Afrin’e kara harekatı başladı. Türkiye’yi bu süreçte neler bekliyor?

TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ikinci gününde kara harekatı başladı. Başbakan Yıldırım, askerin saat 11.05'te Kilis'in Gülbaba köyünden sınırı geçtiğini belirtti.
Afrin’e kara harekatı başladı. Türkiye’yi bu süreçte neler bekliyor?

1|1
3782

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuya girmeden önce şunları belirterek başlamak istiyorum. Türkiye ne zaman seçime doğru yaklaşsa Akp'nin oyları ne zaman düşüşte olsa hemen bir olay, bir durum söz konusu oluyor. Şimdi aslında biz buz dağının görünen kısmına bakıyoruz ve şunu biliyoruz ki Tayyip'in başta kalması İsrail'in Abd'nin Rusya'nın her ülkenin işine geliyor. Aslında bir nevi tiyatro izliyoruz olan bizim askerlerimize oluyor ki Tayyip Tsk'yı düşünmeyen biridir ve yaptığı eylemler bunu gösteriyor zaten. Şimdi bu adam bu operasyonu yaptığında ve bu operasyon bittiğinde Türkiye büyük ihtimal erken seçime gidecek. Dünya Lideri olacak bir anda ama operasyonu yapabilmesi için Rusya'dan zorla izin alan bir ülkeyiz ve dünya lider. Bunu belirtmek gerek. Tayyip asla bir Bülent Ecevit gibi asla olamaz olamadı da. Operasyon olarak geç kalınmış bir adım. Öso terör örgütünün desteği ile yapılan bir operasyon ve PYD'yi asla hafife almamak gerek ki şimdiden daha 1 tane tankımız yok edildi. El Bab operasyonunda Işıd'i zorla alt edebildik ve 72 şehidimiz oldu. Bu 72 şehit içinde Işıdın infaz ettiği kişilerde var. Ne uğruna hiç uğruna evet bir hiç.(Bunun sebeplerini sayarsak epey uzun olur) Şimdi daha ne kadar şehit veririz kim bilir ki bu pyd en modern silahları kullanıyor ve kendilerine ait helikopterleri bile var. Burada ülke için kefen giyenleri en ön saflarda çok görmek istedik ama ne yazık ki sesleri çıkmıyor. Umarım şehit vermeyiz. Ve en iyi takip edilecek yeri şu siteyi bırakıyorum https://mideast.liveuamap.com/
    mideast.liveuamap.com/.../21-january-the-ground-offensive-against-afrin-enclave-has (bu da tankımızın vurulduğu an)
    Ve şunu da demek istiyorum TSK'nın verdiği haberlere pek itibar etmeyin çünkü çoğu yalan.

5|4
    1|2
    • Bunları daha açarak konuşmak isterdim ama kısaca bunları demek yeterli.

• Bende sana diyorum ki bir Bop eşbaşkanı olan kişinin zaten emelleri belli. Ben devlete laf etmiyorum hükümeti eleştiriyorum. Birbirimizi elestirecegiz ki hatamızı görüp ona göre davranacağız. Ama ne yazık ki bizde eleştiri yok. Birbirimizi eleştirip tartışacağız ki doğru yolu bulalım. Bugun Amerika'da devleti mi eleştiriyorlar küfür ediyorlar hayır trumpı televizyonlarda her yerde eleştiriyorlar. Ben hükümetin yaptıklarını ve öngordugum şeyleri eleştiriyorum bu doğal hakkım

• amam atmışsın bol keseden be tayibin oylarının düştüğünü nerden bildin anketmi yaptın rahmetli ecevit kıbrısa 3 cü çıkartmayı yapmak zorunda kalsaydık benzinimiz yoktu dediğini videolarında izle ama şu an % 80 kendi silahımızla mühimmatımızla savaşıyoruz ayrıca bir avuç pkk lı pyd li iti ne çok büyütüyorsun gözünde be orada siviller olmasa 2 saatlik işleri var onların Bizim Korkaklarla işimiz yok sen burada klavye ağabeyliği yapıyorsan bu hükümetin Askerlerin sayesinde yapıyorsun. sanada soruyorum Almanyanın veya amerikanın ya da diğer gevurların dağlarında Terör var mı he korkak olasnızda belli etmeyin Vatanınızı sevin gidecek başka ülken varsa diyeceğim yok

En İyi Kız Görüşü

• Ülkemizi tehdit eden her türlü oluşuma müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum. (Buna her tarafımızdaki kuran kurslarında/imamhatipler de çocukların beynini yıkayan hocalar da dahil)

Bu operasyon göründüğü kadar şeffaf mı zaman gösterecek. Askerimizin ayağına taş değmesin sağ salim dönsünler dilerim.

