Ekrem İmamoğlu:"145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz" Ekrem İmamoğlu bu sözüyle ne demek istedi sence?

Ekrem İmamoğlu geçen gün, yani salı günü İstanbul seçimleri ile alakalı yaptığı konuşmanın bir kısmındaki cümle bügün Türkiye gündeminde baya ses getireceğe benziyor. Üstelik bu konu Twitter gündeminde #145YıllıkHainlik hashtag'i ile de TT oldu.
Ekrem İmamoğlu:
Konuşmanın bahse konu kısmı; "Bu memleketin bu şehrini sadece İstanbullular sonuç olarak merak etmiyor, bütün dünya takip ediyor. 145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz. 145 yıldır mücadele ettiğimiz bu süreçte elbette hatalar, eksiklikler olacak ama çok büyük hataları memleket kaldıramaz." dedi.
Dedi ama peki İmamoğlu ne demek istedi?

Bu konu Twitter'da da TT oldu.
Kimi:
Ekrem İmamoğlu:
Kimisi:
Ekrem İmamoğlu:
Kimisi de:
Ekrem İmamoğlu:
Dedi.

Sahi sence İmamoğlu ne demek istedi?

(
Görüşleriniz saygıdan yoksun kelimeler barındırmazsa sevinirim)

#asesgündemsordu
Ekrem İmamoğlu:

1|0
930

En İyi Erkek Görüşleri

• Şu sorunun altında aklı başında 3-4 tane cevap gördüm. Gerisi fasafiso. Hiç bu kadar tilt olmamıştım. Nefretimi buraya kusacağım.

Evet çok gizli bir planın parçası ve ağzından kaçırdı. Püüü, yahudi köpek. Tüüüü.

Yobazlar sizi. 3 kuruşluk aklınızla teori üretir olmuşsunuz :S (Soran, bu dediklerim senden bağımsız)

Dün Berat Bey ağzından ne kaçırdı, anlayabileniniz var mı? Yoksa ekonomi konusundaki tek fikriniz:
    "Ehonomi çoh eyi." cümlesinden mi ibaret?

Ben de sabahtan beri yatırımcılara bunu anlatmaya çalışıyorum. Hee çoh eyi.

Neyse ya, giren çıkan size girip çıkıyor. Bana ne Allah aşkına.

Demokrasinin ilk adımları, bu millet için yıllar önce atıldı. O zamanlar bu önemli bir kavramdı. Yıllar önce insanlar bu düşünceler için canlarını verdiler.

Şimdi de halkın iradesini hiçe sayıp kendi çıkarlarını halkın iradesinden üstte tutanlar ile savaşıyoruz.

Hayır tarih bilgisi olan da yok. Biri bir şey s*çıyor, herkes o b*ka tapıyor.

Aç bir oku :D

2|3
    0|0
    • Adamin agzindan cikan 3 haneli rakamdan neler cikariyorlar boyle dedikoduculuk mahalle kadinlarinda bile yok😊 yorum yazmayi gorus belirtmeyi cahillerle tartismaya girmeyi sevmiyorum cunku toplum bilgisiz yani yazip tartismak yanlis oysaki munazara yapmak tartismak guzel birseydir

• @Avantika Aslında bu bir tartışma değil, çok haklısın. Her zaman anlatmaya ve sabırla aktarmaya azim gösteriyorum. Bu soruda yaptığım şey kendi aklıma ve bilgi birikimime ihanet etmektir. Onlar gibi sadece havlıyorum, hakaret ediyorum ve küçümsüyorum.

Bu noktaya varma sebebim de içten içe sahip olduğum ama bende olduğunu dahi inkar ettiğim vatan sevgisi ve onun bende yarattığı iyimserlik. Acı ama, aynı gemideyiz. Yalnızca onların iyiliği için değil, kendi iyiliğim için de "iyi olsunlar" istiyorum.

Öte yandan romantik bir iyimserim. Dün hiç bir şey olmayacağını bile bile pür dikkat, büyük bir heyecan ile ekonomi bakanını dinledim.

Benim için iyimserlik de, yapısal reformlar da bitmiştir.

Geriye bir tek öfke kalıyor.

Ve haklısın. Asılsız her önerme bir çeşit dedikoduculuktur. Karaktersizliğin en temel ibarelerinden bir tanesi.

Teşekkür ederim,
      İyi ol, iyi kal.

• Malesef bende hergun ayni iyimserlikle bircok yalani dinliyorum🙂
      Sizde kendinize iyi bakin.

