Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. Yıl Dönümünde Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü sebebiyle Malazgirt Ovası'nda düzenlenen etkinlikte kalabalığa seslendi.

Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye meselesi, İslam meselesi

Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. Yıl Dönümünde Konuştu

"İçerimizdeki bazı gafiller sanıyorlar ki mesele Tayyip Erdoğan meselesidir. Hayır mesele Türkiye meselesidir. Mesele İslam meselesidir" diye konuşan Erdoğan ayrıca, Sultan Alparslan'ın Bitlis'in Ahlat ilçesinde otağı olduğunu belirtti ve bu bölgede yeni bir 'Cumhurbaşkanlığı Köşkü' inşa edileceğini söyledi Yapılacak yerin '1071 metrekare oturma alanlı, 5 dönüm bahçeli' olacağını ifade eden Erdoğan söz konusu bölgeyle ilgili şunları söyledi;

Milletimizin birliğinin beraberliğini sembolü olan bu bölgeyi korumalı gözetmeliyiz. Sayın bahçeli bir ziyaretinde güzel bir hatırlatmada bulundu: Ahlat'a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım.

"Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu en az 10 dönüm dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur.

Malazgirt savaşının yaşandığı bölgeyi milli park olarak ilan ettik ve düzenlemesine başladık. Bu yıl milli park alanının ilk etabı devreye girdi

Malazgirt zaferinin Avrupa'nın ortalarına kadar giden yolu açtığını' ifade eden Erdoğan "Bu yüzden Malazgirt Mekke, Medine, Bursa, Edirne, İstanbul tüm Balkanlar demektir. Malazgirt ruhunu unutursak ne öncemiz kalır ne sonramız" dedi.


Kalabalığa "Mekke'ye, Medine'ye, Kudüs'e, Selçuklu'ya, Osmanlı'ya, Osmanlı başkentlerine, Balkanlara, Kurtuluş savaşına ve Cumhuriyet'e, 15 Temmuz kıyamına sahip çıkın" diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

Ülkemizin bir süredir yaşadığı sıkıntıların sebeplerini konjonktürel gelişmelerde arayanlar çok yanılırlar. Perde gerisinde yazılan senaryoların işte böyle bir arka planı vardır.

Unutmayın, Anadolu bir benttir bu bent yıkılırsa ne Orta Doğu ne Orta Asya ne Balkanlar kalır.

Üzerinden ulu çınar gölgesi kalkan bu tüm bu coğrafyalar tehlikeye maruz kalır.

En ufak bir zaaf belirtisi gösterdiğimizde üzerimize leş kargaları gibi geleceklerini görürsünüz.

İçerimizdeki bazı gafiller sanıyorlar ki mesele Tayyip Erdoğan meselesidir. Hayır mesele Türkiye meselesidir. Mesele İslam meselesidir. Haram görmüş kursak ve çürümüş bir gönül akıbeti ölüm olan çaresiz bir hastalığa tutulmuş demektir.

Bir kez daha Malazgirt zaferimizin 947. Yılını tebrik ediyorum. Bu gazada yer alan tüm kahramanları şükranla yad ediyorum.

Kaynak: BBC

Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. Yıl Dönümünde Konuştu
20
45
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • berkelmas

  Evet yine kendini bilmez erdoğan düşmanları devletin nasıl yönetilmesi gerektiği fikirleri savuruyorlar devlet aklından bir haber insanlar sizlere acıyorum
  Bu aveller devlet yönetmeyi bakkal yönetmek olduğunu düşünüp akıl vermeye devam etsinler ama unutmayın gün gelecek bu konuştuklarınız için pişman olacaksınız tabii o kadar onurunuz varsa

 • Gizli Üye

  Ne malazgirti bırak yaa.. Bizde parasına sahip olamayana adam bile demezler bu ülkensinin tüm parasını ve tüm garip gurebanın emeklerini hiç ederek TL yi yerlere düşürdü yok etti. Birde dış güçler diyip halkı aldatması yok mu.. Onca vergim nerde? Birilerinin cdebinde.. Nasıl geçti kurlarla çaldırarark kim yaptı? Rte.. gerisi lafu guzaf

En İyi Kız Görüşleri

 • Ben bu kadar boş konuşan bir insan görmedim. İşine geldiği gibi, nasıl da çevirip duruyor. Show yapıyor resmen bariz belli yani. Mesele'ye mes'ele demesi zaten komedi.. Demokrasinin oturmadığı ülkede, böyle bir başkan seçildiği sürece kimse duygu sömürüsü yapsın.

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1843
 • Gizli Üye

  Eline sağlık

Yükleniyor...