31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak mısınız?

Oy, sizin sesiniz! O sesi kullanın! Sessiz ve oysuz kalmayın!
31  Mart  yerel seçimlerinde oy kullanacak mısınız?
YSK’nın askıya çıkardığı listelere göre, 57 milyon 93 bin 985 seçmen bulunuyor. Bunların 1 milyon 2 bin 392’si ilk kez 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak.

31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak mısınız?
  • Evet, oy kullanacam
    A seç
  • Hayır, oy kullanmayacam
    B seç
  • Kararsızım
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

3|2
2130

En İyi Erkek Görüşleri

• söylemin saçma oy kullanmayacak adamda bir ses veriyor demektir. katılım düşük olursa bazı şeyler sorgulanır. ben şimdi akp'yi eleştiriyorum oy kullanmayacağım diyorum sen diyorsunki yok git akp'ye oy at sesini çıkart. sonrada başkaları bunuda eleştiriyor. ha dersenki madem eleştiriyorsun neden akp'ye oy atıyorsun. akp'nin ölüsü 10 chp eder. ya oy atmaya gitmem ya da gidersem akp'ye oy atarım. bu durumda ne tavsiye edersin?

0|0
    0|0
    • Oku yazman mi yok :))
      Ben herhangi bir parti belirttim mi?
      Bir vatandaş olarak seçme seçilme hakkınızı kullan'ın dedim.

• ne etkisi yaratacak? katılım %100 olsada akp istanbulu, chp izmir'i alacak.%50 olsada. bu işler hep dengeli olur. bir kesim gitmemezlik yapmaz sadece sandığa. herhangi bir belediyeyi şu partinin alması aslında oranın halkına pek fayda getirmez. ama zarar getirebilir işte tek derdimiz o...

• Anladım peki yorum için sağol

• oy kullanmamak vatan haınlıgıdır.. bu ulke ıcın yasadıgı sehır ıcın yapacak hıc bırseyım yok demektır ve bu ınsanlar abartmaksızın soyluyorum yumurta ve sperm ısrafıdır!! sen oyunu kullanma sonra ya hava at ya da söv.. sen once bı gorevını yap bı hele.. ayyy o gun manıtamla sınemeya gıdecektık kullanamayacagım dıyenlere ne desek az cunku anlayamazlar ne dedıgımızı!!

2|1
    2|4
    • Yavru kurt neyin vatan hainligi acaba? Verdigin 1 oy ile secimin sonucu falan mi degisiyor? Eger degisiyorsa gideyim en az oy alan partiye verem kazansin? Siyaset bos is.. Nasil oy kullanma hakkin varsa kullanmama hakkinda var ve SEVE SEVE saygi gostermesinjde bileceksin. Vata haini ariyorsan ulkede hele bir dur sira bize geldne kadar hain cok.. Oy kullanmayana vata haini ha fnsnsj

• iyi gidip ldp'ye vereyim bari :9

• @bomonti216 tabııkı.. hangı partıye attıgınızın bır onemı yok.. en azından tarafınızı bellı etmelısınız, tarafsızlık en kotusu.. emın olun o partı benımde aklımdan gecmıstı:)

En İyi Kız Görüşleri

• 24 haziranda chp adeta seçmeniyle dalga geçti.
    bay muarrem nerdeydi
    akşener nerdeydi
    dede nerdeydi

herkes açıklama bekledi,1 tanesi çıkmadı. Bir daha asla oy kullanmayacağım. muhalefetin seçim kazanmak gibi bir gayesi yok çünkü.

2|1
    1|0
  • Ben üzerime düşen vatandaşlık görevimi yapacağım ve oyumu kullanacağım.
    Atam seçme ve seçilme hakkını bizlere miras olarak bırakmış, bunun bilincinde bir bireyim.