• Salak misiniz lan?

145 yıllık mücadeleden kastı demokrasinin bir süreç oluşu. İstedikleri kadar anirsin bazıları, Turkiye'de asla devlet tarafından pek kabul görmedi demokrasi.

Bu a Osmanlı da dahil. Tabii o devirlerde laf ettirmemeye and içmiş bazı comarlari gucendirmis.

Bir tane troll de gelmiş 'Ben mazbatasi verilsin istiyordum ama' diye cümle kuruyor.

Abdülhamit de inatla tahta yapışan, herseyi bastıran, bir sürü başarısızlığı olan bir adamdır. Herkes imparatorluğun ömrünü uzattığını iddia eder ama çözülmesinin temelleri de kendisine aittir.

1|3
    0|0
    • Ayrıca bahsettiği 145 yıl ile 1876 anayasasını kastetmeye çalışıyor sanırım.

Lakin o anayasanın üzerinden 143 yıl geçti orası da var işin.

• Benim yorumum en sonki rakamla ilgili cümleyeydi aynı şeyi söyledik yani 1086 anayasasından söz etmiş imamoğlu

• Bak ben de demek istediğimi yanlış yazdım:) 1876 olacaktı

En İyi Kız Görüşü

• 1. Meşrutiyet halk ilk kez yönetimde temsil edilmeye baslamadi mı ve bu demokratikleşme yolunda ilk adım değil mi arkadaşlar bunu herkes biliyor. O tarih 1877yılları Abdülhamit han dönemine denk geliyor doğru! bunda ne var onu anlatmadım ki neticede o zamandan başlanmış demokratik adımlar atılmaya lafları neden çarpıtılıyor anlamıyorum. Padişahlar döneminde demokratiklesmek kolay mıydı sizce? ama o zaman demokrasinin ilk bayrağı cikariliverdi.

1|7
    1|1
    • Evet çok güzel temsil edildi mesela en çok toprakta Meşrûtiyet döneminde kaybedildi Mithat Paşa ve adamları yüzünden.
      Daha sonra Meşrûtiyet bizi Ruslarla savaşa soktu Abdülhamid girmek istemedi savaşa ama meşrûtiyet var karışamadı tabi açıkçası her şey görünürde görmek isteyene tabi.

• Ertuğrul Gazi gidip şimdi Selçuklu Devletini mi yıktı bir insan kendi devletine düşman olur mu kendi devletini yıkmak ister mi?

• Ertuğrul Gazi gidip şimdi Selçuklu Devletini mi yıktı bir insan kendi devletine düşman olur mu kendi devletini yıkmak ister mi?

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

828
  • 2019-145=1874 yani Abdülhamitle ilgisi yok
    1876 da tahtat çıkmıştı Abdülhamit

0|5
    0|0
  • Zihniyeti gaflet ile yoğrulmuş tarih cahilleri Sultan II. Abdülhamit'in yenilikçi şahsiyet özelliklerinden kendilerine pay çıkarmadıkları gibi yalnızca onun on yıllar süren istibdat devrine ait baskıcı siyasî özelliklerini benimsemişler. Bre cahillik abideleri, bu topraklarda demokrasi mücadelesi 145 yıldan beri devam etmektedir ve ilk defa II. Abdülhamit döneminde demokratik idare esasları sözkonusu olmuştur. Yaklaşık 145 yıl önce, 1876'da ortaya çıkan meşrutiyet yönetimi bizzat II. Abdülhamit tarafından ilan edilmiştir. Süreçten bihaber olan gafiller ise samimiyetsiz düşünceleriyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Bey'i onun sözleriyle vurmaya çalışmaktadırlar. Kafası basmayan tek hücreli tarih cahilleri, Allah'ın bu aciz kulu sayesinde birazdan sağlam bir tarih dersi alacaksınız, teşekkürlerinizi esirgemeyin:

