Dolar 6, Euro 7 lirayı aştı! Titanik gibi batıyor muyuz yoksa geçici bir durum mu?

Dolar 6, Euro 7 lirayı aştı! Titanik gibi batıyor muyuz yoksa geçici bir durum mu?
Dolar/TL 6.10 seviyesini görürken, euro/TL 7 lirayı aştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Rize'de yaptığı konuşmada ekonomi ile ilgili çeşitli kampanyalar sürdürüldüğünü söyleyerek, "Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" dedi.
Bu işin sonu ne olacak?
:(

1|1
47113

En İyi Erkek Görüşleri

• Önce ekonomik kriz, Gençliğe Hitabe'deki " fakr-u zaruret ", ardından iç savaş benzeri olaylar, Hz. Peygamberin uyardığı " Fırat Dicle savaşı " ki bu savaşa katılanların 100 kişiden 99 u öldürülür der.
    O sıralar öncesi ya da sonrası Yunan'in batıdan işgali ve geri püskürtülmesi. Rus ve Ermenilerin doğudan işgali ve Ankaraya kadar gelmeleri. Ardından bunlarında geri püskürtülmesi ve Ermenistanın neredeyse yok olacak duruma gelmesi.
    Ve 3. Dünya Savaşı..
    Melhemeyi Kübra..
    Atom bombalarının kullanılacağı ve bazı rivayetlere gore dünya nüfusunun 3'te 2'sinin yok olacağı bir savaş.

Yani oldukça çetin günlere gidiyoruz adim adim..

1|0
    0|0
  • Bayraktar denen Damat Bayraktar paşaya ben çay ocağı teslim etmem.
    Edoğan ağa kibrinin esareti altında, bu halka ihanet etmiştir.
    Aile şirketi olarak kurduğu hükümeti, ;Muz cumhuriyeti karar işlev kazanmamıştır. ülke olarak battık.
    ha ben Yurd dışında yaşıyorum. Euoru dolar artması işime gelir mi? geliiiiir.. ülkeyi iyi yönetemeyen, bir tek üretim adına fabrıka açmayan, yerli tohumu ekimini, satımını tohumu üretimini yasaklayan bir başkana bu millet gitti oy verdi.
    ve ülkenin batması bu dakika itibariyle benim tikimde değil.
    sizler seçtiniz. sizler çekin ceremesini.

0|2
    1|1

En İyi Kız Görüşleri

• Siz geçici bir durum olduğuna inanıyor musunuz? Hadi diyelim geçici bir durum nereye kadar geçici? Yani inse nereye kadar inecek? 6 lira olmuş bir dolar en fazla 5.50 olur. O da şanslıysak. Niye sürekli bahane üretiyorlar? Hiç anlamıyorum. Ülke kötü durumda işte kardeşim. Battık ve batmaya da devam ediyoruz. Magmaya ulaşmamıza az kaldı.

1|0
    0|0
  • "Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var"
    ah benim saf halkim siz gecirdiniz bu adami basimiza, simdi cekin bakalim. adamin umrunda degil nede olsa sarayda kalip sizin vergi paranizi yiyo

2|0
    0|1

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 111

• 6,46 oldu sabah dolar bugünkü ekonomik kalkınma programı açıklamasına göre 7ye kadar çıkabilir veya 5.50da kalabilir

1|0
    0|1
    • 83 de geziyor şu an. Dün 33 falandı bayağı çıkmış.

• Şimdiden konserve falan depola. Yakında taş devri gibi aramızda takas ile alış veriş yapacağız.

• KKKKARRRDEŞLLERİM güçlüü durruunn amerika bizzi kıskandığı için böyle yapıyorrr bize doları yükseltiyor biz ezilelim diye inanmayın kardeşlerim birazdan geçer (akpliler hala buna inanıyor :D hatta trump bu durumdan da rahatsızmış o haledicekmişi bile duydum )

2|3
    0|0
  • Yükseldikçe rağbette artıyor. İçerdekileri bozdurmadıkça, yastık altı sürdürüldükçe de artar. Büyük balinalar, piyasaya koyup geri çekiyor. Yani senin benim bildiğimiz sonuna konan 6/7 eklenen 0 lardan yüksek rakamlar.. Çok daha yüksek rakamlar.

Birden düşüp çakılacak elbet ama, daha zamanı var. Hele bir kaymaklar yensin, doyan doysun, sonra.

Şimdi sesi çıkmayan büyükbaşlarda, o zaman görünüp " nası düşürdük ama he he he " diyecekler.. Halkın gördüğü yüzü bu çünkü.

