2019 yılı Bütçe Tasarısına göre ÖTV'lere zam gelecek! Her şeye zam gelirken maaşlar da aynı oranda artar mı sizce?

Hürriyet'in haberine göre, bütçe tasarısının gerekçesinde teklifin hedefleri sıralandı. Bunlar, "Kısa vadede fiyat istikrarını ve finansal istikrarı yeniden tesis etmek, ekonomide dengelenmeyi ve bütçe disiplinini sağlamak, sıkı para ve maliye politikalarını eş güdüm içersinde yürütmek" olarak belirlendi.
Para para para
Para para para

Cumhurbaşkanlığı'nın TBMM'ye sunduğu bütçe tasarısına göre bazı ürünlerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranının artırılıyor. Alkollü içkilerde ÖTV yüzde 23.9, sigarada yüzde 2.8, araçlarda yüzde 15, akaryakıtta yüde 20.2 artacak
Hep 50 liralık alıyoruz
Hep 50 liralık alıyoruz

Aynı şekilde beyaz eşyada beklenen ötv artışı yüzde 47. Gelecek yıl ise harçların yüzde 27.6 artması Damga vergisinin gelecek yıl yüzde 18.1 oranında artması öngörülüyor.

Kaynak:Hurriyet

1|0
1336

En İyi Kız Görüşleri

• Asgari ücrete zam gelse ne -gelmese ne?
    Zaten yıl sonuna yakın verilen zammın fazlasını devlet vergi olarak yine alıyor bizden..
    Hepsi sadece kandırmaca tadı kaçtı herşeyin

0|5
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• motorlu araclardan alinan otv bence daha da yukselsin fransada yok Turkiyedeki arac sayisi... nerdeyse kundaktaki cocuguna bile buyuyunce de biner diye araba alacaklar... ustelik kredler cekip amortisman olmasina bakmadan aliniyor... hanehalkinin mevduat bankalarina en borclu avrupayi baz alirsak Turkiye...35 milyon borclu insan yasiyor Turkiye de... dayanikli tuketimde beyaz esya gibi bence otv dusurebilir cunku kulturel bir talep var o da dugun evlilik gibi ya da Turkiye luksle ihtiyacin ne oldugunu ayirt etmeli.. kafadan butun urunlere otv konulmasi sacma... daraltici maliye politikalarin zaten done sonuna kadar kacinilmaz cunku konsilde ic borclariyla doviz cari acik borclari butcenin uzerinde seyrediyor... mali disiplin acisindan son 10 yilda yapilan uygulamalar devam etmeli.. hanehalkina zaten yansimaz bu mali disiplin cunku kayitdisilik cok ve sosyal guvenlik milli gelirin dagilimda adaletsizlik ve sistemsizlik var... Turkiye mali disiplinide yapsa her sene yuzde 10 makro buyumede yapsa hanehalkina bu mali duzenle yansimaz... tuketimden alinan vergilerle kamu finansmani saglanan bir ulkede zaten mumkun degil... asgari ucretliden bile gelir vergisi alirken yuzde 15 ama kar eden agababalardan vergi toplayamiyorsa o ulkede mali duzen ve adalet yoktur ve o ulkede fakirlik ve yoksulluk devam eder... Turkiye adaletli bir maliye sistemi olusturmadan dunden bugune sorunu olan enflasyon.. issizlik.. devaluasyon... yoksulluk gibi sorunlariyla devam eder... tabi bir de bilinci son tuketicininde olmadigi yerde gayet normal sorunlar...

0|1
    0|0
  • Maaşlara yansıtılır o fark bir şekilde eksik ya da fazla kapatılır ama bu ülkenin hepside maaşlı değilki onlara ne olacak açıkçası onu düşünmek gerek.

Herşeyin hayırlısı diyelim biz yine de😏

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Belki artar ama
    Bu hükümet çok zeki
    Tekrar almasını bilir
    Hemde söke söke 😂😂
    Bide hiç hissetirmiyolar sözde
    Bizde inandık tabi
    Peeeeeeehhh

1|1
    1|0
  • Artsa millet bu kadar kızgın olur mu Allah aşkına demek ki artmıyo artmıycak da durum hiç iyi değil

0|2
    0|0
  • Nefes almak bedava iyi bari 😏

0|5
    0|0
  • O paraların hepsini istiyorum

0|1
    0|0
  • Ortar mı artar mı

0|1
    0|0
  • Artmaz kardeşim yakında koltuk kemiricez

0|3
    0|0
  • Artmaz

0|2
    0|0
  • KEsİNN;)

0|1
    0|0
  • Artar diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Çok artmaz

0|1
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    1

Erkekler Ne Diyor 34

• Özel Tüketim Vergisi 99 depremi sonrası geçici olarak konulan bir vergiydi. Şu an diğer vergiler de katılarak hesaplanıyor. Ötv olmazsa ithalatın önüne geçemeyiz, kapütilasyon canavarı hortlar amenna. Ama bu nedir be kardeşim, bir arabanın fiyatının neredeyse üçte ikisi vergi. Böyle de olmaz ki

0|1
    0|0
  • Ağlamak istiyorum lan.
    Araçlara %15 zam, zaten %160 civarlarındaydı, akaryakıta da %20.2 gelecek.
    Bu ülkede arabacı olmak ne zor iş la, batsın böyle hobi. 😂

1|1
    0|0
  • Krizdeysen sigara ve alkol icme. Paran yoksa arbada alma diyor devlet işte. Telefonlarida 6 ay taksit sinirlasi getirdiler yine paran ykksa bulasma diyo bence doğru bir politika

1|1
    0|0
  • artmaz ama zam gelsin hatta daha çok gelsin bize mustahak en azında g kıllarıda batan geminin içinde anca beraber kanca beraber:))

0|1
    0|0
  • Hayaldi gerçek oldu (!) akp ile!! Fakirleşmeye devam! 16 senedir üretim yok! Tarım, hayvancılık, dış politika, eğitim iflas...

0|3
    0|0
  • Hayatımızı... ettiler hala 1 isim uğruna kendinden geçenler var be ulan bir düşün eskiden bisey yetistiriyordun simdi ne pokk yiyon yoksa oda mı ithal..😂

0|2
    0|0
  • Hayır artmaz. Vatandaşın cebinden daha çok para almak için bunlar...

0|1
    0|0
  • Olurmu milletin ustune emeklinin üstüne böyle yük bindirilmez maaslar ayni kalir bence hatta azalabilir 🤣🤣

0|1
    0|0
  • Asgari ücretlinin Iphone 8 kullandığı, AVM lerin hergün yenisinin açıldığı bir ülkede ücretlerin artmasına gerek yok.

0|1
    0|0
  • Asgari ücrete 5 Diğerlerine 15
    Bizde işler böyle maalesef )))

0|1
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    24
Yükleniyor...