Berat Albayrak'ın 'yeni vergiler getireceğiz, vergileri tabana yayacağız' sözü için ne düşünüyorsunuz?

Binali Yıldırım da "yeni vergiler tek çözüm" diyordu malum. Daha ne kadar vergi alacaklar? Ayrıca sanki yukarıdan mı vergi alıyorlardı ki tabana yayıyorlarmış? Ben anlayamadım, siz anladınız mı?

0|0
726

En İyi Erkek Görüşleri

• Ben anladım :)
    Bi' kulak arkamız kalmıştı :D

2000 yılından beri, Unakıtan'dan bu yana tabana yayıyorlar. Şimşek falan da tabana yaymıştı. Vergi zaten tabanda :) Acaba vergileri artık tabana yaymasak mı?

Vergi gelirini arttırmak için vergiyi tabana yaymayı bir yol olarak görüyorlar.

Fakat Türkiye'de vergi yükü özel sektörün sırtında değil ki. 22-23% bandında özel tüketim vergisinin ardından, onu 18-19% bandında gelir vergisi takip ediyor. Kurumlar vergisi nerede? 7-8% (Aynı rakam 2010'da %10 civarındaydı)

Vergi geliri nereden sağlanıyor? Tüketicinin cebinden ve gelirden. Dolaylı ve doğrudan olarak tüketiciden.

Hadi devletin gelir kaleminde bizden aldıkları vergileri biraz daha arttıralım :)

Kayıt dışı ekonomide ilk sıralara koşuyoruz, bu sorunu çözmekle uğraşmayalım ve haydi vergiyi tabana yayalım.

MB piyasaya para sürdüğünde de zengin daha zengin olmuştu. Gene zengin daha zengin olacak. O kovadan su fakire damlamayacak.

Sonumuz hayır olsun :)

1|1
    0|0
  • Yanlış mı algılıyorum bilmiyorum ama Berat Albayrak ekonomiden konuşurken çok rahat, sanki ekonomide dünya gücü biziz, sorun ve sıkıntı yokmuş gibi konuşuyor. Yani arkasına saklandığı bir maske var aslında. Öyle gibi geliyor bana ama gerçekte nedir ne değildir bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Kendi parası var zaten, adamın umru mu? Yahu millet açlıktan ölse bu gene aynı ifade ile çıkar anlaşılmaz bir şekilde konuşur, kendisine oru sorulmasına fırsat vermeden kaçar.

Haha bu adam ne diyor ama cidden ayrı muamma. Çok çokomelli :D

En İyi Kız Görüşü

• Haha Türkiye doğru düzgün vergi bile yok çok mu buluyorsunuz 😂😂
    Hollanda vergi üzerinde yaşıyor köpekler için bile burda vergi ödüyoruz hersey vergi Türkiyede yeni vergi gelecek çok mu😂😂

0|1
    1|1
    • Hollanda vergi ödüyor madem neden ülkeyi terk eden yok bak ülkemize herkes ülkemizden kaçtı Amerikaya ve oradan bizi yönetmeye kalktı

• Hiciv mi yaptın ciddi misin anlamadım.

Ona göre cevap vereyim.

• cevap ver özgür mecra burası

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

624
  • yanlış anlamasın kimse ama çok gevşek ve y2vşak bir tipi var bu adamın.
    gevrek gevrek konuşuyor.

Milletin omuzlarına yeni yükler yükleyeceğini söylüyor.

1|2
    0|0
  • Ben bunların ekonomik sorunu düzelteceğine zerre inanmıyorum

1|0
    0|0
    • Haha bu karikatüre de bayılıyorum :D

Bu adam, mizah olmadan katlanılacak gibi değil.

• Yerel seçimlerden bekledikleri oyu alamadıkları için milleti cezalandırmak istiyorlar. Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı alsaydık böyle olmayacaktı diye bir algı oluşturacaklar.

1|0
    0|0
  • Berat dua et yakışıklısın yoksa sana söverdim erkeğim fmfösçd

0|1
    2|0
  • Pılımı pırtımı toplayıp suriyeye gitsek? Mültecilerin hayat sartlari daha iyi çünkü.
    Ya da kimliga suriyeli yazdiralim, daha iyi sartlarimiz olabiliz belki !! Yeter artik yaa! Valla yeter

0|0
    0|0
  • Böyle ciddiyetsiz bir bakan daha görmedim. Ekonomi yangın alanı, çıkmış yine boş boş prgoramlar anlatıyor. Demek istediği şu aslında sizi inim inim inleticeğiz vergiler altında. Bu hükümet artık kontrolü kaybetmiş vay bizlerin haline.

