Kapat

Erdoğan, yabancı uyruklu vatandaşların kolaylıkla Türk vatandaşı olmasının önünü açtı. Düşünceleriniz nelerdir?

Vatandaşlık Kanunu'nun uygulamasına ilişkin yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile değişikliğe gidilerek Resmi Gazete'de yayımlandı. Artık 500 bin dolarlık yatırım yapan yabancılar Türk vatandaşı olma hakkına sahip olacak.
Erdoğan, yabancı uyruklu vatandaşların kolaylıkla Türk vatandaşı olmasının önünü açtı. Düşünceleriniz nelerdir?
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre daha önce 1 milyon dolarlık ev alana verilen vatadaşlık hakkı da 250 bin dolara indirildi.

Yine vatandaşlığa hak kazanma şartları arasında yer alan ve en az 100 kişiye istihdam sağlaması ile verilen vatandaşlık hakkı 50 kişiye istihdam sağlayan yabancılar da Türk vatandaşı olabilecek. Ayrıca vatandaşlığa geçme hakkı kazanmak için yabancıların Türkiye'deki bankalarda tutulması gereken mevduat miktarı da 3 milyon dolardan 500 bin dolara düşürüldü.

Bizi Avrupa ülkeleri vatandaş yapmayı bırakın ülkesine sokmaya yanaşmıyorken bizim ülkemizde bu kadar basit şekilde Türk vatandaşı olmak sizce absürt değil mi?

0|1
3570

En İyi Kız Görüşleri

• Okumayı sevmeyen bir millet olduğumuzu baya burdan anlayabilirsiniz elin fakir suriyelisi için değil bu yasa kör müsünüz ülkeyemize yatırım yapacak zengolar gelsin tabi. Ayrıca Avrupalilar fakir mültecileri istemiyolar zenginleri bayıla bayıla alıyolar.

1|1
    1|2

En İyi Erkek Görüşleri

• Bir ülkenin vatandaşı olmak o ülkelerin milli düsturu için onur meselesi. Türk vatandaşı olmanın onuru çok çok eskiden vardı. Artık yok. Arapçılık daha cazip. Kültür araplaşıyor. Vatandaşlarda öyle. Sonuçta bu yasa arap kitle için

1|1
    0|0
  • Sorgusuz sualsiz savunan ve destekleyenler de nasıl bir vicdan var anlamış değilim. Bu ülkenin her karış toprağı binlerce şehit verilerek , kan dökerek kazanıldı ve korundu. Elin oğlu elini kolunu sallaya sallaya Türk olabiliyor ne yazık. Bıktık artık bu vizyonsuz , cahil ve pislik zihniyetten.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 33

• Ulen suriyelileri bile seçim için Türk vatandaşı yaptılar. Bizim ülkede vatandaşlık sahibi olmak zaten çok kolay ki. Yabancı iş adamı neden vatandaş olmak istesin olmasa da rahat olsa da rahat

0|2
    0|0
  • Zaten avrupa vatandaşı gelip türk vatandaşı olmaz. Bu zengin arapları mı türk vatandaşı yapmaya çalışıyorlar acaba sorusu geliyor aklıma. Amaç iyice araplaşmak herhalde.

0|2
    0|0
  • Alıştık daha neler göreceğiz biz çalışıyoruz süri yatıyor evde

1|5
    0|1
    • Eksiyi kim attı demekki sürüye li var içimizde 🤨

• aynen pis suri kizlarsoruyoru bile kesfetmisler bari burada bizi Turkleri rahat birakin ya da kendisi buyuk suri arap sevdalisi :s

• Ben olsaydım çıkar kendimi ispatlardim korkmazdim baskasinin eteği altina giripte sinsilik yapmazdım.

• Çifte vatandaşım 🎈
    Burda üniversite bitirmiş insanlar bile belli şartları doldurmadigı sürece vatandaşlık alamazken bizim ülke de böyle basit olması üzücü

0|2
    0|1
  • O paraları cebime indirip uçak alsin gemicik alsin çocuklarına bizim milletimizde elektrik faturasına trt payı versin devam. edin oy vermeye

1|1
    0|0
  • Bizde başka yere gidelim artık Türkiye Suriyeli'den geçilmez oldu kendimizi yabancı hissettiriyor.
    Birini durdurup yolu sorunca suri suri diyor durum o kadar vahim.

0|1
    1|0
  • Bundaki arap ve suriyeli sevdası ne anlamıyorum savaş bitti adamları göndermediği gibi burda iyice yerleşmeleri için var gücüyle çabalıyor.

1|2
    0|0
  • Allah sonumuzu hayır etsin inşallah ne günlere kaldık ey gidi Türkiye 😕

0|3
    0|0
  • Dünyada bir çok ülke aynı şartlarda vatandaşlık veriyor normal bu durum.

