Sizce adalet var mı bu memlekette?

Gizli Üye
Bu memlekete birisi simitciden simit çalsa hırsız simit fabrikasını kökten götürse iş adamı oluyor mesela sen bu gün her şeye vergi ödemek zorundasin hatta doğu da kulanmadigin elektirigin suyun faturasi bile sana yansıyor hata vergi ödemeden hiç bir şey alamiyorsun mesela araba alıcaksın değil mi Almanya da bir işçi asgari ücret ile bir ay çallişarak senin ülken de ki 50 bin TL olan aracı alabiliyorken senin öyle bir araba alabilmek için yemeden içmeden iki sene çalışman lazim aslın da bir araba kendine alırken en az iki arabada devlete alıyorsun teknolojik cihazlarda buna dahil artık PC tablet telofon bunlara da vergi konuldu senin elinden sahip olabilme hakkın aliniyor ve sen bunu sorgulanıyor dün bile bu ülkede gerçekten yaşamak çok zor bugün sırf bu vergi yüzünden gitsen yurt dışından araba getirip Türkiye de cenc yapsan sen kaçakçı olursun halbu ki vergiyi düşüşe kimse bunlari düşünmez haksizmiyim
Not: her hangi bir şey yaptım yapicam yapmaya teşvik etme gibi bir amaç gutmuyorum sadece sistemi eleştirdim paylaşımım da görüşleriniz için teşekürler simdiden.👍
Güncellemeler:
13 gü
Neden iki üç kişi dışın da kimse görüş paylaşmadı neden sorgulamıyorsunuz neden koyun gibisiniz sözüm genel olarak söylenmiştir
Sizce adalet var mı bu memlekette?
2
2
Görüşünü yaz