İstanbul'daki metro için 3.2 milyar, İzmir’e 30 bin lira ayrıldı. Sizce İzmir'e metro için bu kadar bütçe yeterli mi?

Ulaştırma Bakanlığı, 2019’da İstanbul metrolarına 3.2 milyar lira, Ankara’ya da 1 milyar lira ayırırken, İzmir’e 30 bin lira ayırdı.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre Ankara büyükşehir belediyesinin kendi kaynaklarıyla bitiremediği metro inşaatlarını Ulaştırma Bakanlığı bünyesine almıştı. Böylece inşaatların mali yükü belediyeden alınıp yurt geneline yüklenmişti.

2019 yılı yatırım programına göre, Ankara büyükşehir belediyesinin kendi kaynaklarıyla yapması gereken metro inşaatlarına bugüne kadar bütçeden 6 milyar 573 milyon 467 bin lira para harcandı.

Toplam büyüklüğü 7 milyar 874 milyon lira olan bu metro inşaatlarına bu yıl içinde de 1 milyar 61 milyon lira daha harcanacak ve böylece toplam harcama 7 milyar 635 milyon liraya ulaşacak.

İstanbul büyükşehir belediyesinin kendi kaynaklarıyla yapması gereken metro inşaatlarına da bugüne kadar ülke bütçesinden 2 milyar 461 milyon lira harcandı.

İstanbul metrolarına bu yıl ise 3 milyar 259 milyon 521 bin lira daha harcanacak ve böylece toplam tutar 5 milyar 721 milyon liraya ulaşacak.
İstanbul'daki metro için 3.2 milyar, İzmir’e 30 bin lira ayrıldı. Sizce İzmir'e metro için bu kadar bütçe yeterli mi?

0|1
718

En İyi Erkek Görüşleri

• 30,000 TL 😁 3000 TL de olabilir di ülke şunu anlamadığı sürece bir bok olmaz 😁 önce sen o partisin ben şu partiyim ayağını bırakıp bir olacaklar gerçekten halka hizmet edecekler bunlar kedi köpek gibi gerçi hayvancıklara haksızlık yapmayalım onlar çıkarları için kavga etmiyorlar 😁😁

0|0
    0|0
  • AKPli belediyelere bukadar para ayiriliyorsa neden belediyecilik yapamiyorlar diye sorulmali.

AKPli belediyelere ayrilan bu paralar nereye gidiyor? CHP devletten destek almadigi halde belediyecilik yapiyorsa, AKP bunca paraya ragmen ne yapiyor?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 30 bin lirayla tum Izmirlilere şu metro cikolatalarindan mi alip dagitacaklarmis? Tam anlamadim neyse

1|3
    0|0
    • Grçekten güzel bir ironi idi. İzanı olmayan şeyin mizahı yapılır dedikleri tam da bu olsa gerek. Unutmazsam eig seçeceğim. İnce espriydi.

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

616
  • İzmir halkı metro istiyorsa akp'ye oy verecek o zaman, vaziyet onu gösteriyor. ha derseniz bu durum doğrumu? onu bilmem ama ben olsam aynı uygulamayı yapardım. mesela tunceli yağmurlu havada su vermem oraya, elektrik, sağlık hiç götürmem ne halleri varsa görsünler derim. ne kadar oy o kadar hizmet.

0|0
    0|1
  • Doğruysa eger ayıp etmişler. Bu adalete sığmaz ve kalkınmaya da engel bir karar. Bu benim kisisel acizane kanaatim.
    Ama yine diyorum ki bu haber doģruysa karar iradesince sanki o illerden bir partimize cıkan oy oranına endeksli bir sekilde bütçe ayrılmış gibi. Yanılıyormuyum? 😎

0|0
    0|0
  • O yüzden inadına, zulme inat, adaletsizliğe inat bu alçaklığı inat CHP 👍

1|1
    0|1
  • Söyledigin iftirayı ispat etmelisin. Tabi CHP nin gazete ve Tv leriyle degil. Resmi gazeteyle falan.

0|0
    0|0
    • İftira değil ben orda gazetecinin adını vermişim. Sen iftira olduğunu söylüyorsan buyur kaynak at öğrenelim gerçeği. internetin ve googlenin sınırsız kaynak hakkını kullan iftira olduğunu sen ispat et. Ve ben gazetecenin araştırmasını sunmuşum. Ben iftira atmıyorum!

• Kaynagı göstermek mecburiyetinde olan sensin. Ben olmayan birşeye kaynak nereden bulacagım?

• yahu detayda yazmışız sen buna inanmıyorsun daha ne kaynağından bahsediyorsun? Yalansa yalan doğruysa doğru öyle haber var. Sen de bununla ilgili iftira olduğunu neye dayanarak söylüyorsun o zaman kaynak yoksa? Gerçek olmadığını neye dayandırıyorsun?

• Hali hazirda yapılacak projelere bakmak lâzım. Proje yok mu acaba İzmirde sadece aydınlatmalar mı (ampuller) değiştirilecek nedir?

0|0
    0|0
  • 30bin liraya anca Hügo çıkıp “nereye çufçufluyoruz” der başka da bişey yapılmaz o paraya

0|0
    0|0
  • İzmir raylı sistem için üretilmiş ya da onaylanmış bir proje olduğu vakit rakamlar güncellenir. Ödenekler proje ile hesaplanır.

0|0
    0|1
  • İzmir turkiyeden ayrilip kendi avrupa birligine ktilsin diyenler vardi. Kendi metrosuna da butcesi vardir. Koca İzmir devleti 😂

0|0
    0|1
  • izmirden akp ye oy çıkmıyor ki :S niye para versinlerki :S akp nin çıkmadığı her yerde öyle sadece izmirde değil.

0|0
    0|0
    • %30 oy oranları var orada yaşayan seçmenlerini umursamamak demek değil mi bu? Hani yaradan yaradılandan ötürü seviliyordu? :D Al sana ayrımcılık

• @Gastex amaaann söylediğin şeye bak :D ayrımcılıkmış :D kim inanır şimdi senin bu dedigine %49 da olsa %51 oy vermemiş sayılır :D %30 muş peh peh :D hem sözle söylemiş olabilirler yaratılanı severiz yaradandan ötürü :D ama bu sadece sözde :D söz uçar gider yazı kalır :D yazıyı kim tınlar bu ülkede? kimse :D

• Çünkü İzmir caapeli ve istanbul'un yarısı akpiçli

0|1
    0|0
  • Keske ülkemin dört bir yanına adaletli bütçe ayrılsa

0|0
    0|0
  • Tamam İzmir'in bahanesi de hazir kaynak verilmedi 🤣
    Yersen 😃😂😃😂😃😂

0|0
    0|0
  • İzmir iktidar partisinde olmadığı için..
    yeter da artar bile..

0|1
    0|0
  • İzmir'e vere vere doyuramadılar
    Ondan olmasın

1|0
    1|5
  • Demek ki normalde 30 bine oluyor bu işler diğer paralar yancılara 😄

0|0
    0|0
  • Ama bu proje fiyatı hala ihaleye girmedi ki.

0|0
    0|0
  • Aa vay dinsizler camii yapmak varken cık cık cık

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapıldığı açıkça ortada.

0|0
    0|0
  • 30bin tlye hiç birşey gelmez

0|0
    0|0
  • Fazla bile