0|0
    0|0
  • Konu sadece dolar olsa bir nebze amerikanın müdahalesi var diyebiliriz de... arkadaş türk lirası şu an savaşta ve bitik olan suriye lirasına karşı bile değer kaybetti paramız eriyor yok oluyor dünya çapında. Ama a haberi açıp izleyelim herşey güllük gülistanlık tgrt haber insanların yastık altındaki altın oranını hesaplıyor şaka gibi ya

2|0
    0|0
  • buna batmak denmez ama zamanında yapılan yanlış uygulamaların cezasını çekiyoruz denir. herkesin hatası var benim hatam dolar'a güvenip yatırım yapmamak gittik ev arsa aldık ve patladık. dolar borcun yoksa dolar bu sene 10 tl olsa bile seni etkilemez. ülke olarak fakirleşiriz yani 20 sene öncesine döneriz alt tarafı. tekrar milli gelirin kişi başı 3000-3500 dolar'a ineceği günler yakın.

0|0
    0|0
  • Çomarlar 'banane ben dolar kullanmıyorum' diyor...
    Bak çomarcım bilale anlatır gibi anlatıcam:
    Dolar denilen şey hep 1 de sabit Yani dolar ne artıyor ne düşüyor sadece Türk parası değer kaybediyor. Türk parası değer kaybedince de her şeye zam gelir, ekonomi çöker tamam mı çomarcım.

2|1
    0|0
  • Hep döviz lobisinin işleri bunlar yoksa dolar dediğin kim köpek ki değer kazansın biz değer veriyoruz ondan yükseliyor biz değer vermesek yeşili anca ıspanakta marulda görürler dolar diye bişey kalmaz çünkü bizim ekonomimiz dünya lideri kıskanılası bir ekonomi 😉

0|0
    1|0
  • Edirne‘de yaşıyorum 2 hafta yunanistana kacsam orda dilensem buraya doktorun 1 aylik maasiyla dönerim bu cümle acikliyor sanki bütün olayi

4|1
    0|0
  • dunyanın her yerinde toplumda devlete bireyselde, egerki işlerin bozuluyorsa ortakların para verenlerin dostların kaçar, turkıyede işler bozuluyor kımse para vermıyor olanlar kaçıyor, atv a haber dış gucler beka meselesi dıyerek sankı savas var gibi propaganda yapıyor, cellatına asık olmuş bir mıllet var, son olarak, stalının askerleri berline girene kadar almanlar hitlerin rusyayı işgal ettiğini sanıyonurdu

0|1
    0|0
  • Allah bir bizim değil her topluluğun yaratıcısı. Halk bir bizde yok her ülkede var. Hakka gelince bu ülke bunu hak etti evet.

Ben her daim doğru yolun Atatürk yolu olduğuna inanıyorum ülke için. Aslında ülke yönetmek nutuk okumakla çok daha basit olur ya bildikleri halde yapmıyorlar.

1|0
    0|0
  • İleriye yönelik uzun vadeli durumlarda oldukça olumsuz durumlar yaşatacak. Yanlışları savunan biat bir yapı bizleri zor duruma sokacak. Hayırlısı diyoruz gelecek kaygısı kötü

0|0
    0|0
  • Aree youuu reeeeeeadyy... Veer mehteriİİİii.. koop kooop hoppa cuppa hoppa cuppa :D :D Batıcaz batıcaz patlıycaz, batıcaz batıcaz patlıycaz. Hoppa cuppa hoppa cuppa :D Benim beynim yandı artık :D

0|0
    0|0
  • Titanik gibi batsak yine iyi, Titaniğin batışı iki saat kırk dadika sürmüştü. Biz HMS Hood gibi batıyoruz...

2|1
    0|0
  • İktidarın da suçu olsa da, asıl tepkiyi Amerikaya koyamadığımız için batıyoruz. Amerika İran ile ticaret yapan bizle yapamaz diyor, biz doğal gazı oradan alıyoruz. Amerikanın oyunları bunlar. Ama bize böyle diz çöktüreceklerini sanıp Brunson'ı vereceğimizi sanıyorlarsa yanılıyorlar.

0|0
    0|0
  • Hicbirsey uretmez herseyde disariya bagimli olursak herkes iktidarin yalanlarina inanirsa dolar 100 tl de olur
    Fakat onunda cozumunu kolay dolarin durdugu yerde tl den sifirlari attikmi is tamamdir

0|2
    0|1
  • titanik nolacak asrin depremi bu.. ulke yasanilcak durumdan cikildi.. uretmeye baslanmali artik.. neyi bekliyorsa bu ulke aptal gibi.. herkesi okutalim diye uretime bir turlu kalifiye adam yok nasil bir egitim sistemimiz varsa.. bir cozemediler su isi

0|0
    0|0
  • Dışarıya bağimli bir ülke olmasak aslında dolar çokta önemli değil ama malesefki bağimliyiz giydiğimiz dolar bile Amerikan artık.

0|0
    0|0
    • Giydiğimiz don bile Amerikan olacaktı.

• Kendi ülkesinde üretim yapmayan salaklardan ne bekliyorsun. Suriyeli salaklara yer vereceğine kırmızı et üretimine yonelseydi şu an etin kilosu 10 liraydı.

