Atatürk karşıtı olanlar, saygı duymayanlar, O'nun yaptıklarında maraz arayanlar neyin kafasını yaşıyor?

Ulu önderim yaptıklarında kusur arayan, anlamak, sebep aramak zahmetine katlanmayanlar ya cehalet ya da ihanet kafasındadır.
Bunun karşıtı olablao beri gelsin.

0|0
25

En İyi Kız Görüşü

• Çooooooooook seviyorum be. Atam gibi bir daha gelir mi, gelmez!!

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Adın Yazılacak Mücevher Taşa

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben sevmiyorum.
    Sevmek de zorunda değilim.
    Ona olan sevgi abartılıyor fazlasıyla.
    Peygamber efendimizin ölüm yıldönümü olduğunda kimse bir şey paylaşmıyor adını anmıyor.
    Atatürk oldu mu bütün televizyon bangır bangır bağırıyor.

0|0
    0|4
    • Birini sevmen diğerini sevmene engel mi?
      Yüreğinde sevgiye bu kadar mı az yer var?
      Ben Peygamberimiz efendimizi de tüm yüreğimle seviyorum. Atatürk'ü de seviyorum. Fatih Sultan Mehmedi de... Yunus Emreyi de, İmam Maturidi hazrelerini de, Hz. Mevlanayı da, Münir Nurettin Selçuk'u da Zeki Müren'i de...
      Bu liste uzar gider. Kitaplara sığmaz.

Hiç bir şey bilmiyorsam bile şunu çok iyi biliyorum: "Kökünü inkar eden ağaç meyve vermez".
      Geçmişini inkar edenin geleceği de olmaz.

• At gözlüğü ile bakmayın.

• Cehalet değil ise ihanettir hanımefendi. Ya bilginizi kontrol edin ya soyunuzu!

Erkekler Ne Diyor 4

• Put'muş gibi karşısında durmakta ne.
    Neyin saygı duruşu bu. Okuldayken bile zorla heykelin karşısında saygı duruşu yaptırırlardı. O kadar cok seviyorsanız açın elinizi dua edin. Daha makbule geçer.

0|0
    0|1
    • Varlığı ile varlığımızın kaynağı olmış bir insana duyulan minnettir o. Tarihinizi, kökünüzü bilmediğiniz için veya ÇOK İYİ BİLDİĞİNİZ için Atatürk'e karşısınız sanırım. Siz dogmatik inancınıza tezat görüp "put" derken biz hayatını bir ülke ve milyonlarca insanın varoluş mücadelesine harcayan bir idealiste saygı ve sevgimizi gösteriyoruz.

• 7gün

Atatürk'ün bu topluma katkıları hurafe değil tarihi gerçeklerdir. Döneminin ilerisinde bir fikirsel gelişimi bu topluma dayatıp uygar dünyanın bile ötesine taşımıştır.
      Öte yandan senin hurafen kendisi gibi olmayanı öldürmeye şartlanmış, ganimet ekonomisi ile hayatta kalabilen bir ilkellik.
      Biraz felsefe okumuş olsan bunu kendi kendine anlardın belki.

• 7gün

Müslüman hükümlerini hiç okudun mu. Kendisi gibi olmayanları öldürmüş olsaydık osmanlı zamanında ecnebi barındırmazdık. Felsefe ile dini bağdaştıramazsın. Sen hiç başka ülkelerde her yıl heykelin karşısına dikilip saygı duruşu yapan bir millet gördünmü. Sen veya senin gibi düşünenler saygı durabilirsiniz, durmayanları ötekileştirmek senin gibi düşünenlere yakışır

• çekememezlik toprak kavgası gibi düşün o misal

0|1
    0|0
  • herkes özgur dileyen dıledıgını yapsın

0|0
    0|0
  • Sevdenur hanım

Atatürkün doğum gününü kutlayan var mı yoktur kutlanmaz değilmi sadece ölümü yas olarak anılır.
    bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı okur
    buda on dakikanı alır
    Sanırım insan olan biri için bu fedakârlık çok olmasa gerek o dönemde Atam ve silah arkadaşlarının fedakârlıkları karşısında bu kadarını hak ediyorlar sanırım.
    Gelelim yorumuna
    Efendimizim ölümü değil doğumu anılır ve de her yıl
    Mevlid Kandili olarak anar dualar eder namaz kılar geceyi en hayırlı şekilde geçiririz ve,
    Mevlid, doğum zamanı demektir.
    Hz. Muhammed (s. a. v) 'in doğduğu gece Müslümanlar tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanır.
    Miladi takvime göre Nisan ayının 20'sine denk gelen gecede, insanlık için çok hayırlı bir gece olduğu kabul edilir ve büyük büyük bir coşku ile kutlanmaktadır.
    Hatta kutlu doğum haftası olarakta bir hafta boyunca kutlanır.
    Eğer her yıl kutladığın mevlid kanilinin ne anlama geldiğini bilmiyorsan o senin eksikliğin dir.
    Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.
    Yani işin özü şudur değerli insanların kimisi ölümü ile kimisi doğumu ile anılır.
    Saygı duyulur sevilir
    İnsanlığa bıraktıkları iyi değerler için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...