Ezan'ın Türkçe Okunması?

Sizce ezan Türkçe mi Arapça mı okunmalı yoksa her ikisi de mi ve neden?
Ezan'ın Türkçe Okunması?
  • Evet okunmalı.
    A seç
  • Hayır okunmamalı.
    B seç
  • Önce Arapçası daha sonra da Türkçesi okunmalı.
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• Neden 1400 yıldır alışılagelmiş ve aynı dille özellikle de vahiy diliyle okunan kutsal bir çağrının dili bu kadar tartışılıyor ve geçmişte tartışılmış anlayamıyorum. Tekparti döneminin aşırı milliyetçilikten kaynaklı devrim hatasıdır bu. kesinlikle dine karşı bir arkniyet sözkonusu olmamakla birlikte din adına yapılan en aptalca reformdur. Türkçe okunması saçmalıktır ve tarihte zaten bu hatadan dönülmüştür. Tekrar gündeme getirilmesinin tek sebebi andımızın yazarıyla türkçe ezanın çevirmeninin aynı kişi olması ve bu akpnin hoşuna gitmiyor. o zaman bende şu sorarım. hem milliyetçiliği ayaklar altına alıp, hem de ziya gökalpin şiirini okuyarak aylarca hapis yatmak ne yaman bir çelişkidir?

0|1
    1|1
    • 4gün

Güzel yorum. Teşekkürler.

• 4gün

@Mhmt0748 aynen kardeşim

• 4gün

@Bibirisi Rica ederim 👍

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu tartışmaya bile açık konu değildir ya ikide bir şu konu açılıyor arkadaş Ezan Arapçaydi ve hepte öyle kalacaktır.

0|2
    1|4
    • 4gün

Tartışmayı ben açmadım devlet büyükleri açtı. Bense halkın ne düşündüğünü merak ettim ve sordum. Gündem başlığı altında sordum ki senin gibi arkadaşlarım yanlış anlayıpta celallenmesin diye. Yorum için teşekkürler. İyi akşamlar.

• Zaten islam dinine kesin yatkın olan birisi adam gibi müslüman birisi ezanın anlamını da bilir, arapça iyidir.

0|2
    1|3
  • Türkçe okunmalı.

2|4
    2|3
  • Hayır okunmamalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben her şeyi orjinalinde severim. Türkçe dublaj film gibi olmaz

1|3
    1|1
  • Tüm Dünyada orijinal dili ile okunurken bizde neden Türkçe okunsun

0|0
    0|0
  • Türkçe okunmalı. Burası Türkiye.

3|2
    2|3
    • 5gün

Tekerleme gibi ibadet olmaz. Hristiyanlara bak, italyanlar italyanca, ruslar rusça, almanlar almanca yaşar dinini. Biz niye ortak dil kullanıyoruz?

• Hayır okunmamalı.

0|1
    0|1
  • bence okunmamalı

0|1
    0|0
  • ulan 5 vakit namaz kılmak tan yokunsunlar ezan türkçe okunsun mu polemiği yapıyor ezan arapça okunmalı okdar

0|3
    2|3
  • Türkçe okunabilir. Ayrıca iki kere okunması saçma olur.

2|1
    2|3
Yükleniyor...