Akp mi daha çok toplum menfaatinden ve yeşilden yana yoksa Chp mi?

Akp li İstanbul belediyesinin bina dikeceği şehir içindeki ender kamu arazilerinden birini Chp İstanbul belediyesi yeşil alan olarak değiştirdi.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Topkapı Pazartekke’de bulunan tarihi İETT garaj alanının imar planlarını oy birliğiyle bir kez daha değiştirdi. Yeni değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacak.
Topkapı’daki İETT garajı arazisi, 2011 yılında yapılan imar planlarında ticaret alanı iken 2016 yılında mülkiyeti İBB’ye geçti ve 2017 yılında yapılan değişiklik ile arazi, altı otopark üzeri ise yurt yapılmasına olanak sağlayacak şekilde 'Sosyal Kültürel Tesis' alanı olarak tanımlandı.

İBB Meclisi’nin eylül ayı toplantısında yeniden gündeme gelen arazinin imar planları bir kez daha değiştirildi. İETT’nin 50 yıldan fazla zamandır garaj olarak kullandığı, 17 bin 567 metrekarelik arazinin imar planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark üstü ise park alanı olarak düzenlenecek.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/topkapi-iett-garaji-hakkinda-onemli-karar-41330471Akp mi daha çok toplum menfaatinden ve yeşilden yana yoksa Chp mi?
Akp mi daha çok toplum menfaatinden ve yeşilden yana yoksa Chp mi?
2
9
Görüşünü yaz