Ülkeleri/devletleri kadınlar mı erkekler mi yönetmeli?

Hangisinin daha başarılı bir yönetim ortaya koyacağını düşünüyorsun?
#frannkenstein
#iyipazarlar
#yağmurlubirpazar
Güncellemeler:
Soruyu cinsiyetle çeviklikle bağdaştırmayın. Erkeklerin yönettiği devletlerde ortada kadınların yönettiği devletlerde. Sizce hangisinin yönetiminde bir ülke daha güzel yönetilir? Soruyu cinsiyet ile bağdaştırmadan yorumlarsanız sevinirim.
Güncel

1|1
29

En İyi Erkek Görüşleri

• Kesinlikle kadın diyorum, kadın kadın kadın ve sadece kadın. Hatta bütün siyasi partilerin liderleri de kadın olmalı diyorum. Sadece kadın, yönetim ve kontrol mekanizmasında söz sahibi olma potansiyelinde, partide üst mevkilerde olanların hepsi kadın olmalı. Ana akım medyayı da erkekler değil, yine kadınlar yönetmeli. Yani medya genel başkanları da sadece kadın olmalı. Ben bunu savunuyorum ve oy verme durumu
    olunca da kararımı sadece bu şekilde kullanacağım.

Neden böyle düşündüğüm ise çok derin bir konu. Kısaca açıklayayım. Sebebi şu, erkeklerin ülke yönettiği hiçbir ülkede, şu anda taciz ve tecavüz iftiracısı kızlara ceza verilmiyor, sağcı erkekler de yönetse, solcu erkekler de yönetse sonuç aynı, erkek düşmanlığına çıkıyor, kadınlar hep çok daha üstün tutuluyor. Kadınlara pozitif ayrıcalıkları en çok verenler, kadınları üstün görenler hep erkek yöneticilerden çıkıyor. Erkeklerin bir çoğu kadınları üstün zannediyor, vermesi gereken değerden çok daha fazlasını veriyor. Erkeklere ise hiçbir değer vermiyorlar. Erkeğin en büyük düşmanı yine bir erkektir. Ben erkeklere oy vermemeyi düşünüyorum. Tarihten bu yana 200 yıldır bütün erkek yöneticiler, sağcı da olsalar, solcu da olsalar hep kadınları yücelten, üstün tutan uygulamaları savunmuşlardır.
    Kadınlar yönettiği zaman erkek haklarının gelişimine daha iyi zemin hazırlanmış oluyor. Yani ilk 1-2 sene kadınlar yine üstün tutulacak ama zamanla bu denge değişiyor. Bunun örnekleri İngiltere'deki Theresa May, Almanya'daki Merkel. Oralarda da erkeklere ayrımcılık yine var, halen var, yok demiyorum ama erkek hakları daha iyi durumda ve erkek haklarının gelişimi daha hızlı ve güçlü bir şekilde ilerliyor.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler yorum için 🙏🏻🙏🏻katıldığımı ifade edebilirim bu görüşe. Erkek doğası gereği saldırgan, zorlayıcı ve baskındır (bu yorumuma katılmayanlar olabilir bu benim fikrim) Keza erkeklerin yönettiği toplumlarda kavga ve savaşlar aniden ateşlenebiliyor. Bir yöneticide duygunun ve şefkatinde ağır basması gerektiğini düşünüyorum bu yüzden kadınların bu konuda ortamı ve yönetimi daha akıllıca yöneteceğini düşünüyorum. Yeni Zelanda başbakanıda harika bir yönetici bence🙏🏻👍

• Ben kadınlar melek tamamen zararsız demiyorum anlatmaya çalıştığım şey farklıydı. Neyse dediğin gibi uzamasın konu teşekkürler yorum için 👍😉

En İyi Kız Görüşleri

• Kadını erkeği yok bu işin hangi birey zeki cevik isr o yonetmeli

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

07
  • Erkeklerdeki güç kadınlar da olsaydı tarihin en büyük savaş'ı çıkardı.

0|1
    0|0
  • Kadınlar yönetmeli bence, kadınlar daha kurnazca düşünebiliyorlar

0|1
    0|0
  • Kafası basan yönetsin.

0|1
    0|0
  • Bence çocuklar yönetsin en iyisi

0|1
    0|0
  • Çocuklar yönetsin

0|1
    0|0
  • Cinsiyetsizler

0|1
    0|0
  • Allah kimi demişse o yönetmeli

0|1
    0|0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Benzer Benceler

Yükleniyor...