HDP'den eylem yapan ailelere destek: Aileler son derece haklı! Hdp'nin açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

HDP'den eylem yapan ailelere destek: Aileler son derece haklı

HDP'nin Sözcüsü Günay Kubilay, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada çocukları için eylem yapan ailelere destek verdi.

Açıklamasında “Bizim de talebimiz gençlerin evlerine sağ salim geri dönmesi” şeklindeki ifadeleri kullanan Kubilay "Bizim de talebimiz hiç kimsenin tırnağı dahi kanamadan toplumsal barışın sağlanarak bütün gençlerin evlerine sağ salim geri dönmeleridir.
HDP'den eylem yapan ailelere destek: Aileler son derece haklı! Hdp'nin açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

"PKK'NIN ALIKOYDUĞU ASKERLER İÇİN HEYET KURALIM"

HDP Diyarbakır İl Binası'nın önünde eylem yapan ailelere ilişkin açıklamalarının ardından PKK'nın alıkoyduğu Türk askerlerine ilişkin de açıklama yapan Kubilay, şu ifadelere yer verdi:

"Örneğin bu olaydan çok daha önce toplumun önüne gelmiş olan PKK'nin alıkoyduğu asker ve polislere ilişkin önerimiz hala geçerlidir. Ne demiştik? İnsan hakları kuruluşlarının da içinde yer aldığı bir heyet kuralım önerimiz olmuştu. Bu öneriye önce AKP karşı çıkmıştır. Bir kez daha tekrar ediyoruz. İktidar, oluşturulacak bir heyete engel çıkarmadığı ve güvence verdiği takdirde içinde insan hakları kuruluşlarından temsilcilerin de olduğu bir heyet oluşturulabilir ve hızla bu sorunu çözebilecek adımları atabilir."
Meclis'teki bütün partilere seslenen HDP Parti Sözcü Kubilay, "Bu vesileyle bir kez daha AKP iktidarı ve onunla ittifak içinde olan güçleri annelerin özlemini ve acılarını ırkçı politikalara ve özel savaş politikalarına malzeme etmekten vazgeçmeye çağırıyoruz. Başta AKP olmak üzere meclisteki tüm siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Bu çocuklar neden dağdalar, neden birbirini vuruyorlar? Annelerin acılarını dindirecek, gözyaşlarını dindirecek olan nedir? Gelin Meclis'te içinde bütün partilerin yer aldığı bir çözüm komisyonu kuralım. Açık açık tartışalım, Kürt sorununun barışçıl yollardan çözümünü konuşalım. Eğer amaç siyasi rant değil de ailelerin çocuklarına sağ salim kavuşmasının yolunu açmaksa yapılacak olan bellidir" şeklinde konuştu.

HDP'den eylem yapan ailelere destek: Aileler son derece haklı! Hdp'nin açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
4
5
Görüşünü yaz