30 Mayıs 1876'da Abdülaziz'i tahttan indirerek onun yerine çağdaş reformlar yapabilecek olan Sultan V. Murat'ı tahta oturtan Mithat Paşa ve arkadaşları, Sultan V. Murat'ın ruh sağlığının yerinde olmadığı kanaatine vardıkları vakit II. Abdülhamit ile bir görüşme yaparak meşrutiyet rejimini ilan edilmesi şartıyla V. Murat'ı tahttan indirerek kendisini tahta çıkarmayı vaadettiler. Vaadi büyük bir sevinçle kabul eden Abdülhamit'i tahta çıkarmak için bir ihtilâl daha yapan Jön Türkler, sonunda meşrutiyeti ilan edebilecek bir padişah buldukları sevinciyle coştular. Nitekim Abdülhamit de sözünü tutarak 1876'da meşrutiyet yönetimini ilan etti. Ancak yapılan yeni anayasada padişaha verilen sınırsız veto hakkı ve meclisi kapatma yetkisinin kendi başlarını yakacağını öngöremeyen Jön Türkler, II. Abdülhamit'in meşrutiyeti lağvetmesi ve meclisi kapatmasıyla birlikte dağıtılmış ve birçok milletvekili sürgüne gönderilmiştir. II. Abdülhamit'in tahttan indirilmesi 145 yıl önce, 1876'da bizzat kendisinin ilan ettiği meşrutiyet ile değil, yaklaşık 110 yıl önce 1908'de yapılan Meşrutiyet Devrimi ile vuku bulmuştur.

0|2
    0|0
    • Ayrıca "Abdülhamit'i darbeyle indirdiler hebele hübele..." diye ağlayıp zırlayanların II. Abdülhamit'in bizzat Jön Türklerle işbirliği yaparak darbeyle tahta çıktığından bihaber olmaları da ayrı bir cehalettir. Hamdolsun bugün de başkaları için utandık, yardımcı olduysak ne mutlu bize.

Dipçe: Onu bunu hain ilan eden bölücülere gelince, onlara buradan cevap verme gereği duymuyorum zira biz onlara gereken cevabı bundan 80-90 yıl önce İstiklâl Mahkemelerinde vermiştik.

• Adamin bu sözünün Abdülhamid ile alakasi yok, ne yapsakta karalamaya bir delik bulsak derdine düsmüs bir kitle.

145 see diyor cünkü 1876 bu Millet ilk secimini yapti, yani 1876'dan beri biz Oy veriyoruz. Karalamaya iftira atmaya bir delik aramayin.

0|2
    1|1
    • Size kanip bende yanlis hesapladim. 1874'den beri Oy veriyoruz, Abdülhamid 1876'da tahta gecti.

• 145 yıldır diyor, demokrasiden bahsediyor, 145 yıldır demokrasi yok mu yani? Tam anlamıyla demokratik bir ülke değil miyiz? Abdulhamit tek adamcılık yapıyordu. Bu doğru bir şey mi? Bu sistem doğru mu? Bir ailede anne de dahil, herkes denize gitmek istiyorken babanın oturun oturduğunuz yerde diyip, izin vermemesi kadar geri kafalıca bir şey yok. Demokrasi yoksa o ülke illa batar bir yerden sonra.

1|3
    1|1
  • Rahmetli 145 yıl sonra bile anılıyor nasıl rahatsiz etmis bazılarını.

4|8
    1|5
    • Surde 4-5 sene önceye kadar Abdülhamid kimdi bilmiyordunuz bile. Daha birkac sene oldu birileri Propaganda amacli Abdülhamidi öne cikartiyor...

• @OBELISK777

Hayir sen sucu Abdülhamiden alabilmek icin sadece kilif ariyorsun...

• 2. Abdülhamid Han senin tahmin edemeyeceğin kadar akıllı ve zeki bir adamdır öyle ki İngiltere’de Portsmouth adında bir futbol kulübü kurup oradan istihbarat sağlamıştır ama siz illa kötüleyeceksiniz ya ondan araştırmaz sorgulamazsınız kafanız betonlaşmış Avrupa Kızıl Sultan der sizde aynısını derdiniz

• Tüm dünyada uzaydaki kara deliklerin ilk kez görüntülendeği şu günlerde, benim milletim, Imamoğlunun sözlerinde kara arar. Kara propaganda ile bir yere varılmaz. Adamın derdi demokrasinin geldiği tarih. Oraya buraya çekerek kara delik aramayın. Kara delil kör bakan gözlerinizde.

0|4
    1|0
  • “Zulüm 1453’te başladı!” diyenlerle aynı yerde olandan başka ne beklenirdi ki?

İslam, Osmanlı’yı sevenler zaten bunlarla aynı safta yer almaz..

#Vesselam

1|2
    0|0
  • Dinci yobaz zihniyet ile mücadele verildiğini söylemek istiyor. Çünkü dinci zihniyet osmanlının yıkılmasına sebep olmuştur.
    https://youtu.be/dHYH4u_Ihuk

0|3
    2|3
    • Eksileyenler tarihi bilmeyenler, bakın tarihçi ne diyor ingilizler hilafetin kaldırılmasına karşıydı diyor, tarihi filmlerden ve dizilerden öğrenen bir ülke bölünmeye mahkumdur.

