Merkez Bankası beklenti anketine göre dolar, yıl sonunda 6,18TL olacak! Sizin yıl sonu dolar tahmininiz ne seviyede?

TCMB, reel ve finansal sektör temsilcileri ile profesyonellerden oluşan 75 katılımcı tarafından yanıtlanan 2019 yılı Ocak ayı beklenti anketi sonuçlarını paylaştı.
Dolar mı dolmaz mı?
Dolar mı dolmaz mı?
Anket sonuçlarına göre cari yıl sonu TÜFE beklentisi ise yüzde 16,45 oldu. 12 ay sonrası TÜFE
Öte yandan katılımcıların 2019 yıl sonu dolar/TL beklentisi bu anket döneminde 6,18 TL oldu.
Merkez Bankası beklenti anketine göre dolar, yıl sonunda 6,18TL olacak! Sizin yıl sonu dolar tahmininiz ne seviyede?
GSYH 2019 yılı büyüme beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 1,5 iken, bu anket döneminde yüzde 1,4'e geriledi. 2020 yılı büyüme beklentisi ise yüzde 3 seviyesinde gerçekleşti

Kaynak:Mynet
#fangoria

0|1
219

En İyi Kız Görüşleri

• Dünya bankasının tahmini 10 tahmini
    Mb nin tahmini ne zaman tutmuş ki
    8-10 tl arası biyerde olur

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Dünya Bankası'nın tahmini 10 TL
    Mahfi Eğilmez 7.50 TL diyor
    Gerçek ne olur bilinmez
    Lâkin cidden çok zorlu bir sene olacağı ortada alım gücü zayıf olanlar için 😢

0|1
    0|0
  • 7 ye gelir gibi

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 17

• Merkez bankasının beklentisi hiç tutmamıştır bugüne kadar dolar yol sonu en kötü 7.5 tl bu seviyeler alım seviyesi kaçırmayın

4|1
    0|0
  • merkez bankasının bu tahmin rakamları hiç gerçekçi değil, onlar yıl içinde kaç defa değişiyor. ama 6.18 gayet kabul edilebilir bir rakam fakat yıl içinde mutlaka 7 lira üstünü görür dolar, görmeden bir 5 lira altına insede biraz dolar alsak.

0|1
    0|0
  • gecen senenin yıl sonu kapanısı düşüşe geçmiş olsada verilmiş sadakamız varmış diye bilirim. Bu sene dünya yine krizlerle baş edecegi için yine çok kırılgan gececek ve 7 yi bile gecebilecegini tahmin ediyorum

0|1
    0|0
  • Ben pek anlamıyorum abi. Çıkabilir de çıkmayabilir de...

0|1
    0|0
  • her defasında ıyı dıleklerımı göz önünde bulundururak 5 lıraya sabıtleyecekler dıyordum ama gidişat o ki çok kişinin canın yakacaklar !!!

0|1
    0|0
  • 7 ve üzeri olecek. Durum hiç iç açıcı değil. Seçimlerin ardından zam sağnağı başlar

0|1
    0|0
  • Çok büyük ekonomistlere göre yıl sonu değil marttan sonra doların euroyu geçeceğini söylüyorlar.

0|1
    0|0
  • Yatirim yapicaksaniz altina yatirim yapin dolar euro guvenilmez yatirim araclari

0|1
    0|0
  • 6 lira düz hesap olsun :Dd

0|1
    0|0
  • 8 Tl

0|1
    0|0
  • Ben daha çok enflasyon ile ilgileniyorum

0|1
    0|0
  • En az 7-8TL olacak. Düşeceğini hiç sanmıyorum...

0|1
    0|0
  • Pek bu konulardan anlamıyorum ne yazık ki.

0|1
    0|0
  • Dolar bu seçimlerden sonra rahat 7 olur diyorum

0|1
    0|0
  • En az 7

0|1
    0|0
  • en iyi ihtimal 7 olacak..

0|1
    0|0
  • 7 ye gelir