Şehir Hastahaneleriyle çağ atlamıştık değil mi?

kralkobrax21
Ankara Bilkent ve Mersin Şehir Hastanelerini üstlenen CCN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, "Devlet bize 25 yıl boyunca kira veriyor. Hastane boş da olsa, dolu da olsa... Hasta sayısı kriteri yok. 25 yıl boyunca sabit bir kira veriyor bize" ifadelerini kullandı.

'Cumhurbaşkanımızın hayalini gerçekleştirdik' diyerek sağlıkta piyasalaştımanın ve hastanelerin AVM'lere dönüştürülerek şirketlere teslim edilmesinin önünü açan 'Şehir Hastaneleri' projelerinde Ankara Bilkent ve Mersin'deki şehir hastanelerinin yapımını üstlenen CCN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, devletin kasasının nasıl boşaltıldığını özetleyen bir açıklama yaptı.

Dünya gazetesine verdiği röportajda "Para çok korkaktır, hemen kaçar, kendini güvende hissetmeli" diyen Çeçen, devletin 25 yıl boyunca kendilerine para ödeyeceğini söyledi. Çeçen, bu kiranın "Hastane boş da olsa, dolu da olsa" ödeneceğini ifade ederek, "İkincisi 19 tane hizmeti bizim sorumluluğumuza veriyor. Zaten devlet hastanelerinde de bu hizmetler taşere ediliyor. Temizlik, güvenlik, bahçe, atık toplama, yemekhane gibi" şeklinde konuştu.
Güncellemeler:
+1 yıl
Kendileri olamayıp gizliden yorum yapanlar, sizin bu soruya açık kimliğinizle verecek cevabınız cesaretiniz olmadığı için yorum yapmayın...
Şehir Hastahaneleriyle çağ atlamıştık değil mi?
1
9
Görüşünü yaz