• @kimdirkibuacaba Erdoğan dışarıya karşı korkusuz görünmek istiyor ama milli ekonomiyi yani devletçilik ilkesini 2002den beri bozdu. Elinde hangi fabrika varsa sattı sırf günü ve ekonomiyi kurtarmak için tabi sata sata elinde bir şey kalmadığını farketti ekonomideki bu bunalımın sebebi aslında bu çünkü ticaret paranın olmadığı bir dünyada şöyle işler mesela sen patates üreticisin Amerikalılarda berber sende patates yoksa nasıl kestirceksin sacını ya da diğer bir seçenek iş gücü satımıdır yani buda onlarin kölesi olup çalışmakla aynı şey gidip Ruslarin berberi olmaya çalışıyoruz.

• Allah kitap diye diye milleti kandıra kandıra sıktı belamızı yok kandırıldım yok şöyle oldu yok böyle oldu şimdi Allah var Allah var eyvallahda Allah mı düşürcek doları böyle saçma açıklama görmedim

1|1
    0|0
  • Koyduk mu diyenler kıçına kına yaksın. Lüzumsuz yere erken seçim yapılmasından anlayacaktınız gidişatı.

2|2
    0|0
  • TL sadece Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmiyor ki. Diğer para birimleri karşısında da değer kaybediyor. Sorun burada aslında. Ama anlatamıyorsun yandaşlara..

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    91

Kızlar Ne Diyor 45

• mutlaka değişecek böyle uc rakamlarda kalacağını sanmıyorum. sabah 6 yı buldu şu an için 5,38 borsa ve dövizden anlayanlar bilir bu rakamlar sabit değildir inişli çıkışlıdır her zaman.

ha bunu devlet büyükleri oturup masaya temizinden yatırmalı realist kararlar alınmalı. düşmesine düşer, bu günleri kimse unutmaz (umarım).

0|1
    0|0
  • Suriyeli ler gibi olcaz Azerbaycana mültecisi olcaz Türkmenistan Türkiyeyi reddetcek. Kırgızistan valla bizim halkin sefillikten ağzı kokuyor diyip bahane bulcak. Putin s... git ammmmmına o haltlari benim bu haltlar diye gezinirken nerdeydi akliniz diyip tayyip ağbeyin yüzüne tükürcek.

0|0
    0|0
  • Halk birbirine sahip çıkıp hakkını savunup kendini bilmezlerin yerine Allah’ın kelamına değer verseydi böyle olmazdı.

1|3
    1|2
  • Sorun degil be kiraathane acilcak ya kek yeriz, ev araba felan gerek yok o kadar rahatliga buzdolabin varsa yeter

0|0
    0|0
  • iyi artık evde ekmek peynir yerine Allah yeriz madem halkımız allahımız var o zaman sorun yok demektir.

0|0
    0|0
  • Batıyoruz tabii ki çıkışı var mı yok mu bilmem de ülkenin batışı kaç yıldır belliydi insanların gerçeği şimdi anlamaları çok acı. Gerçi hala anlamayanlar da vardır belki de neyse.

0|0
    0|1
  • Yani sn. Cumhurbaşkanımiz diyor ki; sizi Allah kurtarsin ben bisey yapamiyorum

0|0
    0|0
  • Dolar yükseldikçe işimiz düştü Şu anda iflas bayrağını çekmemek için didiniyoruz ama elden birşey gelmiyor herşey ateş pahası piyasa maf
    Ne ol ucak acaba sonumuz kölelik mi yoksa savaş mı 😟😞

0|0
    0|0
  • Emeği dolarla mı alıyoruz isterse 7tl olsun (!) Şaka bir yana ağlanacak halimize gülüyoruz.

2|0
    0|0
  • Bizde doların 6 tl olmasını bekliyorduk ya zaten 5 tl çok azdı.

1|1
    0|0
  • Yerin dibine kadar yolumuz var bu ülkeye az bile yapılıyor hakediyoruz bunları valla

3|0
    0|0
    • Katılıyorum size dolar eski parayla 1.500 olunca kıyameti kopardılar şimdi dolar 7 tl olmuş hala gıkları çıkmıyor ve dua edelim diyorlar vayyy aklıllarını zihinlerini beyinlerini kıraya verenler vayyy siz bu kafada olduğunuz sürece daha çok felaketler göreceğiz..

• Ne geçicisi ya. Nah düşer bundan sonra. Keki seçenler sağolsun!

0|1
    0|0
  • Tam tersi değilmiydi yani dolar daha yüksek değil mi

0|0
    0|0
  • 6.69 EUR 5,83 USD +/- 1-1,5 olur önemli olan stabile baglanmasi artik.

0|0
    0|0
  • hahaha sen gel bide tutkmenistana bak dolar uctu ohoo

0|0
    0|0
  • Halkı mı bozdurup harcayacaz anlayamadım ben

3|1
    0|0
  • seneyi 8 le kapatırız

2|1
    0|1
  • Bekleyelim bakalım ne olacak vardır bir çözümü