AKP'de inanılmaz kavga! Pelikancılar Bakan Gül'ü hedef aldı, Gül Pelikancıları "FETÖ'cülük" ile suçladı! AKP nasıl çöküyor ama :D?

Adalet Bakanı Gül, Ekonomi Bakanı Albayrak yanlısı Pelikancılara adeta ateş püskürdü.
Adalet Bakanı Gül, Ekonomi Bakanı Albayrak yanlısı Pelikancılara adeta ateş püskürdü.
Herkese merhabalar. Biliyorsunuz, AKP'de çöküş durdurulamıyor. Ekrem Başkan'ın AKP'yi üst üste iki defa sandığa gömmesi ve yalnız üç ay süren bu süreçte 31 Mart'taki oy farkını tamı tamına 60 katına çıkarması AKP'de soğuk duş etkisi yarattı.

Bununla birlikte 2015'ten beri partiye musallat olan ve "Pelikancılar" kod adıyla tanınan Berat Albayrak yanlısı kesim adeta AKP'yi içeriden çürüttü. Çürüme yıllarca gizlendi fakat Pelikancı grubun yayın organı olan Sabah'ta yer alan bir yazı, tarihte ilk kez hükümetin içinden birini bu gruba isyan ettirdi. Böylece AKP içerisindeki Pelikancı gruba ilk defa ciddi bir tepki konuldu.

Her şey Pelikancıların sosyal medya organı olan Sabah'ta yer alan Dilek Güngör'ün "Yargıdaki Tehlikenin Farkında Mısınız?" yazısıyla başladı. Pelikancı Güngör, Adelet Bakanı'nı adeta FETÖ mensuplarını yargıda üst düzey mevkilere getirmek ve FETÖ'cüleri serbest bırakmakla suçluyordu. Üç gün evvel paylaşılan bu yazıya Adalet Bakanı Gül'den tepki gecikmedi. Bakan Gül, Pelikancılara adeta ateş püskürdü:

"Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bilin ki orada FETÖ’nün bir tezahürü vardır. Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasınlar."
-Adalet Bakanı Abdülhamit Gül. (Kaynak)

AKP'li Şamil Tayyar da Bakan Gül'e sahip çıkıp Pelikancıları
AKP'li Şamil Tayyar da Bakan Gül'e sahip çıkıp Pelikancıları "parti içinde kümelenmiş çete" ilan etti.
Ayrıca Twitter'da Pelikan karşıtı AKP'liler de #AbdülhamitiYedirmeyiz hashtagleri açarak Pelikancılara tepki koyma cesaretini gösteren ilk bakan olan Abdülhamit Gül'e destek çıktılar. Öte yandan Pelikancıların Gül'ü görevden alıp yerine A. İhsan Yavuz'u getirmek istedikleri iddia edildi.
AKP'de inanılmaz kavga! Pelikancılar Bakan Gül'ü hedef aldı, Gül Pelikancıları
Siz ne diyorsunuz? AKP'deki iç çatışma nasıl bu kadar arttı? Sizce Pelikancılar Abdülhamit Gül'ü de mevkisinden ederler mi?

#ÇürümeDurdurulamıyor
#SolBakışSoruyor
AKP'de inanılmaz kavga! Pelikancılar Bakan Gül'ü hedef aldı, Gül Pelikancıları "FETÖ'cülük" ile suçladı! AKP nasıl çöküyor ama :D?
1
3
Görüşünü yaz