1|0
    3|4
  • yabancının kim olduğuna bağlı bu. Herkeste toplanmasın Türkiyeye

0|3
    2|2
  • Suriyelilerin türkiye ye dolması en büyük absürttu en başında

0|1
    0|0
  • Beni de Italyan vatandasligina alsinlar barim ya 🤣

0|2
    1|1
  • İyi kötü denilmeden, soyu sopu incelenilmeden alınması hoş değil.

0|1
    0|0
  • Türk vatandaşı olmayıp kaçak gelip çalışanlara da çare bulunsa (suriyeliler hariç)

0|1
    1|0
  • Yatırımcılarla suriyelileri değiş tokuş edebiliyo muyuz

0|0
    0|0
  • Ne güzel sonra bizim toprakları satın alacaklar falan.. Sonraki senaryo belli zaten.

0|0
    0|1
  • Gelen giden türk vatandaşı oluyor zaten 😅

1|3
    0|0
    • Tarihte ülkemizi arasında paylaşan milletin torunları, atalarımızın kanlarıyla suladığı bu topraklarda Türküm diye gezecek öyle mi? Yandık biz

• Aynen 🙏

• Bugidişle Türkiye'de Türkler dışında herkes olur.

1|0
    1|1
  • satılmamış bir kimliğimiz vardı

0|2
    0|0
  • Düşüncem yok. Nötr kalıyorum...

0|1
    0|0
  • Askerede alinki tam olsun

0|1
    0|0
  • onum hep kapali benim bilmiyom

0|1
    0|0
    • Bu kadar ümitsiz olmayın. başarılı olmak icin cok calışmak gerekir.

• Türk olmak bu kadar kolay olmamalı

1|0
    1|1
  • fikir yok

0|0
    0|0
  • Yakında ülkede TÜRK kalmayacak..

1|0
    0|1
  • Geri kalmış ülke olma yolunda bir büyük adım daha.

0|1
    0|1
  • TÜRK VATANDAŞI OLUNMAZ DOĞULUR 🇹🇷

0|0
    0|0
  • Yerinde olmuş.

0|0
    0|0
  • Bu kadar kolay olmamalı

0|0
    0|0
  • Artık türküz değiliz ne farkeder

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    3

Erkekler Ne Diyor 68

• Yakında ben de vatandaşlıktan çıkarım madem herkes kolayca olabiliyor burada bir sorun var demektir. Göstermelik milliyetçilikle oy toplayan zihniyet nasıl olur da bırakın İstiklal Marşı’nı bilmeyi bir kelime Türkçe bilmeyen kişilere kolayca vatandaşlık verir?
    El birliğiyle ülkenin çivisini çıkarttık teşekkürler Erdoğan, teşekkürler Bahçeli, teşekkürler %52!

2|0
    0|0
  • Konu hakkında pek bilgim yok ama aklima canakkaledeki geri gönderme merkezi geldi birde sokakta yaşayan vatandaşlarımız. El babek gül bebek bakılan yatırılıp içilen otel gibi mekanlarda konaklayan yabancılar..
    Tabancı yatırımı ülkede tutma girişimleri olsa gerek ne kadar doğru tartışmaya açık bir durum. Benim merak ettigim ülkemiz vatandaşı olduğunda neler olduğu

0|0
    0|0
  • Hani diyordu geçen açıklamasında " Burası Türkiye artık burda dolarmış molarmış Euroymuş geçmez. Türkiye de sadece Türk Lirası geçer " diye. Abd ye kızıyorsun ama dolarını ülkeye sokuyorsun. Millet sonra gidip şov yapıyor doları yiyen, üzerine basan, üstüne işeyip zıçan.. Ümmet hızına yetişemiyor valla tam çark.

0|0
    0|0
  • Amerika 'da 600 bin dolar yatırım yapana verıyor. Allah aşkına 500 bin doları olan neden türkiye vatandaşı olmak istesin? Güzel ülkemi kötülemek için söylemiyorum. 600 bin doları olan da amerikan vatandaşı olmaz. Gider o parayla krallar gıbı ıstedıgınız yerde yaşarsınız zaten. Sizde o para varsa her yol açıktır zaten. Bize göre değil o işler. İcat çıkarmayın başıma benim :) Bilmukabele efendim..

0|0
    0|0
  • Devletin parası yok ki

Nereden gelse kardır diyor ama kimse demiyor ki elin Kanadalisi neden bu cehenneme gelsin.

1|1
    0|0
  • çok kolay büyük orta doğu projesi eş başkanı olduğundan gelecekte kurulacak olan yeni sistem için bu kapıların açılması gerektiğinden yapıyorlar ve dış ülkelerce büyük orta doğu projesinde yeni dünya düzenin de yer alan başkanların ortak sonuca vararak bizim memleketimizdeki kolu olan sayın başkanımız burda üstüne düşen görevi yapmaktadır ancak her ne kadar öyle de olsa bu dünyada asla meydana gelmeyecek bir büyük orta doğu projesidir

0|0
    0|0
    • şundandır ki İBRÂHÎM-46: suphesiz onlar duzenlerini kurdular; oysa daglari yerinden oynatacak olsa bile, bu duzenleri hep Allah'in elindeydi.)

