Türkiyede patron-işçi ilişkilerini nasıl buluyorsunuz?

Sizce patronlar çok mu acımasız? Oeki ya işçiler? Sorumluluklarını yerine getiriyorlar mı?

0|0
817

En İyi Erkek Görüşleri

• Patrondna ziyade bir tarafları kalkık müdür bozuntularına sinir oluyorum... Sanki patron kednileri... patron - işçi ilişkisi Türkiyede tamamen berbat rezil durumda... özellikle de asgari ücret alan kesim ki bu çoğunluk oluyor... İş veren verdiği paranın fazlasını işçiden bekliyor , işçi de alınan paranın düşük olduğunu iş verense fazla olduğunu düşünüyor... Yani bu kavga bitmez ama en büyük sıkıntı Üniden mezun oldum ben mühendisim laannn diye ortalıkta gezinip hiçbir tecrübesi ya da Ünide hiç bir başarısı olmadığı halde 5000-6000 TL maaş bekleyip ben asgari ücrete çalışmam ben mühendisim lan diyen işsizler tayfası... En büyük sıkıntı bu tayfa..

0|1
    0|0
    • bir de bunun asgari ücret alıp ıphone la gezen ve şikayet eden versiyonu var

• Onlar zaten apayrı bir dünya... Onun var benim meyim eksik bende almalıyım diye ortalıkta gezinen özel tasarım versiyonlar...

• İşçi işinden ayrılsa yeni iş bulur ama patron tüm varlığını işletmesine yatırmıştır onun eşi kadar önemlidir. Düşünün işçi geliyor ve eşinize zarar veriyor, o durumda olunca insan işçiye kızabiliyor hali ile. Abartılı halleri bende desteklemiyorum, yeri gelirse kovulur ama işçi direniyor hem kovulmak istiyor hem çalışıyor sonra işini aksatıyor diğer işçilere de bu tembelliğini bulaştırıyor muhabbet ediyor. Bildiğiniz şirketi sabote ediyor. İşçiyi böyle görüyorum, kötüsü gerçekten can sıkıyor, iyisine can kurban en iyi maaşı hak ediyor.
    Patronun kötüsüde kendi ayağına sıkıyor işçiye moral vereceğine eziyor sonra neden bu şirket düşüşte’ deniyor

0|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Patronlar ucuz iş gücü kovalıyor.
    Ülkede bu kadar işsiz varken bulması cok da zor olmuyor. Fakat Almanya gibi yakında biz de kalifiyeli eleman arariz fellik fellik.

0|1
    0|0
    • Arayıp duruyorum zaten hem de öyle asgari ücret değil adam gibi çalışana 3300 de veriyorum ama g ötü kocaman milletin azcık arkanı dönsen iş aksıyor

• Kalifiyeli insan acigi da bu iste.

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

715
  • Tüm yaşananların kapitalizmin bir dayatması olduğu fikrindeyim.

0|2
    0|0
  • Patron iyi olunca işçi problemli oluyor. İşçi iyi olunca da patron...
    Her ikisinin de iyi olduğu bir düzen görmedim.

0|0
    0|0
  • Müdürlere patronlara ayri bir uyuz oluyorum calisanlarini motive etmek yerine daha verimli calismalarini saglamak yerine ezmek nasi bir onderliktirki

0|3
    0|0
  • Babam hep der ki en iyi patronun a*ına koyayım. Çalıştığım işlerde fark ettim ki çok haklı.

0|1
    0|1
    • Koruma altına alınması gereken bir baba..

• Patronlar da işçilerinden memnun değil. Azıcık gözünü ayırsan hemen lak lak başlıyor :)

• İnsanların çalışma amacının para olmasından mütevellit olabilir. İş etiği yok.

