İstanbul’da Kürt olduğu için dışlandığını iddia eden bir genç intihar etti. Sizce de artık bunları aşmamız gerekmiyor mu?

İstanbul’da Kürt olduğu için dışlandığını iddia eden bir genç intihar etti. Sizce de artık bunları aşmamız gerekmiyor mu?

Bir insanı intihara sürükleyecek kadar nasıl üzdünüz? Karşınızdaki insanın nereli olduğunun hiç bir önemi yok, karşı evde doğsan sen de oralı olacaktın. Tek farkımız dünyaya geldiğimiz evler, seçme şansımızın dahi olmadığı bir durum için niye insanın üstüne gidilir? Seçme şansımız olsa dahi bu durum için kimseyi üzemezsin, üzmemelisin. Haberin gerçekliğine inanmak istemedim, ben insanlıktan utandım.
Güncellemeler:
28 gü
Şu olaydan sonra bile ırkçılık yapan andavalları görünce insanın daha bir canı sıkılıyor. Boşuna intihar ettin güzel kardeşim, değişmeyecek bunlar. Senin gibi insanlara ayrımcılık yapmaya, nefret kusmaya devam edecekler. Keşke kendine kıymasaydın.
Bu site; içinde barındırdığı çoğu insanın cahil, yığın topluluk olduğunu bir kere daha gösterdi. Keşke nesliniz tükense.
44
31
Görüşünü yaz