Bu köyde yaşayana para veriliyor. Üstüne para verseler ne yapmazsınız?

İsviçre'de nüfusu hızla azalan bir dağ köyü olan Albinen'e taşınan ailelere yerel yönetim para ödeyecek. Amaç nüfusu arttıracak genç nüfusun köye gelmesi. Yetişkinlere 25 bin İsviçre Frangı (yaklaşık 100 bin Lira), her çocuk başına da 10 bin İsviçre Frangı (yaklaşık 40 bin Lira) ödeme yapılacak. 10 yıldan önce köyü terk eden olursa verilen para geri istenecekmiş.
Bu köyde yaşayana para veriliyor. Üstüne para verseler ne yapmazsınız?

0|1
7273

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 72

• Aklıma Wayward Pined dizisi geldi

0|0
    0|0
  • Galk Albinen'e gidiyoz :))) Üstüne para verseler yapmayacağım şey canımın yapmak istemeyeceği her şeydir.

0|0
    0|0
  • Bu köye taşınmak istiyorum 😋

0|1
    0|0
  • Nasıl başvuruyoz biz bunaa :D

1|0
    0|0
  • Ben giderim uça uça :D Seve seve :D

0|0
    0|0
  • Ayy ne güzel

0|0
    0|0
  • Yilliksa kalirim valla :)

0|0
    0|0
  • Daha referandumdan geçmesi gerek eğer kabul edilirse böyle bir para ödenecek. İsviçre çok ama çok güzel bir ülke. Ama ben kolay kolay alışkanlıklarımdan hayatımdan vazgeçebilen biri değilim ki herşey dışardan bakıldığı gibi kolay değil..

0|0
    0|0
  • benı alsınlar oraya para falan ıstrmem

1|2
    0|0
  • Ben üstüne para verirdim

0|1
    0|0
  • Ben yaşamam

0|0
    0|0
  • Hemen ışinlasinlar beni yeminle parada istemiyorum cikolata yer yatarım asagi.

0|0
    0|0
  • Oha emekli olmama gerek yok ben gidiyom. Ama bunda da var bir bit yenigi benden söylemesi.

0|0
    0|0
  • Ah o köyde bende olsaydım

0|0
    0|0
  • İt bağlasan durmaz demişler ama ben dururum 😅 al beni allğğğ

0|1
    0|0
  • bunu düsünecegim.

0|0
    0|0
  • Giderimm

0|1
    0|0
  • oha ben kalırım

0|0
    0|0
  • Para vermese de yaşarım ben burda

0|1
    0|0
  • Guzel biyer mis kalmayi dusunurdum velki elektrik onternet altinda araba isim varsa kalirim nie kalmiyrm bile tehlikeli olatlara karsi belime silah ta versinler kalirim😊😊😊😊

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    52

Erkekler Ne Diyor 73

• Emekli insanlar kesinlikle bu fırsatı değerlendirecektir. Ama gençlerin ilgi göstereceğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Baya guzel bir yere benziyor para vermeselerde yasanabilir

0|0
    0|0
  • Asgari Ücretin Net 3.500 İsviçre Frangı olduğu bir ülkede, bir sefere mahsus 25.000 İsviçre Frangı verilmesi Asgari Ücretli bir yaşantı için ancak 7 ay yetecektir. Aklımıza her estiğinden çocuk yapmayacağımıza göre 10.000 İsviçre Frangı da önemsiz.

Albinen' da yaşayanlara bir iş imkanı sağlanırsa ya da tarım, hayvancılık, arıcılık, internet üzerinden yapılan iş kurmaya yardımcı olunursa gidilebilir. Albien Köyü, iş imkanlarının en yakın olduğu yere ne kadar uzaklıkta bilmiyorum ama araçla 1 saatte ulaşılabilecek yerlerde iş imkanı illaki vardır diye düşünüyorum. Almanya' nın bazı köylerinden bile fabrika, imalathane olduğuna göre İsviçre' de de bunlar olabilir.

İsviçre' de İşsizlik Maaşı da vardır diye düşünüyorum. Asgari Ücretin %70' ini verseler 1 - 2 yıl boyunca verseler hiç düşünmeden o köye gidilebilir. 1 - 2 yılda illaki bir iş üzerine eğitim alır, o bölgede o işi yaparsın diye düşünüyorum. Ayrıca İsviçre' de maaşlar ve yardımlar çok fazla. İnsan çalışmadığı halde o paralarla Türkiye' deki çoğu insanın yapamadığı Ege ve Akdeniz tatillerini yapabilir, diye düşünüyorum. Düşünsenize, hiçbir iş yapmıyorsunuz ama tatile gidiyorsunuz :)

İsviçre diğer Gelişmiş Ülkeler gibi değildir, gerçekten doğal bir yaşam ve inanılmaz doğa güzellikleri bulunur. 50 tane hayvanı olan ailelerin açtığı organik süt ve süt mamulleri butik işletmeleri bile var. O peynirler markete kadar geliyor ve BİM, A101, Şok gibi marketlerde hiç de kaliteli olmayan peynirler yerine Alp Dağlarından otlanan hayvanların doğal peynirlerini, yoğurtlarını yiyorsunuz :)

0|0
    0|0
  • :AS:fafajfkaj la herkesin de gidesi gelmiş damızlık arıyorlar bildiğin bu kadar çocuk yapmaya teşvik olmaz

0|0
    0|0
  • Benim gibi adam dururken nerde bir lüzumsuz varsa gider onu alırlar kesin.

0|0
    0|0
  • Beni ve sevgilimi buraya götürün

0|0
    0|0
  • Off. Şu bir karı vardıya internette. Koca istiyom al beni la. n diyen...

Albinen la. n albinen... On yıl kalırım babuş. Çocuk başına da 40.000₺ para veriyorlarsa da. 10 yılda zenginim. ✌

0|0
    0|0
  • Türkiye'den erkek transfer etsinler. Eğer nüfus 50 yılda İsviçrenin ana nüfusunu geçmezse bildiğim yalan :D

0|0
    0|0
  • Giderim geri bir daha donmem zaten

0|0
    0|0
  • Yaşarım valla güzel biyere benziyor. Severim böyle yerleri.

0|0
    0|0
  • Büyük şehir değil nüfus az manzara güzel bide İsviçre yani en refah ülkelerden oh mis para vermeselerde gidilir böyle yere 😂Gelsinler götürsünler ya şimdi uğraştırmasınlar😂

0|0
    0|0
  • olum benide götürsünler lan yarı fiyatına

0|0
    0|0
  • Oraya bir tane Türk erkeği alsalar nufus patlaması olur

2|1
    0|0
  • Güzel bir uygulama. Aslına bakarsan para vermelerine bile gerek yok. Şöyle huzurlu bir yer arıyorum bende :)

0|0
    0|0
  • Yazları gitsek olmaz mı ajsjs

0|0
    0|0
  • giderim ben

0|0
    0|0
  • İzlanda bitti şimdi de bu yalan mı çıktı ortaya

0|0
    0|0
  • bir internet bide bilgisayar ver 50 sene çıkmam

0|0
    0|0
  • Bence güzel bir köy bizim karadenizi anımsatıyor.

0|0
    0|0
  • İnternet varsa gidelim :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    53
Yükleniyor... ;