Google'dan şirket çalışanlarına alkol yasağı! Günümüz taciz olaylarında alkol kullanımının etkisi olduğunu düşünüyor musun?

Google’ın çalışanlarına yönelik olarak “Taahhütlerimiz ve eylemlerimiz” başlığıyla yaptığı cinsel taciz politikası kurallarına “Aşırı alkol” maddesi de eklendi.

Taciz asla kabul edilemez ve alkol asla bir mazeret değildir. Ancak, bugün Google’da yapılan taciz şikayetleri arasında en yaygın etkenlerden biri, failin içmiş olmasıdır (vakaların yüzde 20’si). Politikamız açıktır: İşyerinde, Google işlerini yürütürken veya Google ile ilgili bir etkinlikte, yerinde veya tesis dışındayken aşırı alkol tüketimi yasaktır.(TeknoGündem)
Google'dan şirket çalışanlarına alkol yasağı! Günümüz taciz olaylarında alkol kullanımının etkisi olduğunu düşünüyor musun?
Fazla alkol kullanımı ile ilgili atasözü niteliğine bürünmüş bir söz "İçki, şişede durduğu gibi durmaz" Fazla alkol kullanımının verdiği sarhoşluk, akli melekelerin kabiliyetini yok denecek dereceye düşürdüğü aşikar. İnsanı diğer canlılardan ayıran özelliğinde akli melekelerini kullanabilmesi olduğunu düşünürsek, kararın yerinde bir karar olduğu ortada.

Peki senin, alkol kullanımı kısıtlamaları hakkında görüşün nedir? Sence bu konuda ülkemiz ne aşamada yasaklar yeterli mi?

0|1
513

En İyi Kız Görüşleri

• Çok doğru bir karar olmuş. Şirket böyle bir kural koysa olay olmaz fakat ülkede böyle kararlar alındığını düşünemiyorum ayaklanma çıkar. Alınması da gerekmiyor açıkçası içen içer. Taciz olayına gelince insanlar akli melekelerini kaybedip bunu yapmıyor. Daha rahatlayıp utanma çekinme olmadığı için yapıyor içinde olanı dışarı çıkarıyor. Yapmayacak insan alkol alsa da yapmaz

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Google çok zeki bir şirket. Ve süper bir kural getirmiş. Cidden iyi.

0|1
    1|0
  • Bilimsel olarak içkinin “azı da zarar çoğu da zarar” aslında. Aklî melekelerden tutalım da karaciğere etkisi, üreme hücrelerine zararı, sorunlu çocuk doğumu vb... birçok şeye neden olması sebebiyle aslında insanların şu anına ve geleceğine pozitif katkıda bile bulunmuş bence Google. Ki çalışma hayatına etkisi, kişiyi içten içe bitirmesi de ayrı bir gerçek zaten. O yüzden kişiler istemese de Google’ın onlara yaptığı bir iyilik olarak görüyorum bunu. Umarım tüm şirketler örnek alıp uygulamaya başlar diyeyim.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynen akşamdan kalmlik günlük iş performansını da olumsuz etkiliyor. Bence Google'in yaptığı bir yaptirimdan ziyade insanlara sorumluluklarını hatırlatmak olmuş.

0|1
    0|0
  • Olabilir düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle alkol bütün kötülüklerin anasıdır📌

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Google kurucularına hayran biri olarak mantıklı olduğunu düşünüyorum. Aşırı alkol gereksiz olur. 👏👏

0|1
    0|0
  • bende alkol alıorm ama şu ana kadar hiçbir kadına sarkmadım

0|1
    0|0
  • Ya neyin etkisi var sanıyorsunuz
    Büyük ölçüde etkisi var alkolün hemde her kötülükte sadece tacizde değil

0|1
    0|0
  • Beni baglamaz ben kendimi bilirim google in yaptığı da kisacasi kendini bil ve kaybetme diyor

0|1
    0|0
  • Alkolle alaksı yok. İçin de olan yapmaya cesaret edemeyen düşünceyi alkole sığınarak yapmaları

0|1
    0|0
  • iyi bence google aramlarında akol sıgara sonuçlarını çıkarsın görseler de göstermesin

0|1
    0|0
  • Olabilir şişede durduğu gibi durmaz ne kadar içmesini bilsen de..

0|1
    0|0
  • Google beni şirkette alsın alkolü bırakayım.

0|1
    0|0
  • Yani herkes bir değil tabide bir yandan doğru.

0|1
    0|0
  • Ağzıyla içemeyenler içmesin.

0|1
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    1
Yükleniyor...