4|3
    0|1

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 81

• millet zam derdinde :D ya geniş düşenemiyorlar abi bunların temizlenmesi lazım bırakın ya bu işleri biraz ileriye dönük bakın
    yok vergi yok o yok aclık su bu vatan meselesi ya hedef türkiye abi
    bırakın vergiyi algıyı yok halka girecek
    dünya haritasına bakın 3 4 tane sağlam müslüman ülkesi kaldı hedef islam ülkeleri ya su küçük beyninizi biraz olsun hareketlendirin bu operasyon şart arkadaşlar hedef türkiye at gözlüklerini cıkarın
    bir oyunun içindeyiz su anda

1|1
    0|1
    • N. ERBAKAN in lafi vardir Bir gun Suriyeye girerlerse hedef TR imis.. Allah TR yi korusun

• Olaylara gerçekci bakmak lazım hümanistlik kasmaya gerek yok. Evet esad bir cani ama türkiye cumhuriyeti devletinin çıkarları herşeyin ilerisinde olmalıdır.

• ''Sakın, ALLAH'ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma
    Şüphesiz ki Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.''
    (İbrâhim Sûresi 42. âyet) Ve inşallaah bu operasyonlarla bütün zalimlerin sonunu getirecek mehmetciklerimiz Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun.

0|0
    0|0
  • Istemesek de gerekli bir durum ins basarili oluruz ama su konuyu siyaset ustu tutmak lazim, amerika ve rusya ya dikkat etmek lazim isin dogrusu zor bir durum ama gerekli, basbakanin kilcdaroglunu aramasi da guzel gelismler umarim hep devam eder bilgi alisverisi hep olur

0|0
    0|0
  • Söyleyin O Zalimlere ; Muhammedin Ordusu Geldi.

Ordumuz Daim Muzaffer Olsun.

Irkımız Var Turan'ımız Daim Olsun.

5|3
    0|1
  • Yo sessizce gidip alayını halledip gelmek varken niye biz geliyoruz hazır olun diye bas bas bağırıyolar anlamıyom

1|1
    0|0
    • Rus askeri vardı orada ve operasyonu uluslararası olarak usule göre yaptılar. Diğer bir deyişle her şey kuralına uygun. Bu operasyonun olmasını sağlayan kişi Putin ayrıca. 🙂

• @kafeinsiz Binlerce dansöz var..

• HaberTürk canlı yayınında konuşuyordu Kılıçdaroğlu, askere dua edince arkada öyle bir hengame koptu ki yayını kesmek zorunda kaldılar. https://youtu.be/0oEbT2IgYXo

• Geç kalınmış bir harekat, bugün atılması gereken bir adımı, ekonomi diyerek, turizm diyerek ertelersen 10 sene sonra, aç ta olsa yaşıcak bir ülken olmaz. Türk Askerinin kalkıştığı her durumun arkasında olmaktan başka seçeneği olduğunu düşünenler bir titresin kendine gelsin

0|0
    0|0
  • Afrinden menbiçe kadar gidecek olan tehdit unsuru oluşturan her bölgeyi her koridoru temizleyip orda ki teröristlerin gebertilmesiyle sonuçlanan harekat olacaktır..

2|2
    0|0
  • Cesitli olasiliklar var.1.) Turkiye teroristleri yok eder bolge guvenli bir hale donusur.2.) Turk Suriye savasi cikar. Bolgede buyuk capli bir catismaya donusur. Bu durumda Amerika, Rusya ve bolgedeki bazi baska ulkelerde catismaya katilabilir.3.) Amerika, Rusya, Suriye ve diger bazi ulkelerinde katilmasiyla ortaya cikabilecek savas bolge disina cikip topyekun, cok buyuk savasa donusebilir. Bu buyuk savaslarin sonucu bilinemez. Ancak bolgede cok buyuk yikim olacaktir.

0|2
    0|0
  • valla bu süreci bilemem de ekonomi zaten kötü zaten halk aç yaşıyor parasız bu olaylardan sonra bunların masraflarıda bize girecek idda ediyorum 1 sene içerisinde elektriğe suya doğalgaza araçlara her şeye vergi artırımı yapılacak ekmeğin gramajı düşürülcek bir kaç tane de elde kalan yerler satılcak

0|1
    0|3
  • Benim komutanımda Afrinde şu an yeni Türkiyenin haritasını çiziyoruz El bab ve cerablusa vali atatık Türk bayrağını diktik sıra Afrinde bu operasyonlar kerkük alınana kadar durmayacak. Allahın izni ile ordumuz galip gelecektir.

