Neslican Tay'ın adının, okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmedi. Kabul edilmeli mi sizce?

Rize’de, sol bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı yürüttüğü mücadeleyle tanınan ve İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 20 Eylül’de yaşam savaşını kaybeden Neslican Tay’ın (21) adının okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilmedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun önerisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca değerlendirildi. Teklifi ‘Eğitim Kurumlarına İsim Verme Yönetmeliği’ne uymadığı gerekçesiyle reddeden bakanlık, Neslican’ın adının, okulun kütüphane ve spor salonu gibi eklentilere verilmesini önerdi. Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de Neslican’ın adının okulun eklentilerine verilmesi için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/neslican-tayin-adinin-okudugu-liseye-verilmesi-teklifi-milli-egitim-bakanliginca-kabul-edilmedi/
Neslican Tayın adının, okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmedi. Kabul edilmeli mi sizce?
Kendi istedikleri her ismi, Okul, park, ormanlara vb yerlere verenler, bu öneriyi neden reddediyor. Milli Eğitim Bakanlığı umarım tekrardan bu konuyu değerlendirir. Mücadelesi, Azmi ismiyle beraber tüm gençlere, insanlara örnek olmalı daima.
#NeslicanTay
Neslican Tay'ın adının, okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmedi. Kabul edilmeli mi sizce?
9
17
Görüşünü yaz