir sey. Biz oraya ortaklik yaptik yatirim yaptik para ve zaman harcadik. Ama simdi ucagimizi vermiyorlar. Yani biz e tamam amerika olmazsa baska yerden hallederiz dersek adamlarin isime gelir zaten. Paramiz adamlarin cebindr kalir mis gibi

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• İstemekle olmaz. Eğitim yok örnek olsa ne olur bence yardım edebilirler ama ilk iş mühendisin.

0|2
    0|0
    • Mantıklı

• Eğitim kötü kimin yüzünden kötü o zaman mühendisliğe ona buna önem verilecek kardeş. Sizin dediğiniz her yol başa çıkıyor yani

• Fen liselerine talep yok diyip kapatıyolar maşallah camiler full adım atacak yer yok dua ile uçak yapalım biz

• Bizim uçaklarımız yok mu ya onlarla idare edelim :D

0|0
    0|1
  • Nitelikli elemanımız yok. Olanlar yurtdışında

0|0
    0|0
  • Hatta oto serviste yapalım😀

0|1
    0|2
  • Kesinlikle yaparlar kampanya başlatılsın

0|0
    0|0
  • :) tüp de takarlar orası kesin

0|0
    0|0
  • Fikrim yok

0|0
    0|0
  • hangi parayla?

0|0
    0|0
  • Sanmıyorun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• F 3 ucaginin bazi parçalarını Türkiye üretiyor zaten amerikaya veriyor oda birleştiriyor butun parçaları yani zaten az cok bilgi sahibidirler illa ki ama yaptirmazlar o iş o kadar basit değil

1|0
    0|0
  • herşeyle dalga geçerek mizah yaptıgını sanan insanlara üzülüyorum. Bu adam gibi binlerce insan gerçektende daha güzelini yapar daha iyisini yapar sadece devlet yanlarında olsun yeterde. Sizin gibi beynini kullanamayan düşünemeyen insanlarda tüp taktırın , çelik jantta koyun diyerek dalga geçersinizi sizin gibiler töreristlerden daha beter hiç yoktan onların ne oldugu belli sizin değil.(sözüm dalga geçenlere )

1|0
    0|0
  • Gavur ürettiği uçakları ilkel çağlardan bu yana bilmiyordu... Onlarda zaman içinde öğrenip geliştirdiler. Toplasan dünyanın uçak tecrübesinin 100 yılı ancak var. Rasim Bey haklı... Yeter ki ilk adımı at ve başla. Asıl beyni zayıflar bunu alay konusu yapanlardır.

1|0
    0|0
  • Hindiye kadar ne üretmişler allahını seversen boş boş konuşmasınlar sanayiden arabayı zor topluyolar parça yok diye arabayı sanayiye eair ediyoz biz siz neden bahsediyonuz mk

0|0
    0|0
  • Aşağıdaki yorumlara baktım da merak ediyorum acaba bizim millet kadar kendi milletini aşağılayan başka bir millet daha var mıdır?

1|0
    0|0
    • Kardeşim , adam cahilliğinden böyle demiş ,
      Bırak sanayicileri uçak mühendislerini toplasan bir uçağı planları v. s olmadan kopyalayamaz

1 tane alalım kopyalayalım o zaman
      Hatta elimiz değmişken arabalarıda kopyalayalım
      Hatta bide doları kopyalayalım :D

• @dönemdekigerçeklik tamam doğrudur yapabilir demiyorum ama bizim milletin bir kısmı sürekli böyle. Sen bir yahudinin milletini aşağıladığını gördün mü ben görmedim. Müslümanlar niye bunu yapar anlamam

• Ohhh be üzerine sunroof da koyarız arkaya da rüzgârlık taktık mi kork bizden americaaa

0|0
    0|0
  • tebrik ediyorum ama esnaf abimiz asıl meselenin ne olduğunu anlamamış.

0|0
    0|1
  • Esnafla bu iş olmaz ama çok sağlam mühendislerimiz var aselsan desteğiyle bişeler yaaprız f35 yapamayız ej iyisi o çünkü

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok. Ortsk olußum açıklsms yapyı zamanınds kskanlar da teslim edilcek 😎

0|0
    0|0
  • Elinde mercedesin ornegi var onun aynisini yapmakla basla ustacim

0|0
    0|0
  • Maliyet ve yeterlilik açısından başarılı bir üretim olmaz.

0|0
    0|0
  • Öyle olmaz be abicim keşke olsa ama sizin hesap yapamıcanız işler var

0|0
    0|0
  • Uçak yapmak Şahin’e tüp takmak kadar kolay değil bunu anlasınlar

0|0
    0|0
  • atomu da parçalarız

0|1
    0|0
  • Hic Gulecegim Yoktu Ya