2|0
    0|0
  • "İstanbul'un güvenliği Kırım'dan başlar" diyen Fatih Sultan Mehmet Han'in torunu, "burnumuzun dibinde ne işimiz var" diyor. Kemalizmin mahsulü zihniyetler budur işte. Dar ufuklar, geçmişine düşman beyinler...

0|1
    0|0
  • Operasyonun maliyeti, vergi zamları dikta zamları, zam zamları , yeni zamları, zamazingo zamları ve allahu akbar ile nakite çevrilecektir. Beka sorunu evet halledilmesi gereken bir durum lakin bunu halla yansıtmadan maliyetinin karşılanması lazım. Güvenliği sağlayacak derken icerdekini açlıktan öldürme.

1|1
    1|4
    • @Misafir0x senin osmanli dediğin tarihte yonetilemeyen islam naralari ile batmiş bir mazidir. Kırk kadinla sevisen padisahlardan tut, savasla beslenen ordularda mi açlik sefalet , isyanlar diz boyudu. O batik, sağa sola kaçan esir alınan padişahların bile Mustafa Kemalin medeniyetine ulaşamadı. Yoktan kurulan Cumhuriyetin resmini koyup , osmanlıdan bahseden zihnine tüküreyim.

• Hahahaha hıyar seni. Sen o laf ettiğin padişahların sıctığı boku olamazsın. Burda akşama kadar karı kız tavla. Profil fotosuna tükürdüğüm

• @Misafir0x meeeeeeee

• Aynı soruyu sabah ben sordum günün sorusu olmuyor fenomen olunca bide bayan olunca ohooo şike var sitede 🤔☹️

0|0
    1|0
    • Bayan değil kadın.
      Kadın olmamla nasıl günün sorusu seçilmesi hakkında bağlantı kurdun? Fenomenlerin sorduğu sorular bir tık öndedir.

• Çok seviyorsunuz kadınları doğal tabiatlarından dolayı ezmeye çalışmayı.

• İlginçsin tekrar ediyorum

• Ekonomik kriz aclik safelet ölümler babasiz cocuklar gelecegi calinmis cocuklar dul kadinlar.. amborgo.. siyasi baski zülum kara propaganda isiddin yeniden yesermesi patlayan bomblar yokolan hayaller calinan gelecegimiz

1|1
    0|0
  • Türkiye için dönüm noktası olan ve oldukcada gecikmiş bir operasyondur. şu an akp yerinde hangi iktidar olsa bu yolda ilerlemek zorunda olurdu. Geçmiş dönemde bu ülkenin hangi zorluklarda savaş kazandığı adına medeniyet dedikleri saçmalıklarla unutturmak ve korkak bir Türk gençliği yetiştirmekden öteye gitmemiştir.

Profilinde Atatürk fotoğrafı taşıyarak, hayatı cephede geçmiş Dünyaca ünlü komutan utandırmayın. Eğer korkakca görüş paylaşacaksanız, Atatürk'ü profilinizden kaldırın.

0|0
    0|0
  • Geçmişte ne olduysa o bekliyor Allahın izniyle..
    🇹🇷1071 Malazgirt
    🇹🇷1453 İstanbul'un fethi
    🇹🇷1915 Çanakkale Geçilmez
    🇹🇷1919 Ya istiklal Ya Ölüm
    🇹🇷12 Mayıs 1997
    Çekiç harekâtı -Kuzey Irak
    2700 leş
    🇹🇷
    25 Eylül-15 Ekim 1997
    Şafak harekâtı -Kuzey Irak
    816 les
    🇹🇷
    21 Şubat 2008
    Güneş harekâtı - Kuzey Irak
    240 leş
    🇹🇷
    24 Ağustos 2016
    Fırat kalkanı harekâtı - Suriye
    460 leş
    🇹🇷
    Ve son olarak
    #Zeytin dalı operasyonu
    #Afrin #
    #Mehmetçik#
    https://i.hizliresim.com/gO5voR.jpg
    🇹🇷Allah Türk islam ordusunu ve milletimizi muvaffak etsin..🇹🇷

https://i.hizliresim.com/D7MW2z.jpg

1|4
    0|1
    • Türk'ün şerefini bilseler. Türk bayrağının karşısında saygı dururlardı öğreteceğiz...

