MEB Yönetmeliği Değiştirdi: Milli Bayramlar ve Atatürkçülük Okullara Geri Döndü! Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı, yaptığı değişiklikle İsmet Yılmaz’ın bakanlığı döneminde yönetmelikten çıkarılan Atatürkçülüğü yeniden öğretmenlerin gündemine aldı. “Milli bayramlar” da kutlama çizelgesine eklendi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik yürürlüğe girdi. Buna göre, milli bayramların okullarda kutlanması yeniden zorunlu hale getirildi.

Daha önce okul yönetiminin inisiyatifine bırakılan milli bayramlar zorunlu hale getirildi.

Haber linki: https://onedio.com/haber/meb-yonetmeligi-degistirdi-milli-bayramlar-ve-ataturkculuk-okullara-geri-dondu-838070

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben haberin o sitesinde, Onedio sitesinde haberi şöyle değerlendirdim: ''Bunun tartışması dahi olamaz. Atatürk bu ülkenin kurucusudur. Andımız, Milli bayramlarımız ve Atatürk'ü öğrenmemiz, onun hayatını, ilkelerini, inkılaplarını öğrenmemiz yasaklanamaz. Kaç ülkede Atatürk'e teşekkür anıtı varken, bizim şu an ki siyasi liderler kurucu liderimize sansür getiremez! Oturduğunuz o koltuklar, o makamlar kimin sayesinde? Nankörlük etmeyin! Genç bedenlere Atatürk sevgisi aşılanmalı. Biz Atatürk'ü öğrenerek, severek büyüdük. Her sabah andımızı okuduk, her cuma İstiklal Marşımızı okuduk. Nice nesillerde onun izinde yetişecek inşallah..''

#Atatürk #MustafaKemalAtatürk #Türkiye #Gündem #Güncel #Haber #Haberler #SonDakika #Eğitim
MEB Yönetmeliği Değiştirdi: Milli Bayramlar ve Atatürkçülük Okullara Geri Döndü! Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
12
17
Görüşünü yaz