Türkiye'de vergiler neden bu kadar yüksek?

Gizli Üye
Yeni bir telefon almayı düşünüyordum. 800$ olan cihaz ülkemizde 12000tl. (Yani bu telefonu alınca bir tanede devlete alıyoruz) Ayrıca cihaz 5G destekli fakat Türkiye'de 5G olmadığı için cihazı 5G kullanımına kapatmışlar ve 5G gelse bile bu cihazlar LTE kullanmaya devam edeceklermiş. 12000tl verip cihazın özelliğinden faydalanamıyoruz bile. Bize gönderdikleri telefonlardaki işlemciler onların ki kadar performanslı değil. Sizcede bizi yeterince soyup soğana çevirmediler mi? Neden kimse buna bir "Dur!" demiyor? Biri cebimizden bu kadar parayı çalsa kafa göz dalarız adama ama aynı seyi devlet yapınca neden suspus oluyoruz? Aynı şekilde firmalarda bizimle dalga geçiyor. Normalde firma kutu içeriğine kılıf koyuyor ama Türkiye'de ki hiçbir cihazdan kılıf çıktığını görmedim. Onu bile çalıyorlar yeter artık! 5G yok, kılıf yok, o yok, bu yok, işlemci çöp. Bu ne lan?
Güncellemeler:
14 gü
Şimdi burada kimseyi suça teşvik etmek istemiyorum ama hâlimiz ortada. Bir kac kisi toplansa bir sosyal medya sayfası açsa sonra milyonları arkasına alsa. Konuşmalar planlar düzenlense. Sonra sarı yelekliler gibi etrafı savaş meydanına cevirsek? Nasıl olur? Ülkeye kaos çökse. Devletin istediği bu bence. Bizde istedigini verelim! Yoksa bu kadar psikolojik zulmün başka bir acıklaması olamaz. Devlet çok kaşınıyor.
Türkiye'de vergiler neden bu kadar yüksek?
3
6
Görüşünü yaz