Ev iş teklif edilse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkıp Avrupa vatandaşı olur musunuz?

Demin CNN Türk’te araba tanıtımı izliyorum.

2019 Honda CR-V Hibrit tanıtımı yapılıyor. Adam deneme sürüşü yapıyor. Bu araba Türkiye’de sıfır olarak 450 bin tl satılırken Almanya’da aynı araba 32.290-36.990 euro satılıyor. Bu nasıl iş? Almanca bir sayfadan baktım ben buna aranızda Almanca bilen varsa yanlışım varsa beni düzeltsin. Ben inanmak istemiyorum. Aynı arabayı Türk lirası karşılığıyla alsan bile 193-221 bine hadi 250 bin olsun o kadar paraya alıyorsun yani yarı yarıya daha az para ödüyorsun. Bizim devletimiz nedem bizi skkkiyor? Biz niye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak kendi devletimiz tarafından skkkiliyoruz? İmkanım olsa vallahi Avrupaya yerleşir vatandaşlıktan çıkar Avrupa vatandaşı olurum. Bu sadece araba da değil her şey de pahalı. Lan bak en basiti Antep fıstığı bile Antep fıstığının ana vatanı olan Türkiye’de kaç lira Avrupadaki Türk ürünleri satan marketlerde kaç lira? Et desen öyle. Elektrik, doğal gaz, mazot benzin de öyle. Yani kıçınızın üstüne oturabiliyor musunuz ey Türk milleti?
Honda CR-V Hybrit 2019
Honda CR-V Hybrit 2019
Türkiye fiyatı
Türkiye fiyatı
Almanya fiyatı diye düşünüyorum ama umarım ben yanlış anladım.
Almanya fiyatı diye düşünüyorum ama umarım ben yanlış anladım.
Evet kabul ederim. Türkiye hem ekonomik hem sosyal hem eğitim açısından yaşanmaz hale geldi ev ve iş verilse Avrupaya giderim tabi ki.
A seç
Hayır kabul etmem.
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Ev iş teklif edilse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkıp Avrupa vatandaşı olur musunuz?
13
3
Görüşünü yaz