Gümrük vergisi sıfırlanmış ithal patatesle kızartma yapmak ister misiniz?

Patatesi de ithal edeceğiz, evet. O da dışarıdan gelecek çünkü bizim hiç toprağımız, çiftçimiz yok. Patatesleri tırlaya yükleyip dışarıdan getireceğiz... 200 bin tona kadar patates ithalatında gümrük vergisi alınmayacak.
patates ithal edilecek
patates ithal edilecek
Patates ithal, yağ ithal, doğalgaz ithal... Yerli olmayan tamamen dış menşeyli ürünlerle patates yemeye hazır mısınız?

0|0
2340

En İyi Kız Görüşleri

• Kanki çiftçiler uyanık , soğanı patatesi zamanında 1.15ten vermeyenler tanıdıklarımız soğanı 1 ay önce 2.20den verdiler biraz karlı olmuş. Ama herkes şanslı değil. Azerbaycandan ithal alacağız denildiği günden ertesi gün o afyonlular kumlarda sakladıkları patates ve soğanları çuval çuval satmaya başladılar. Ki bizim mahallede araçlarla satmaya çıktılar. ve biz de faydalandık:) Üretim yok demesinler , saklamasınlar ama bu yine devletin suçu denetleme yok...

0|0
    0|0
  • Bir hocamiz vardi uretime para harcayacagimiza en ucuza her seyi disaridan ithal edelim diyen o geldi aklima ne tartismistik.
    Yahu disa bu kadar bagimli bir ulke nasil ileriye gidebilir ki? Ilerleme kat etmek varken yerimizde bile sayamiyoruz hep geriye hep geriye yazik..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Yetiştiği mevsime bakmak lazım. Patates Haziran ayı gibi hasat ediliyor diye biliyorum Evet hatta şu an ekim ayları olması lazım yani tarlaya henüz yeni ekiliyor patates :) Yani olmaması, fiyatının yüksek olması ve ya ithal edilmesi şu an için doğal, ancak haziran ve sonrası için ithal edilmeye devam edilirse o zaman üretici zarar görür.

1|0
    0|0
    • Yani haklısın ithal edilmeyen hiç bir şey yokki insanlar sadece hükümeti baz alarak durumu yargılayabiliyor yarım kürelerde ki mevsim işleyişini bilmedileri için

• patates üretildiği gibi satılması gereken bir besin değil. Yumrugillerden olduğu için bütün sene yetişebilir durumda. O nedenle amaç köylünün elindekini pahalı bulmak değil orada, ithalatla köylüyü terbiye etmeye çalışıyorlar.

• Yani doğru sera ortamında kış ayında yaz meyve ve sebzeleri yetişebiliyor. Demek ki sera kısmında bir eksiklik var. Ya da sera üretimi yok. Ve ya çok az. Onun durumunu bilme imkanım yok. Ama patates her mevsim değil. şubat-mart aylarında ekimi yapılır. Haziran ayı gibi hasat edilir.

• Allah tez zamanda siyasetçilerin topunun belasınııı versin birisinin ikisinin değil hepsinin
    Lan teşvik edeceği yere dışardan almaya itiyor üreticiye vergiyi sıfırlaması gerekirken kendisi üretmesi gerekiyorken dışarı teşvik etmesi
    Zehir zıkkım olsun
    %90 %85 dışarıya bağlıyız yakında %100 olucaz

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2138
  • İstemem

0|0
    0|0
  • vatandaşımız da dahil (suriyeliler) herşeyimiz ithal
    dışa bağımlılık bu denli iyi değil biz 1. sınıf tarım ülkesiydik yazık gelecek kuşaklara ne bırakacağız ki?
    aslında bu da bir işgal politikasıdır üretmezsen tüketirsin ve tüketim bir süre sonra seni batırır üretmediğin için gelişemezsin sonrası malum işte...

0|0
    0|0
  • Yabancı dili geliştirmede etkisi olur mu acaba her şey ithal bir etkisi olmalı bence patato diyip yiyerek gelişimi başlatıyorum 😂

0|0
    0|0
  • Bırak bu fetö ağızlarını.. Dünya bizi gıskaniyo sen daha hala nerelerdesin. O ucuz patates marketten tek tek seçilip evime gelecek, kızartılmış şekilde masama servis edilecek, o zaman Türkiye değişecek.. Tek Türkiye, tek bira, tek patates.. 👍

0|0
    0|0
  • Kızartmayı severim ithal veya yerli olması kesinlikle fark etmiyor zaten yerli olan 10 lira mq 😂

0|0
    1|0
  • Ve hala çıkıp adam adı altındaki insan kırıntıları diyor ki; "biz süper gücüz"
    tabi buna neremizle gülelim bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Gdo
    Hormonlar
    Kimyalsal ilaçlar
    Vs vs

