6 gün önce

Başkan Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Özilhan’a: "Gerekirse sizi teşhir ederim" dedi. TÜSİAD Başkanının söylemlerine ne diyorsunuz?

Özilhan ekonomiye ilişkin şunları söylemişti: “Enflasyonda 121’nci, işgücü piyasası verimliliğinde 111’inci sıradayız. Yargının bağımsızlığında 111’nci, kamu düzenlemelerine karşı yargıda hak aramada 109’uncu, basın özgürlüğünde 129’uncu sıradayız. Bu nedenle diyoruz ki ekonominin düzelmesi için hukuk ve adalet sisteminin düzelmesi gerekiyor.”
Özilhan, İstanbul seçiminin yenilenmesiyle ilgili olarak da şöyle konuşmuşut:“Bu sınavda kimin ne not aldığını ileride tarih yazacaktır. Seçim kanununda ve uygulamadaki aksaklıkların seçimler sonrasında değil öncesinde giderilmesi, idarenin sorumluluğundadır” demişti.

İç güvenlik birimlerine verdiği iftarda konuşan Erdoğan’ın hedefinde Özilhan vardı.

Erdoğan şöyle konuştu:
“23 Haziran’dan önce herkesin bulunduğu makama uygun davranmasını istiyorum. TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan’ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye’yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim.

Benzer istatistiklerde Türkiye’nin çok iyi olduğu nice alanlar var. İş yapma kolaylığında 190 ülke arasında 43’üncülüğe çıktık, bunu görmez. Ekonomik endekslerde 180 ülke içinde 68’nci sıradayız. Bu kişi bizi hep yüzlü sıralarda gösteren istatistik eğrileri üzerinden bize vurmaya çalışır. Beyefendi 12 yıl önce kişi başına milli geliri neydi, bugün ne? Sen o gün ekonomik olarak neredeydin, bugün neredesin? O günden bugüne firman ne kadar büyüdü? Arkadaşların ne kadar güçlendi? Onu hiç masaya yatırmıyorsun.

Ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum, bugünkü durumunuzu da biliyorum. Gerekirse bunu teşhir de ederim. İçeriden saldıranlara hesabını sorarız.
Başkan Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Özilhan’a:
Başkan Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Özilhan’a: "Gerekirse sizi teşhir ederim" dedi. TÜSİAD Başkanının söylemlerine ne diyorsunuz?
1
15
Görüşünü yaz