Yeni zelandadaki cami saldırısı hakkındaki düşünceleriniz neler?

Şahıs cuma vakti yeni zelandadaki bir camiyi basıp insanları taramış. Tararkende live stream yani canlı yayın yapmış.
düşünceleriniz neler?
gelde küfür etme. Gelde.. neyse.
çok öfkeliyim! Ha birde o şahısı sadece “sağcı bir yeni zelandalı” ile kılıflandırmışlar. Yazıklar olsun. Silah sesleri 10 dakka bir kaynağa göre 10 dakka sürmüş! Polis nerde? Bu cuma günü lanetler üzerinize olsun ( o adamın ve islamı yok etmek isteyenlerin!)!! Allah belanızı versin.
islamı terör dini ilan edenler beni engellesin lütfen!

0|0
310

En İyi Erkek Görüşleri

• avrupa ve amerika da islamafobi hızla büyüyor, bu adamın yaptığı katliamın dışında yayınladığı manfestoda ki söylemleri, avrupa ğlkelerinde ve abd de siyasiler aynı şekilde kullanıyorlar. bu bir terördür.
    ikincisi düşünelim ki olay tam tersi oldu, bu terörist ortadoğu topraklarından çıktı ve hristiyanları katletti o zaman nasıl yaklaşırlardı. tüm dünya siyasilerinin nasıl ki küresel ısınmanın önlenmesi için pariste toplanıp kararlar alıyorsa yine aynı şekilde bu tür terör eylemlerini önlemek için toplanıp ortak bir istihbarat adına adımlar atmalılar. adam elini kolunu sallaya sallaya sokaklarda ateş saçıyor, ve baya bir silahlanmış yaklaşık 20 dk boyunca katliam yaptı sokaktan geçen arabalar hiç mi polisi aramıyor. siber polis nerde adam bir gün öncesinden sosyal medyada paylaşım yapıp destek aldığını ifade ediyor. bu eylemler özellikle sağ partili kökten dinci politikacılar olduğu sürece devam edecek. o yüzden artık üst biline geçip insanların inançları ile uğraşmadan dünya barışı adına harekete geçilmeli. 2011 deki norveç katliamının faili şu an hapishanede krallar gibi yaşıyormuş. 77 kişiyi katleden şahıs 21 yıl ceza almış ve şu an oslo üniveristesinde siysal bilimler öğrencisi olarak okuyor. bu adam yarın birgün bizim imralıdaki teörist gibi çıkıp parti kurarsa ve onun gibi düşünen milyonlarca kişi desteklerse , nerde kaldı sahip olduğmuz insani duygular... bu dünya da hiç kimse dini dili cinsiyeti ırkı için ölmeyi hak etmiyor. hizipçiler için zaten gereken yasalar mevcut bence bu yasalar tekrar elden geçirilmeli... ben bu adamın da çok fazla ceza alacağını düşünmüyorum açıkçası çünkü avrupa ülkelerinin bu tarz olaylar da özgürlük yaklaşımı ve halkın tepkisi çok aşırı şekilde soğukkanlı. şu an şöyle düşünün artık avrupada ki vatandaşlarımız camilere gidemeyecek. bu inanca yapılan da bir baskıdır.

1|0
    0|0
  • Benim merak ettiğim şey neden hep camiilere ve müslümanlara neden bir kilisiye değil ya da budist tapınağına değil ya da bir şintoya değil de camiilere neden yani?

0|0
    0|0
    • İslamı yok etmek isteyen müslümanları sevmeyen pislikler olduğu için! İşidin arkasında bile o kafadaki kafirler var dalga geçen! Ama anlayana.

En İyi Kız Görüşü

• En üzücüsu, teröristi caminin önünde ''Selam kardesim'' diye karsilayan müslümanin vurulmasiydi sanirim..

2|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

28
  • Bunun derdi sadece müslümanlarla değil ta Osmanlı dönemine dayanıyor.

1|0
    1|0
    • Müslüman!!!

• Evet ☝🏻 Haklısın

• İnşallah haksız çıkarım

• Masum insanları katlederek, güçlü olduğunu sanıp müslümanları ve türkleri tehdit eden bir hasta. Böyleleri genelde yüreksiz oldukları için silahsız insanlara saldırırlar. Allah böylelerin soyunu kurutsun.

1|0
    0|0
  • Orda polis yok heralde. O kadar silah sesine ve adam dolaşıyor bildiğim rahat rahat. Kimse yardıma gelmiyor mu? Anlamadığım orda namaz kılanların ona ne zararı var...

İnsan diyemiyorum bunu yapana

0|0
    0|0
  • Bazen böylelerini anlamakta güçlük çekiyorum. İslam dinini, Ona inananları tarayarak yok etmek nasıl bir mantıktır ki, İslamı yok etmek istiyorlarsa bunu Delillerle kanıtlarla yapmaları gerekir.

0|0
    0|0
    • İslamı yok edemezler 👌🏻

• Orası pek beni ilgilendirmiyor, Ama Müslüman öldürmek Onları dinine daha da bağlar. Bence yanlış yoldalar, ya da sadece zevk uğruna insan öldürüyorlar.

• Müslüman "kılığında" biri bunu yapsa hangi ülke vatandaşı ise o ülkeye saldırlar. Ama onlardan biri yapınca bu terorizm degilde sağcılık olur nedense

0|0
    0|0
    • Elim ayağım titriyor çok öfkeliyim! Bu dünyada bunlar olurken biz lay lay lom yaşıyoruz resmen! Çok sinirliyim!

• Deep webe girmişliğim. Evet var ama konu islam dini olunca öfkeleniyor insan çünkü haksızlık!

• Biz birlik olmadıktan sonra onlar bunu yapmaya devam edicek.

• Kan dondurucu. bunu yapan kendine insan diyebilir mi ki?

0|0
    0|0
  • bu da hristiyan yobaz işte. Yobazın görüldüğü gibi dini olmuyor yobaz her yerde yobaz, terörist her yerde terörist

0|0
    0|0
  • Neden polis yok😭😭

0|0
    0|0
  • Bu malın yüzünden çok hristiyan öldürürler

0|0
    0|0
  • Diğer insanlar Müslümanlardan ve Türk lerden korkuyor silahın üstğndekileri ve silahın adını araştırısanız anlarsınız

0|0
    0|0
    • Evet anladım altda bir arkadaşımız zaten açıkladı

• Ne gibi mesela

• Direk videoda diyor kendisi batıya geçerseniz böyle olur konstantinapolis bizim olacak vb diye sikahın üstünde Türk yiyici vb yazıyor

Benzer Benceler

Yükleniyor...