"Dünya Solaklar Günü'müz Kutlu Olsun" 🤗 Kimler solak? Bununla ilgili zorluk yaşadınız mı?

🙆 Dünya Solaklar Günü, 13 Ağustos 1976 yılından beri olarak kutlanıyor. Solaklar arasındaki dayanışmayı artırmak amacıyla ABD’de başlayan “Left Handers Day” her sene 13 Ağustos’ta kutlanıyor.

📌 TARİHTEKİ BAŞARILI SOLAKLAR: Albert Einstein, Mozart, Beethoven, Napolyon Bonapart, Leonardo da Vinci, Sezar, Josh Holloway, Fidel Castro, Michelangelo, Isaac Newton, Picasso, Franz Kafka, F. Nietzsche, Marilyn Monroe, Muhammed Ali Clay, Mark Twain, Bob Dylan.

🎶 Müzik: Jimi Hendrix'i ya da Kurt Cobain'i kim gitarsız hayal edebilir... Paul McCartney, Justin Bieber, Eminem, Ricky Martin, Sting..

📝 ABD başkanları arasında solakların oranı yüzde 23’ün üzerinde. Son beş başkandan üçü solaktı. Barack Obama, Bill Clinton, George W. Bush, Gerald Ford ve Harry Truman.. Benjamin Franklin, John F. Kennedy, Ronald Reagan… İngiltere'de iki dönem başbakanlık yapan David Cameron..

🖥📱Microsoft'un sahibi Bill Gates ve Apple'ın kurucusu Steve Jobs ile dünyanın en ünlü televizyoncusu sayılan Oprah Winfrey de birer solak.

🎬🎶 Dünyaca ünlülerden; Bruce Willis, Morgan Freeman, Scarlett Johansson, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Angelina Jolie, Eminem, Tom Cruise, Robert De Niro, Lady Gaga, Prens William, Zoe Saldano, Julia Roberts...

🎾 Rafael Nadal, Martina Navratilova, Monica Seles, Rod Laver, John McEnroe, Jimmy Connors ve Goran Ivanisevic…

⚽ Pele, Maradona, Messi


🍀 #Vildan1903 🏁
Güncellemeler:
7 gü
Sırf "saçmalamak" için yorum yapanlar, ayıp azıcık vizyonunuz olsun. +Günü ben uydurmadım, gündemi takip edin, intırneyşınıl (!) olun, piliiis😉🙋
7 gü
Olsun tabi, hergünün bir anlamı olsun.. "Öyle miymiş, İlginç" der, birşey öğreniriz.. Dünyada kötülüklere rağmen; fil, kedi günü vb. evrendeki diğer canlılarla keyiflenmek, soluklanmak "HAYAT yine de GÜZELMİŞ" deme mucizesini yaratıyor.. SAÇMA değil ÇOK GÜZEL..! 🐶🦁🐈🐰🐘🌸🌳🌻🌼🌿
"Dünya Solaklar Günü'müz Kutlu Olsun" 🤗 Kimler solak? Bununla ilgili zorluk yaşadınız mı?
54
38
Görüşünü yaz