• Adam onca güzel laf ediyor, insanlara değer veriyor, hala terbiyesini bozmuyor ama cımbızla seçilip şu lafı yandaşlarca ortada gezdiriliyor.

1|3
    0|0
  • Abdulhamiti de yere göğe sığdıramayanları anlamıyorum. Adam burda 145 yıl derken demokrasiyi kasdetmiş. Yani padişahın elinden yetkinin bir kısmının alınıp halka verilmesi. Bunu anlamayan öküzler var

1|3
    1|1
  • Demek istediği. Padişahlığı yıktık demokrasiyide dört dörtlük bu ülkeye getirecez biz yani diyor ayağınızı denk alın diyor kimsenin babasının çiftliği değil

0|2
    1|2
  • Osmanlıda demokrasimi var nerenizde var beyin. Kadına yapılan haksızlıktan tut halka yapılan haksızlıklar gırla adamlar halkı sömürüp sarayda oturuyordu halk vergilerden eziliyordu. Kim hain imamoğlumu halkını ezip üstünden geçinen osmanlımı.

0|0
    0|0
    • Tabi siz Batı’nın size öğrettikleri ile amel ettiğiniz için size öyle geliyor Osmanlı’da Kadı bütün esnafı dolaşıyordu 100 liraya aldığın malı 130’a satamıyordun en fazla 120’ye satabilirdin nereye halk eziliyordu falan Demokrasiyi görüyoruz şu anda Batı Ortadoğu’dan petrolü araklayıp her yere demokrasi dağıtıyor Afrika’yı sömürerek demokrasi dağıtıyor.

• Osmanlı’nın en zor döneminde Padişaha Askeri Darbe yapmak nedir zaten bozuk olan gidişat dahada kötüye gitmiştir en azından 2. Abdülhamid Petrol Arazilerini teminat altına almıştı Darbeciler Batı’nın ekmeğine tereyağ sürdüler resmen.

• @OBELISK777 toprak satıp ülkeyi peşkeş çeken padişahlaramı darbe yapmışlar çok iyi yapmışlar!

• Demokrasi vurgusu neden çarpıtılmak isteniyor anlamıyorum bu ancak boş zihinlerin işi

1|3
    0|0
  • asıl benim dikkatimi çeken 145 den önce "sadece kazanmakla demokrasi tesis edilemez" sözü ile ne yi kast ettiği?

2|1
    0|0
    • AKP yıllardır demokrstikligi sadece sandıkta kazanmaya indiriyor.

Bunun yanlış olduğunu belirtmiş adam neisni anlamadın?

• Allahtan korkmasam bide ceza almicagimi bilsem yasatmam bu hainleri Allah yüzünden nurunu almış bu kâfirlerin

1|1
    1|5
  • Herkes siyasi görüşüne göre yorumluyor. Karşı siyasi hemen düşmanca şeyler yazıp atıp tutuyor yine.

0|1
    0|0
  • Zaten ne olduğu belliydi kendi ne olduğunu açıkladı kimin torunu acaba

1|3
    0|2
    • Türk torunu... Kendinizi gelistirin AKP secmeni, CHP secmeni her konuda sizden kat ve kat daha üstün gercekten...

• Hayir, bunu cahil oldugun icin dedin. 2019-145= 1874, Osmanlida parlementonun baslamasi, bu Milletin oy vermeye baslamasi.

Abdülhamid ile alakasi bile yok. Gelistirin kendinizi... cahil olmayin.
      CHP secmeni yaninda cahil salaklar gibi gözüküyorsunuz...

• @MüslümEfendi bırak şu chp chp demeyi dinine bağlı insanlar aptal sizin gibi ne olduğu belli olmayanlar ileri görüşlü zeki

• Binali 3 bin oyla kazandik derken kimsenin sesi çıkmıyor, 15 bin oy farki az diyeni el üstünde tutuyorlar böyle saçma bir ülke işte

1|1
    0|0
  • Ekrem İmamoğlu'nun ipleri kimin elinde olduğu az çok bu sözünden sonra belli oldu.

1|1
    0|2
    • Kimin elindemis bir anlatsana...

• Tamam AkTrollsun anlasildi. Günlerce yoktunuz ortalikta birkac günü kafa dinlemistik.
      Neyse, sizede gelcek birgün sira.