0|0
    0|0
  • akp ye oy vermenin halka kesilen en büyük cezasıdır bu. gerçi bu millet te alışkan vermeye, alt tarafı gemiciklere mazot parası olacak.
    malum mazota zam geldi

0|0
    0|0
  • Kısaca vergileri ikiye katlayacağız diyorlar biz tabandakilere yani işçilere..
    İşverenden alınan kurumlar vergisi azaltılarak tabana yayılacak o kesinti farkı. Tabi bir de kıdem tazminatı var ki işte en büyük sıkıntı orası bizler için.

0|0
    0|0
  • tabana nıye yayıyonuz ocları insanlar nasıl odeyecek pıcler
    2023e dürbünle bakarsınız artık

1|2
    0|0
  • Ölme eşeğim Ölme.
    Politikadan siyasetten bir şey anlasalar Biz şu an bu halde olmazdık o ve müstakbel kayınpederi

1|0
    0|0
  • Vergiyi zaten taban ödüyor. Götü yiyosa tavana yaysın da görelim

1|0
    0|0
  • Osmanlı da aynıydı son zamanları vergileri artirdular üretim yapmadılar. Umarım bu ülkemize zarar vermez. Mevzu vatansa hepimiz ölelim mevzu koltukta hepsi ölsün ✌️

0|0
    0|0
  • Utanmadam konuşuyor iş verenden vergiyi düşür çalışana yükle kölelik sistemi

1|0
    0|0
  • Patronlar az kazanıyor işçiler daha fazla kazanıyor o yüzden taban diye kastettiği işçilerden yani halktan daha fazla vergi alacağız diyor. Patronların zenginliği artacak halk daha çok fakirleşme yaptıkları reform bu. Bunların patatesten soğanlar biberden haberi yok. Halk hızla fakirleşiyor görmüyor muyuz sanıyorlar acaba? Tekerleri patlak bir ekonomimiz vardı, şu an jantların üzerinde kıvılcımlar saçarak tutmayan frenlerle uçuruma doğru ilerleyen bir ekonomi var. Allah bu fakirleştirilmiş Türk Halkının yardımcısı olsun.

1|0
    0|0
  • Seçimden sonra dolar düşecek diyen bu değilmiydi yahuu 😂😂

Binalide Tarımda Dünyada 1. yiz diyor.😂😂

0|0
    0|0
  • Çalışan adına hiçbir faydası yok. Aksine yük olduğu gibi duruyor ve olan hakları, tazminat gibi en önemli hakkı risk altina sokan bir paket. Bes 'te zorunluluk tamamen kalıcı hale geliyor. 2 yıl sonra çıkma şansı tanıyorlardı en son torba yasa ile. Onu bile bu ekonomik paketle yalan ediyorlar. Ve iki emeklilik sistemini fon oluşturacak şekilde birleştirip bir havuz yaratıyorlar. Kime? Zengine.. yani özel sektörde ki godomanlara kredi musluğu olarak. Yanı işçi hem hak kaybına uğruyor daha az tazminat alıyor hem de, patronlar sıcak para buluyor.
    Ekonomi paketi istihdam yaratıcak diye patronlara sunulurken , zateb amacı işçi alımından ziyade nasıl daha kâr ederim diye düşünen patronlara yarıyor. Bu paket öyle ecek/acak ile süslenmiş ve yine patron dışında kimseye yararı olmayan paket. Yatırımcı çekmek için hızla seçim sonrasına bırakıldı. Görülen o ki , çalışana yine nanay. Kurumlar vergisini indirme gibi gaflette bulunmakta tuz biber.

1|0
    0|0
  • Bizden alıp suriyelilere vermeleri çok yanlış bir politika.

0|0
    0|0
  • Zaten hep tabana yayıyorlar, altta kalanın canı çıksın durumu.

0|0
    0|0
  • devlet sürekli kendine para getirecek şey arıyor. kıdem tazminatlarına göz diktiler

0|0
    0|0
    • Sorma 56 yaşına kadar parama el koyuyor. Yahu 56 nedir? Hem kıdem tazminatı, işten çıkarılan işçiye ne kadar lazım bir şeydir, bunu bilmiyorlar mı? Reziller!

• durmadan para istiyorlar hiç hayrı alamet değil

• vergiler allah ın emri dedin mi susar halk :D

1|0
    0|0
  • Götü yiyorsa tabana degil zenginlere yaysinlar.

1|1
    0|0
  • Utanmadan hala konuşuyor

1|0
    0|0
  • Hahahha, katılıyorum Zaten para kalmadı vere vere

0|0
    0|0
  • Özeti: "insanların sıkıp suyunu çıkartacağız"

1|0
    0|0
  • fakirden (ç) alıp zengine vermek