• Vicdan önemli kardeş.. yediğine haram katmamak önemli işçiysen gösterilen işi en iyi şekilde yapmak lazım patronsan işçinin alnındaki ter kurumadan ücretini ödemek lazım ama öylemi... tartışılır 😐 işe girene kadar her işi yaparım diyen ikinci günü yan çiziyot

0|1
    0|0
  • işten nasıl kaçarım diyen işçilerle, işçiden nasıl çalarım diyen patronların ülkesidir Türkiye..

0|1
    0|0
  • Sapıkça buluyorum. Ülke aşkı memnu gibi. Hükümet halka, patron işçiye, müdür sekreterine.. tren yaptı ülke resmen.

0|0
    0|0
  • Işçiler patronlara kulelik yapıyor. Bekliyor ki patron hakkını versin. Patron hakkını vermezse asla almasini bilemez. Korkaklar çoğu işçi. Patronun insafına kalmışlar.

0|0
    0|0
  • Tüm hak yiyen kendini akıllı sanan patronların ve onların bir numarası yalakası olan insanların canı cehenneme ahbap

0|0
    0|0
  • son derece adaletsiz. işçiler köle sınıfıdır onlar için.

0|0
    0|0
  • partronlar acımasız değil, işçi demeyeceğim cunku bence artık işçi diye bakmamak lazım. çalışanlarını bir assest ( iş yeri için bir varlık, deger ) olarak görüyorlar. Eger bir asseetin son kullanma tarihi geçerse ve işe yaramıyorsa değiştirirsiniz.
    Amaç kar etmek olunca böyle oluyor. Firma kazanacak ki kazandırsın
    ikincisi çalışan olarak bizimde bir piyasa degerimiz var.
    bilmediğimiz baska birsey. asgari ücretli calisainin bile sirkete maliyeti ortlama 4500 tl (yol , yemek , ssk , işverende dusen işçi vergilerin ) toplamı yakalsık bu kadar ediyor. yani 2000 tl isçiye giderken yakalsık 1500 tl devlete ve 1000 tlde yemek ve servise gidiyor.

işverenin acımasız oldugu nokta , çalışanların insan oldugu gerçeğinden uzaklaşıyorlar.
    çalışanların en büyük problemi ise iş umarlarında değil (cogunlugun) saati doldurup parayı alma derdindeler. asla verimli calismiyorlar. kendilerini gelişyirmiyorlar. (buyuk cogunluk, cok azı birseyer yapıyor)

0|0
    0|0
  • Patron musun abi sen?

0|1
    0|0
    • İşverenim diyelim. Patron işin başında olmadan tüm işi imzalarla yöneten kişidir bana göre. Patronum diyemem... Ama kendi çapında iyi bir firma sahibiyim

• Yapabilirim

• Benim çocuk giyim mağazam var çok hesaplı ürün temin edebilirim, sermaye benden sen ürünü sat al komisyonunu. Nasıl yapılır internetten nasıl satılır ben hiç anlamam ama

• İşçi, patronun gözünde köle...

0|3
    0|0
  • Saçma buluyorum

0|1
    0|0
  • Çok şey bekliyorlar para vermeye gelince yok

0|2
    0|0
  • ikiside kötü

0|0
    0|0
  • Patron yavsksa işçi neden isini yapsın.

0|0
    0|0
  • Güzel buluyorum

0|0
    0|0
  • Sömürü düzeni işte.

0|1
    0|0
  • Patronlar çalisanlarina köle olarak bakiyor

0|0
    0|0
  • Köleyiz panpa ne ilişkisi alla sen istersen 20 bin al aylık kölesin bu ğlkede böyle

0|0
    0|0
  • Türkiye’de kapitalist bir çalışma sistemi var hiçbir patron işçiyi sevmez para vermek izin vermek zorlarına gider açık ve net.

0|0
    0|0
    • İşçiler de patronları pek sevmiyor

• Patron işçiye değer verse işçi patronu sever ama beş basamak yüksekten bakmanın alemi yok herkes insan bu dünyada kimsenin kimseden bir ayrıcalığı yok.

Benzer Benceler

Yükleniyor...