• İlk önce bir demokrasi nedir onu öğrenmek gerekir. Demokrasi mücadelesinden bahsederkende 145 yıldır diyor yani bu süre boyunca Türkiye milliyetini Laik demokratik ve bağımsız bir ülke haline getirmekten bahsediyor. Daha önceden Ülkemiz bağımsız değildi biliyorsunuz bu yüzden savaşlar hala devam ediyordu ardından ülkemiz parçalanma aşamasına geldi , savaşlar yeniden çoğaldı. İşte hem bu savaşlara karsı hemde o yıkmaya çalışan yezid ve dünya ülkelerine karşı verilmiş mücadeleden bahsediyor. Aksi taktirde kötü traftan bakılcak olsa o zaman sadece 145 yıl değil milattan beri derdi. Akıllı ve tarafsız düşünmek gerek. Bu adamın hakkını yemeyin diyorum hala manipülasyonlara geliyorsunuz adamın mazbatasını bile vermiyorlar ve sürekli üzerine oynuyorlar bu açıklamayı yapan yayın kuruluşununda önceki yayınlarına bakın imamoğlunun iyi bir yönünü söylediğini göremeyeceksiniz.

1|1
    1|1
  • ☪️ 2. ABDÜLHAMİD HAN ☪️

Darbeci zihniyet asla muvaffak olamayacaktır.

0|1
    0|0
  • Ne alaka ya her seyin altinda pislik aramayin

1|5
    1|2
  • Şu an dinime daha çok bağlanasım geldi

2|3
    0|1
  • Islam düşmanı osmanlı düşmanı pislikler

1|1
    0|1
  • İlginç.

0|1
    0|0
  • Soytarılıktan başka bir şey değil

0|1
    0|1
  • Bende anlamadım ne demek istediğini.

0|1
    0|0
  • Sadece gûndemde kalmak istiyor

0|1
    1|1
  • Siz kimsiniz İmamoğlu bizden kasıt ne? Şu sözü bı akpli söylese vay şöyle böyle. Ama Ekrem soyleyince altında bişey aramayın oldu. Ne kadar iki yüzlü dolu burasi

0|0
    0|0
  • Abdülhamit meşrutiyeti kaldıran bir adam diktatör sayılmaz mı şimdi? Gayet doğru demiş

0|0
    0|0
  • Millet yine karalamaya bir bahane bulmuş mazbata için bahaneniz şimdi de bu mu bir kabul edin artık kaybettiniz ya

2|3
    0|1
  • Onun bişey demek istediği yok, boş boş konuşuyor işte. Halkın gözüne girmek için vaat verme gibi bişey.

0|1
    1|4
  • Yvş işte rum mudur nedir

0|1
    0|0
  • Tam imama inanmıştım bir anda gözümden düştü..

Daha 2014 yılı belediyenin başına geçtikden sonra babasın aldığı 150 milyonluk köyü ve diğer taşınmazları saymıyorum...

0|1
    0|3
    • Tamam AkTroll inandik...

• Sana bukadarini diyeyim AkTroll. Farkinda degilsiniz ama Mansur Yavas ve Ekrem Imamoglu bu secimde en basta Erdogani yendiler.

Hükümetiniz cöküyor, 2023 kadar dahada cökecek. Size talimatlari verip, her ay maas yatiranlarin umrunda degilsiniz sizi bir gecede satarlar.

Bugün yaptiklariniz icin, yarin birgün hesap vereceksiniz, yargi karsisinda, bunu bilmis olun.

• @MüslümEfendi bunlar sarayi gözmezler her ay halkin cebinden ne kadar ödendigine bakmazlar sonra gelip yol köyü satın almış , görende zenginliğe karşı sanır 😂😂😂

• Ulan daha 2019 dan 145 i çıkaramıyorsunuz bir de utanmadan komplo teorisi kasmışsınız. Önce dört işlem öğrenin

0|4
    1|0
  • Amaçlar belli, hedefleri belli.
    Koca bir ülkeyi kökten yıkmaya çalışıyorlar.
    Hadi onlar birilerine sırtlarını yaslamışlar da, benim masum halkım buna nasıl kanıyor 😒anlamış değilim.

2|6
    2|9
    • Yıka yıka 1 avuç Türkiye bıraktılar burayıda yıkmak için ellerinden geleni yapıyorlar ünlü bir cam fabrikası temellide arkadaşım calışıyoz amerikayla 2060 yılına kadar sözleşme yapmışlardı şimdi almıyorum oto camlarınızı demiş çekilmiş ekonomik savaş açtılar iç savaş çıkaramayınca

Yükleniyor...