Bir masa önünde 5-6 kişi, önünde bir tablet. Hande Fırat sizce yerli otomobili gördü mü?

Bir masa önünde 5-6 kişi, önünde bir tablet. Hande Fırat sizce yerli otomobili gördü mü?
Hayır anlamadığım olay şu: 2015'de Davutoğlu başbakandı, seçim kampanyasında yerli otomobil tanıtıldı. 2018'de yollarda olacak denildi.
Sonra bu arabanın Cadillac'ın 2006 yılında üretimden kaldırılan BLS modeli olduğu ortaya çıktı.
Bu defa bu arabanın üretim bandı alındı denildi. Koli bandı değil arkadaş. Koca bir otomobilin üretim bandı demek en az 100-150 dönümlük kapalı alanı olan bir fabrika kurmak demek. en az 300 çalışan demek. Ama o fabrika ortada yok. Neredeyse gidip ziyaret edeceğim. Taşeron olarak neler üretebilirim diye üretim planlama müdürlüğüyle görüşeceğim. Böyle arabayı üretecek tesis varsa arabanın tanıtımıyla beraber o tesisin de reklamı yapılır zaten.
Bakın Kenya bir yerli otomobil üretmiş. Mobius markasıyla. Profesyonel bir internet sayfası yapmışlar. Aracın fotoğrafları da var. Kimsenin arabasının kopyasına da benzemiyor. Özgün, orijinal bir tasarım. Bence güzel de bir araba.
BMC firması bir tasarım yapmış, çift kabinli offroad pikap tarzı bir araba üretmiş. Nissan Navara, Toyota Hilux gibi hem şehir içi hem arazi şartlarında kullanıma uygun, estetiği tartışılsa da ortaya çıkmış, bir ürün var. Elle tutulur, gözle görülür bir proje var hayata geçirilmiş. Arabanın askeri amçlarla da kullanılabileceğini düşünüyorum Çünkü BMC son yıllarda askeri amaçlı araç üretiminde ciddi mesafeler katetti.
İki gün önce Hande Fırat Yerli otomobili gördüm diye tivit atmış. Yahu o tablet. Otomobil değil. Kaldı ki otomobilin tanıtımını yapıyor olsalar projeksiyon cihazlarıyla perdeye verilir görüntü. Minicik tabletten mi gösterilir? Orta okul bebesinin ödevi mi bu tabletten gösterecek?
Bana sadece kendini gündem yapmak için yaptığı sahte bir manevra imajı verdi.
Siz nasıl görüyorsunuz bu olayı?
Güncellemeler:
3
9
Görüşünü yaz