• Ülkeyi batırmak için elinden geleni yapıyor şrefsiz

2|1
    1|1
  • Maddi şeylerle yani para ile vatandaşlık kazanılmaz , kazanılmamalı. Manevi şeylerle kazanılmalı. İstiklal madalyasını para ile vermeye benzettim Gerçekler maalesef acıdır. Türk vatandaşlığına bir Amerikalının , bir ingilizin , bir İsviçrelinin geçeceğini hiç sanmıyorum. Geçmesi için 250 bin dolar verirsek , belki geçerler. Kimsenin Türk vatandaşı olmaya meraklı olduklarını hiç sanmıyorum.

0|0
    1|0
  • Ekonomi kötüye gidiyor oradan para girişi olursa diye düşünmüştür zaten Türk de neymiş zihniyetinde. Asıl vatandaş sürünüyor hepden sürünsün, oylar da artar her absürt şey yapışında.

0|1
    0|0
  • Üretim yapmak yerine ülkeye para sokmanın yollarını arıyor. Batıyoruz. En son Bes varya hani şirketlerede yapılan 2 ay zorunluluk sonra iptal. İki ay devletin cebe giren girdi.

0|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum evini zor geçindiren garibana zorla bes yap çıkmazda sonradan uyanıp çıkmak isterse para yansın ya da 5 sene içerde kalsın pula dönsün yazık

• çok ilginç. yabancı ülkeler beyni olanları, yeteneği olanları, prof. doc. olanları alıyor vatandaş yapıyor bizimki parası olanı, ardaki fark işte bu. insana verilen değerinde derecesidir bu aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Tamamen duygusal (!) sebeplerden bu çağrı.
    Araplar için çok birşey değil, zaten almadıkları yer kalmadı. Avrupa vatandaşlarının rağbet göstereceğini sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Almanya gibi yapıp , kalifiye , eğitimli ve kültürlü olanlar olacaksa , neden olmasın?
    Bunların Suriyeli ya da başka millet olması olayı değiştirmez.
    Ama mevcut durum gibi sürüsüne bereket olacaksa , olmasın.

0|0
    0|0
  • zaten insanlar bedavadan gelıp ulkemıze yerlesıyor 4 mılyon surıyelı var 2 mılyona yakın baska ülkelerden insan var ülkemızde hepsıde kaçak az da olsa parayı verenın ulkemıze vatandaş olması daha iyi

0|0
    0|0
  • Tam manasıyla vatan satmak oldu işte, işin içine para girdi.

3|1
    0|0
  • Suriyelilerden oy toplayacak. Kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaş olduk

1|1
    0|0
  • Hee suriyeliler yetmedi üşleye nekadar arap varsa sok yaşaa sen yaşa ülkesinden kaçanı ülkeye sok ülkesini savınamayanı ülkeye sok bravo ne diyim.

0|0
    0|0
  • Bunun bir zararı yok parası olan icin sıkıntı yok parasız olanları uzaklaştıracaksın buradan. paralı insan ticaret yapmak icin vatandaş olur. sorunlulardan uzak duracaksın

0|0
    0|0
  • Suri'ler için alinan bir karar bence. Türkiye bitti bu saatten sonra.

0|1
    0|0
  • Para gelsinde nasıl gelirse gelsin, hırıspu olmanında ötesinde ülke olarak vücudumuzu değil benliğimizi satıyoruz artık...

1|0
    0|0
  • sata sata bitirdi mirasyedi. şimdi vatandaşlık satacak.

1|1
    0|0
  • Zaten beklenılen bı durum ulkeyi ozelestırme adı altında saattı. Şu an da dışa bagımlı yaptı. Dişarı pzarlıyor.

1|0
    0|0
  • Yani ne kadar kolay Türk vatandaşı olmak. Devşirme millet alıyorlar sanki. Ama Türk futboluna geldi mi yabancı sınırı koyarlar götelekler.

1|0
    0|0
  • İndirim yapmasa bunca rezidansı kim satın alabilir :D

0|0
    0|0
  • Erdogan bildim bileli bu ulkeyi satiyor zaten satacak yer kalmayinca ne yapacak acaba

2|0
    0|0
  • 20 30 sene sonra bizi kovarlar ülkeden Türk olmak çok zor

2|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bu kadar kolay olmamalı

2|0
    0|0
  • Onlar için iyi olur tabi... En azından toplum tarafından dışlanmazlar..

0|0
    0|0
  • Zaten cok azlardi gelsinler gelsinler bizdw baska bir yere gidelim. dicez ama. hem. almiyorlar hemdw vericwk. paramiz yok

0|0
    0|0
  • Yakında Türkiye'den Türkleri burası bizim ülkemiz diye kovacaklar kesin 😂😂

1|0
    0|1
  • Erkeklerden görüşlere devam
    38
Yükleniyor...