• Dünyaya duyura duyura harekat yapıyoruz Bak bakalım Afrinde kaldımı düşman Hepsi aldı başını gitti. D

3|1
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=VuXCwm2EwUU zafer bizimledir ALLAH ın izniye

0|1
    0|0
  • Düşmanda öylece bizi bekliyordu orada evet. Hayırlısı, 15 yıldır bitiremedi belki bitirir artık durmuş olan terörü.

0|0
    0|3
  • Erkekler Devam
    61

Kızlar Ne Diyor 36

• Kendi akrabalarınıda yollasınlar, milletin fakir çocukları şehit oluyor..

4|8
    4|7
    • Vatan benim onun bunun çocuğu gitsin gitmesin.. Sen olaya böyle bakarsan toprak ayağından kayar.

• @Başlarken ben bu yazıyı yazarken abim şehit olmuş!
      Onlar neden rahatça yatarken benim abim şehit oldu nedennn!

• Çünkü birilerinin uyuması için birilerinin fedakarlıkta bulunması lazım. Ben dahil binlerce erkek sadece "ölmek" için gelin deseler bir dakika gözümü kırparsam gök kubbe başıma insin. Abiniz şehit oldu ise, bu sizin nefretiniz değil onuruz gururunuz olsun. Bizim gibi hiç birşeye faydası olmayan hiç bir işe yaramayan onlar şehit olurken oturup bir Fatiha okumak benim de zoruma gidiyor. Nefret değil inanç büyüt içinde... Sen bilirsin kalp düşünce senin...

• hiçbişey beklemıyor. zaten kendınız için girmediniz suriyeye Bop projesi olması gerektiği gibi işliyor. Suriyeyi satan amerika, gun gelecek başka bir ülke için türkiyeyi satacak. ya aklımızı başımıza alırız. ya da gun gelır surıyeyı bombaladıgımız gibi bizi bombalarlar kapiş ;)

1|1
    4|3
  • Şehit cenazeleri bekliyor başka ne beklesin. Yine fakir çocuklar şehit düşecek savaş bitecek lanet olsun böyle kararlar verene. Uçaklar tek Harekata katılmalıydı

1|4
    0|2
  • Pozitif:
    - o bölgede terörü yok etmek
    - gücümüzü göstermek
    - terör baskısı altında olan masumları kurtarmak
    - temizlik yapmak bir nebze.
    - belki gelecekte yaşanacak terör saldırılarını önlemek

Negatif:
    - vatanımızda yaşanacak olan kürt polemiği ( bir kısmı)
    - vereceğimiz şehitler.. (1 tane bile olsa)
    - amerika ve diğer pyd ye destek veren gizli ve gözde güçlerinin daha çok kudurması.

Ama tabiki bir Türk heryerde gücünü göstermelidir. Operasyonu doğru buluyorum. Onların son model amerikan silahları ve tankları varsa bizim yanımızdada Allah var. Allah Askerlerimizi korusun. Dua edelim..

4|4
    0|0
  • Rabbim mehmetiçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun Rabbim bu ülkeyi bölmelerine Fırsat vermesin inşeallah amin Ecmain 🤲🏻🙏🏻

0|1
    0|0
  • Allah yar ve yardımcıları olsun merhametini üzerlerinden esirgemesin..

0|2
    0|0
  • Rabbim yar ve yardımcıları olsun
    Herkes görecek TÜRK ün gücünü 💪
    Bir askerimizi bin asker göstersin dusmanlarimiza

0|1
    0|0
  • Allah yardim etsin ordakilerede hatAyin halkinada😣

0|1
    0|0
  • Bordobereli bir arkadaşım var bu operasyonda. Vallahi her an birsy olacak haber gelecek diye korkuyorum.. 😞 Allah askerimizi muzaffer eylesin.🙏

0|0
    0|0
  • Bomba , roket, ölü ve saklamaya çalışmak için söylenen saçma yalanlar bekliyor.

0|0
    0|2
  • Pek iyi şeyler beklemiyor. Sonuç umarim iyi olur. Kötü düşünmek istemiyorum

0|0
    0|0
  • Allah tum askerlerimizin ve erkek arkadasimin yar ve yardimcisi olsun

0|0
    0|0
  • Ne beklediğine odaklanmıyorum doğru karar olduğu sürece.

0|0
    0|0
  • Güvenim tam

0|5
    0|0
  • Bordo Bereliler iş başında.

0|1
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun

0|1
    0|0
  • Ne mutlu türküm diyene