Yurtdışında yasak olan her şey ülkemize sokuluyor

Artık savaşa gerek yok gdo ile ülkemizi saniyesiyle yok edebilirler

0|0
    0|0
  • Apartmanın bahçesine atsan yetişecek patatesi bile ithal ediyorlar. Onu da Suriye'den alırlar ama burada bizim paramızla onlara bakıyorlar mülteci diye bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

0|0
    0|0
  • Buna hakikaten üzülürüm... patatesi saksıda bile yetiştirdim ben o kadar boş arazimiz varken yetiştiremiyormuyuz bunu

0|1
    0|0
  • Herkesin Star olmaya çalıştığı, olamayınca da devlet memuru olmak için çırpındığı bir ülkede üretim olmaması şaşırtıcı değil.

1|0
    0|0
  • Yazıklar olsun bizi bu hale getirenlere.. Neyse ki kendi patatesimizi bir şekilde üretiriz.😒

0|0
    0|0
  • muhtemelen onun ithal olduğunu bilmeyeceğim için sorun yok :)

0|0
    0|0
  • Kendi patatesimizi yetiştirmediğimiz sürece yiyiyeceğiz çare yok

0|0
    0|0
  • Hic bir guc patates kızartması yapmama engel olamaz

0|0
    0|0
  • Konya ovası kadar hollanda bile 100mlyn dolarlık ihracat yapıyor.. biz ize 63mlyon dolarlık ihracatımızla övünüyoruz

0|0
    0|0
    • Hollandanın polder adı verilen verimli toprakları olduğunu biliyor muydun Türkiye engebeli bir bölge bu yüzden her yerde tarım ürünü yerleştirilmiyor.

• herşeyimiz ithal patatesemi gocunacağız no problem.

1|0
    0|0
  • Sen bunu paylaşırken onlar bir yerlerde yerli ve milli marşlar çalıyorlar. :(

0|0
    0|0
  • Kendi malımız depoda çürüyor biz ithal ediyoruz almam

0|0
    0|0
  • Patates bile lüks oldu arkadaş :x daha neler görecez bakalım yemem

0|0
    0|0
  • Yemediğim için bilmiyorum ama aynı patetesse olur tabi :)

0|0
    0|0
  • Rezillik yaa 3 tarafı denizle kaplı vatan toprağında dışardan patates mi alıcaz

0|0
    0|0
  • Bizim çiftçimiz fırsatçı elalemin ciftcisi dürüst demeye geliyor bu haber

0|0
    0|0
  • Ne desek boş. Birkaç yıla Türkiyede insan yok diye dışardan insan ithal edecekler.

0|0
    0|0
  • Patates kizartmitorum ama sanirim fesfuttakiler hep ithal

0|0
    0|0
  • Bizim 🥔 patatesler ne olacakmış

0|3
    0|0
  • Afyon patatesi isterim

0|0
    0|0
  • Halk neyse öyle yönetilir

0|0
    0|0
  • Sağlık olsun

0|0
    0|0
  • Neyimiz kendi ülkemizden ki Zaten?

0|1
    0|0
  • Resmen uçuruma sürüklüyorlar

0|0
    0|0
  • Sırada ithal Hakem var.

0|0
    0|0
  • Yakında buğdayı ve şekeri de ithal ederiz.

0|1
    0|0
  • Bizi kızarttılar yeterince zaten!

0|0
    0|0
  • Biz kendi patatestimizi yiyoruz sizi bilemezük 😂

0|0
    0|0
  • Poteyto ithali bitsin. Bulgur istiyoruz

0|0
    0|0
  • Canım patates kızartması istedi

0|0
    0|0
  • Sonumuz hayr olsun.

0|0
    0|0
  • istemezdim.

0|0
    0|0
  • herşeyimiz ithal oldu ama biz uzaya çıkacağız :)

0|0
    0|0
  • O da mı

0|0
    0|0
  • Şaşirmadim.
    Beterini hak ediyoruz cunku

0|0
    0|0
  • of of

0|0
    0|0
  • Yapmam da almam da

0|0
    0|0
  • Hemde savaş halindeki suriyeden

0|0
    0|0
  • yaşasın büyüyen Türkiye !

0|1
    0|0
  • İthal olan herşeye karşıyım

0|0
    0|0
  • Asla almam mis gibi Ödemiş patatesi varken.

0|0
    0|0
  • Ulan kendi patatesimi kendim yetiştiririm

0|0
    0|0
  • Hayır..

0|0
    0|0
  • Istemem

0|0
    0|0
Daha Fazla