2|1
    0|2

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1928
  • Evet tabiki kullanacağım

1|0
    0|0
  • Hayır oy kâğıdı yırtıp görevlilere iade edicem oy kullanmadım kullanmamda ama ilerleyen dönemlerde AKP gitsin diye hiç bir parti düzeltemeyecek orası banko ama iyi partiye ya da CHP ye verebilim sırf gitsinler diye

1|0
    1|0
  • Elbette kulkanacağım. O 1 oylarla seçiyoruz iktidarları, belediye başkanlarını. Zaten bu belediye seçimi ve bundan sonra 5 yıl seçim olmayacak.

1|1
    0|0
  • Cevaplara bakıyorum da insanlarımız daha neye oy kullanacağını bilmiyorlar. Belediye başkanı seçimi ama sanki başkanlık seçimiymiş gibi davranıyorlar. Yazık bu ülke bu kitleye sahip oldukça daha çok çeker.

2|0
    0|1
  • Hayır, oy kullanmayacam. Erkek haklarını savunmayan partilere oy yok.

1|2
    0|0
  • Beyin yoksunlarının hepsi kullanmayacağım yazmış. Oy kullanmak sizin göreviniz, siz oy vermediğinizde o oy iktidar partiye gidiyor

2|1
    0|2
  • Şu oy kullanmayacam diyenler, Kendilerine ne hayırı var? Kendine hayrı olmayanın oy kullanmamasıda normal

1|1
    2|2
  • Her vatandaş oy kullanmalıdır. 1 oy 1 oydur o 1 oy tüm ülke de binlerce oy demektir.
    Gençler bilinçli değil yorumlara bakarsak bu bilinçsiz nesil yüzünden ne geldiyse geliyor başımıza

2|0
    0|0
  • Chp milletvekili Trabzonlulara rum pontuscu dedi İstanbul başkanı Trabzonlu tutarsızlık var bu chp ye oy moy verilmez sonuna kadar REİS

1|2
    1|1
  • Evet kullanacağım ama kime vereceğim çok kararsizim

1|0
    0|0
  • 130 yaşındaki Emine teyze
    175 yaşındaki Hasan dede mezarlarından kalkıp gelip oy kullanıyorlar
    ben neden kullanmayayım?

2|1
    1|1
  • Oy kullanmayan kesim, memleket aleyhine en çok atıp tutan kesindir

1|2
    2|2
  • Bu yaşıma kadar kullandım da ne oldu evde kaldım işsiz kaldım asosyal kaldım hayattan beklentim yok umrumda bile değil

1|0
    1|0
  • Oy kullanmayacağım, nüfusta bir sorun yaşamasaydım tabi kullanırdım, ama maalesef

2|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak kullanıcam. Bu bnim hakkım

1|1
    0|1
  • Şu partiye oy vericem demiyorum halinden memnun olan şu anki hükümete versin gadası

3|0
    0|0
  • Doğru olanı bulmak bir hayli zor olduğundan kullanmayı düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Malesef hollandadayim. Yoksa chp veya mhp oy verirdim.

1|0
    0|1
  • Kullanmayı düşünmüyorum kullanılacak adam yok...

2|3
    1|0
  • Kullanacağım. Cumhur İttifakına doğal olarak.

1|0
    0|1
  • Kullanmicam

2|0
    1|0
  • Hayır artık oy falan kullanmam bu memlekette ben.

3|0
    0|0
  • Muhtara oyumu vericem geçicem.

1|0
    0|0
  • Evet. Kullanacağım

1|0
    0|0
  • Evet kullanacağım.

1|0
    0|0
  • Her secim oldugu gibi yine oy kullanacagim tabiki.

1|0
    0|0
  • Yurt dışında olduğum için kullanmayacağım.

1|1
    0|0
  • Evett

1|0
    0|0
  • Hayır kullanmayı düşünmüyorum

1|1
    1|0
  • Kullancam

1|0
    0|0
  • Hakkımdır, elbette.

1|0
    0|0
  • Kullanacagim

1|0
    0|0
  • Bu defa ve bundan sonra kullanmayacağım.

1|0
    1|0
  • Kullanırım.

1|0
    0|0
  • Hayir. Kullanmiyorum

1|0
    0|0
  • Kullanıcam

1|0
    0|1
  • Evet